Komunikaty PR

Sklepy DIY wciąż otwarte na najważniejszych rynkach w Europie

2020-12-10  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Sklepy DIY pozostają otwarte w większości europejskich krajów, mimo coraz bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Majsterkowicze zrobią zakupy m.in. w Niemczech, Francji, Belgii, Włoszech, Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii. To bardzo ważna wiadomość dla polskich eksporterów z segmentu home improvement, którzy z roku na rok notują wzrosty wysyłanych produktów za granicę. Korzystają oni m.in. ze wsparcia DACHSER DIY-Logistics Polska, który obsługuje polski eksport produktów z segmentu DIY. Operator logistyczny codziennie dostarcza towary do 18 000 marketów dla majsterkowiczów na całym kontynencie.

Polski sektor DIY rośnie z roku na rok, zwiększając eksport produktów do Europy. Najważniejszym odbiorcą polskich producentów i dystrybutorów są sklepy dla majsterkowiczów, które na większości rynków Starego Kontynentu pozostają otwarte podczas drugiej fali pandemii bez ograniczeń asortymentowych lub z wyłączeniem tylko niektórych działów. W pełnym wymiarze ze stacjonarnych sklepów skorzystają majsterkowicze w Niemczech, Holandii, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. W Hiszpanii, na terenie większości kraju sklepy działają normalnie, wyjątki pojawiają się w poszczególnych regionach. W Andaluzji (z wyłączeniem Grenady) placówki pozostają otwarte tylko do 18:00, a w hiszpańskiej wspólnocie autonomicznej Kastylia i León zamknięte pozostają wszystkie sklepy powyżej 2 500 m kw. powierzchni. We Włoszech sklepy dla majsterkowiczów działają bez zakłóceń – poza czerwonymi strefami, gdzie asortyment sklepów DIY jest ograniczony do produktów najpilniejszej potrzeby. Podobnie sytuacja wygląda w Belgii oraz Francji. Po ponad miesięcznym zamknięciu do pracy wróciły także sklepy DIY w Austrii, które jednak nie mogą pracować dłużej niż do godz. 19.00.

Jak zauważa Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu DACHSER DIY-Logistics Polska: „Fakt, że większość sklepów DIY w Europie pozostaje otwarta, to doskonała wiadomość dla polskiego eksportu. Szczególnie cieszy sytuacja w Niemczech, w których rynek DIY jest największy w Europie – w 2019 r. jego wartość wyniosła 39,9 mld euro, co stanowiło 23 proc. całkowitej sprzedaży w Europie. Ostatnie badania niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego pokazują również, że udział naszego zachodniego sąsiada w całościowym eksporcie Polski wzrósł od stycznia do sierpnia 2020 r. o 0,7 p.p. względem analogicznego okresu rok wcześniej i wyniósł 28,4 proc.”. I dodaje: „Europejskie sieci DIY pozostają otwarte, z czego korzystają także nasi klienci. Ich aktywność pomogła nam osiągnąć w 2020 roku nawet wyższe wolumeny niż w roku ubiegłym, mimo pandemii i początkowych spadków zamówień z sieci DIY.

DACHSER DIY Polska

Oddział DIY-Logistics DACHSER Polska z roku na rok jest odpowiedzialny za obsługę coraz większej liczby przesyłek z segmentu home improvement – tylko w 2019 roku operator odnotował 21 proc. wzrost względem poprzedniego. Firma korzysta z ponad 20-letniego doświadczenia sieci DACHSER w obsłudze rynku DIY. W jej ramach realizowane są dostawy ok. 5 mln przesyłek rocznie do 18 tysięcy europejskich sklepów typu „dom i ogród”. Obecnie, mimo sytuacji pandemicznej, DACHSER DIY-Logistics nie zwalnia tempa, nie tylko utrzymując wolumeny, ale również rozwijając usługę Targo on-site (dostawa pod krawężnik), skierowaną do klienta indywidualnego. Firma dociera z dostawami B2C już niemal do całej Europy, obsługując m.in. krajowych producentów i dystrybutorów z sektora DIY. W ten sposób DACHSER Polska nie tylko zabezpiecza się przed kolejnymi obostrzeniami, ale odpowiada na ciągły rozwój e-commerce, który wywołuje duży wzrost międzynarodowych przesyłek B2C. W rekordowym kwietniu br. wolumen przesyłek B2C był 4-krotnie wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Konumpcja alkoholu
2025-01-23 | 07:00

Studniówki z małpkami w parze? Młodzi Polacy mówią o alkoholu na studniówkach

Spożywanie alkoholu podczas studniówek to problem, z którym mierzymy się od lat i nie możemy się skutecznie uporać. W balach maturalnych biorą udział osoby,
Handel E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
2024-12-31 | 10:00

E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online

Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy w branży e-commerce. Dynamiczny rozwój technologii i rosnące oczekiwania klientów wyznaczają nowe standardy w tym sektorze. Nowoczesne
Handel Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
2024-12-27 | 12:00

Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO

Zakupowy maraton Polaków wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Po Black Week i zakupach przedświątecznych teraz przyszły zimowe wyprzedaże, które tradycyjnie rozpoczynają się

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek

Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.