Sklepy Żabka bezpieczne dla klientów, również w czasie pandemii
Minął rok od kiedy Żabka jako pierwsza sieć sklepów w Polsce, we współpracy z niezależną jednostką certyfikującą TÜV Nord Polska stworzyła program „Bezpieczeństwo i Higiena+”. Celem programu jest podwyższanie standardów bezpieczeństwa higienicznego i zwiększenie zaufania klientów do sklepów Żabka oraz oferowanych w sieci produktów. Znak BiH+ od TÜV NORD jest dodatkową gwarancją bezpiecznych zakupów i zachowania najwyższych norm higienicznych w sieci Żabka.
– Podjęcie decyzji o wprowadzeniu rok temu dodatkowych procedur jeszcze bardziej podnoszących bezpieczeństwo i higienę w całym łańcuchu logistycznym sieci Żabka było właściwe. Nasi pracownicy, franczyzobiorcy i pracownicy sklepów podeszli do programu z największą dbałością, udowadniając że troska o bezpieczeństwo klientów Żabki, a także nasze wspólne bezpieczeństwo jest dla nich priorytetem. Pokazali swoje ogromne zaangażowanie w kwestie higieny i bezpieczeństwa. W trakcie roku trwania programu, znakomita większość sklepów Żabka przeszły pozytywną ocenę audytorów uzyskując znak Bezpieczeństwo i Higiena+ – mówi Joanna Kasowska, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością i Środowiskiem Żabka Polska.
Program Bezpieczeństwo i Higiena+ obejmuje kompleksowe podejście do kwestii higieny i bezpieczeństwa w sklepach, centrach logistycznych oraz w zakładach produkcyjnych dostawców marek własnych. Wdrożony program obejmuje dodatkowe procedury higieniczne, które wykraczają poza ogólnie przyjęte wymogi sanitarno-epidemiologiczne. Wszystkie lokalizacje, które pozytywnie przeszły audyt uzyskują Znak Bezpieczeństwo i Higiena+, gwarantujący że dana lokalizacja spełnia restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa higienicznego, a także dodatkowe standardy wypracowane przez Żabkę we współpracy z jednostką certyfikującą TÜV Nord Polska. Warto podkreślić, że certyfikaty są wydawane czasowo – na rok. Po tym okresie następuje ponowna weryfikacja. W lutym 2021 rozpoczęły się ponowne audyty weryfikacyjne w ramach programu BIH+ w sieci Żabka.
Audytorzy Działu Weryfikacji Standardów Żabka Polska oraz niezależnej międzynarodowej akredytowanej jednostki certyfikującej TÜV Nord Polska sprawdzą m.in. czystość sali sprzedaży, mebli oraz pozostałych pomieszczeń, na stoisku Żabka Café czy w otoczeniu sklepu. Weryfikują nie tylko prawidłowość i częstotliwość przeprowadzonych działań higienicznych, ale także stan techniczny wyposażenia placówek, a także kontrolują czy sklep zapewnia środki ochrony osobistej dla klientów i pracowników. Pozytywne wyniki audytów znakomitej większości sklepów w ciągu roku trwania programu są dowodem na pełne zaangażowanie franczyzobiorców i pracowników sklepów Żabka w kwestie higieny i bezpieczeństwa, a dla klientów są sygnałem, że zakupy w sklepach Żabka są bezpieczne.
Franczyzobiorcy Żabki, od marca ubiegłego roku otrzymują ogromne wsparcie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa we wszystkich placówkach sieci, polegające na dostępności we wszystkich lokalizacjach odpowiednich środków dezynfekcyjnych, maseczek oraz ekranów. Sklepy zostały wyposażone w szyby ochronne z pleksi, a także bezdotykowe stacje do dezynfekcji oraz rękawice dla klientów, które są dostępne przy wejściu wraz ze środkami do dezynfekcji. Sieć za pomocą materiałów marketingowych umieszczonych zarówno w witrynach sklepów jak i wewnątrz, na bieżąco informuje klientów o aktualnych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Działania te doceniają nie tylko franczyzobiorcy ale także klienci, którzy wybierając zakupy w sklepach Żabka, mogą czuć się bezpiecznie.
Więcej informacji na: https://www.zabka.pl/program-bezpieczenstwo-i-higiena

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.