Skyliner w 100% wynajęty
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów energii odnawialnej w Polsce - zajmie w budynku ok. 1.500 mkw., całe 7. piętro.
Skyliner – jeden z siedmiu najwyższych biurowców w Polsce (195 m) - został oddany do użytku w styczniu 2021 roku jako pierwsza część kompleksu biurowego. Posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Całkowita powierzchnia biurowa do wynajęcia to 45.000 mkw. i właśnie została w pełni skomercjalizowana – Karimpol podpisał umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń - 7. piętro biurowca. Najemca był reprezentowany przez CBRE. Skyliner jest dziś, tym samym, siedzibą dla 24 najemców z różnych branż. Swoje miejsce znaleźli tu zarówno światowi giganci w swoich sektorach, jak i lokalne firmy.
- Zawarcie umowy najmu na ostatnią wolną powierzchnię biurową w Skylinerze to dla nas znaczące osiągnięcie. Jesteśmy dumni z tak dużego zainteresowania i faktu, że nowoczesne przestrzenie naszego budynku spełniają oczekiwania najemców. Dziękujemy wszystkim za zaufanie i dotychczasową współpracę i już dziś serdecznie zapraszamy do rozmów na temat wynajmu powierzchni w drugim etapie kompleksu – dodaje Michał Orłowski, Head of Leasing and Asset Management w Karimpol Polska.
Najemcami pierwszej wieży kompleksu są: Aon, Bolt, Booksy, Capital.com, Coca-Cola Poland Services, Colonnade Insurance Oddział w Polsce, Dom Maklerski X-Trade Brokers (XTB), DXC Technology, ENATA Bread, Falck, Greenville, Luxoft, Meet & Eat, MicroStrategy, Noble Securities, Onwelo, Process Solutions, Tarkett, Werfen, Vention, Villa Foksal, Wento, globalny operator elastycznych przestrzeni biurowych Mindspace, Xperi.
Od lutego br. trwa budowa II etapu kompleksu przy Rondzie Daszyńskiego, której zakończenie jest planowane na końcówkę 2026 roku. Druga wieża będzie mieć 130 metrów wysokości, 28 kondygnacji i 24 000 mkw. powierzchni do wynajmu. Większość przestrzeni użytkowej – 23.000 mkw. – zostanie przeznaczona na biura. Lokale handlowo-usługowe na parterze budynku zajmą blisko 1.000 mkw. Standardowa powierzchnia piętra biurowego wyniesie około 1.300 mkw. Na najwyższych piętrach budynku powstaną tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 mkw. Karimpol Polska ubiega się o certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding i – podobnie jak w przypadku pierwszego etapu – planuje zasilanie budynku z odnawialnych źródeł energii. Głównym wykonawcą inwestycji jest WARBUD S.A., a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci.
W komercjalizacji drugiej fazy kompleksu wspiera inwestora zespół CBRE Polska.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.