SoftBlue stawia na fotowoltaikę!
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Profilem działalności firmy będzie także łączenie autorskich rozwiązań teleinformatycznych z nowoczesnymi metodami ochrony środowiska z dziedziny fotowoltaiki, na bieżąco udoskonalanymi we własnym Centrum Badawczo – Rozwojowym. SoftBlue w spółce zależnej posiada 50 proc. udziałów.
- Przez lata działalności w biznesie wypracowaliśmy unikalne kompetencje projektowe i realizacyjne, między innymi w obszarze Software House, Badań i Rozwoju, Inżynierii Wykonawczej, czy Consultingu. Na bazie tych doświadczeń, zdecydowaliśmy, że jesteśmy gotowi, aby rozpocząć specjalizację w obszarze ekologicznych rozwiązań z zakresu fotowoltaiki. W naszej ocenie system ten zasługuje na wzrost popularności w naszym kraju, m.in. z uwagi na płynące z niego korzyści – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue. – Działalność odrębnej spółki SoftBlue Mobility jest dla nas także kolejnym krokiem w kierunku uproszczenia struktur SoftBlue oraz jej rozwoju. – dodaje.
Profilem działalności SoftBlue Mobility jest dostarczanie efektywnych i autorskich rozwiązań do zarządzania odbiornikami. Celem systemu jest wykorzystywanie energii wyprodukowanej z ogniw fotowoltaicznych, które przetwarzają światło słoneczne w energię elektryczną. Spółka chce tworzyć autorskie rozwiązania z dziedziny fotowoltaiki i na bieżąco udoskonalać je we własnym Centrum Badawczo – Rozwojowym.
Fotowoltaika posiada niezliczone korzyści. Jest w pełni ekologicznym, naturalnym rozwiązaniem, które przekłada się przede wszystkim na oszczędności finansowe dla osób korzystających z jej działania. Fotowoltaika pokrywa 100 proc. zapotrzebowania na energię.
- Rozwiązania z zakresu fotowoltaiki to nie jedyny obszar, zwrócony w kierunku ochrony środowiska, w którym działamy. Stworzyliśmy już SoftBlue AirDron, czyli system wspomagający pomiar zanieczyszczeń w powietrzu. Oprócz badania aktualnego poziomu stężenia szkodliwych dla zdrowia substancji, dron zbiera informacje o gospodarstwach używających materiałów zabronionych w celach grzewczych. Nasze rozwiązanie jest przydatne m.in. instytucjom publicznym, czy służbom mundurowym – dodaje Michał Kierul.
***
SoftBlue SA to innowacyjna spółka, która powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. Spółka posiada grono ekspertów, dzięki którym uruchomiony został własny Dział Badań i Rozwoju, skupiający się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu.
SoftBlue prowadzi szereg działań mających na celu udogodnienia dla społeczeństwa oraz ochronę środowiska. Spółka opracowała już między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np.: Softblue Airdron
SoftBlue jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej (European Space Agency).
Od 2015 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.
Strona główna SoftBlue: https://softblue.pl/
SoftBlue Mobility: http://mobility.softblue.pl/
Dodatkowych informacji udziela:
Ewa Mościcka
InnerValue Investor Relations
e.moscicka@innervalue.pl
+48 535 562 945

PGE i Ørsted udostępnią terminal instalacyjny T5 w Gdańsku dla projektu Ocean Winds

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.