Komunikaty PR

Specto Wrocław. Nowa publiczna szkoła na Maślicach powstanie w ekspresowym tempi

2023-04-24  |  14:20
Biuro prasowe
Kontakt

Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty

ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl

[ZDJĘCIE] Szkoła Specto na Maślicach powstanie w technologii modułowej. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty zbudowała w ten sposób we Wrocławiu już siedem przedszkoli. Na zdjęciu przedszkole Marco Polo przy ul. Zatorskiej (fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty)

Na początek: sto nowych miejsc w czterech klasach szkoły podstawowej, nowocześnie wyposażone sale lekcyjne i świetlica. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, dzięki współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia nową szkołę przy ul. Lubelskiej uruchomi w ciągu czterech miesięcy. Pierwsi uczniowie zasiądą w ławkach już we wrześniu.

Nowa szkoła przy ul. Lubelskiej 95A pomoże uzupełnić sieć publicznych placówek i miejsc dla pierwszoklasistów na szybko rozwijającym się, wrocławskim osiedlu Maślice.

- Naszym celem jest zapewnianie dostępu do dobrej oferty edukacyjnej w miejscach, w których są takie potrzeby. Pilnie śledzimy sytuację pod tym kątem w całym kraju i kiedy dowiedzieliśmy się, że na Maślicach jest potrzebna nowa szkoła, złożyliśmy ofertę - mówi Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Z wrocławskim Urzędem Miasta współpracujemy od wielu lat, prowadzimy szkoły i przedszkola, wysoko oceniane przez wrocławian. Cieszymy się, że otwieramy tu kolejną placówkę.

- Zwiększanie liczby miejsc w placówkach oświatowych, szczególnie na rozwijających się osiedlach, należy do najważniejszych zadań miasta. A współpraca z inwestorem zewnętrznym jest jednym ze sposobów jego realizacji - mówi Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. - Dzięki tej inwestycji zwiększymy ofertę edukacyjną Maślic, odciążając funkcjonujące tam placówki.

Choć organem prowadzącym nie jest samorząd, a fundacja, szkoła będzie publiczna, bezpłatna i włączona do miejskiego systemu rekrutacji. Szkoła Podstawowa Specto, bo tak będzie się nazywać nowa, wrocławska podstawówka, już w pierwszym roku szkolnym przyjmie setkę uczniów do czterech klas. W kolejnych latach będzie „rosła” razem z dziećmi.

- W pierwszym etapie, od września tego roku, uruchomione będą cztery oddziały szkolne, świetlica, szatnie i węzeł żywieniowy. Do września 2024 szkoła powiększy się dwukrotnie, do ośmiu oddziałów – tłumaczy Monika Kremser, prezes spółki Edu-Expert, która realizuje inwestycje Ogólnopolskiego Operatora Oświaty. - Po kolejnych dwóch latach budynek będzie już dwupoziomowy, żeby przyjąć kolejnych uczniów. Prace podzielone są na cztery roczne etapy.

Każda sala lekcyjna wyposażona zostanie zgodnie ze standardem fundacyjnych placówek Operatora w komplety nowoczesnych pomocy naukowych, funkcjonalne meble szkolne oraz ergonomiczne, regulowane krzesła i ławki dla każdego ucznia.

Ekspresowe tempo inwestycji może zaskakiwać, jednak jest całkowicie realne. Budynek nowej szkoły powstanie w technologii modułowej. Błyskawicznej w montażu i z możliwością późniejszej rozbudowy. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w samym Wrocławiu od 2012 roku zbudowała i prowadzi już siedem przedszkoli modułowych. Specto przy Lubelskiej będzie pierwszą we Wrocławiu szkołą, powstałą w tej technologii. Koszt pierwszego etapu wyniesie 4 miliony złotych.

Wrocław, miasto dobrych rozwiązań

Co ważne dla samorządu, do budowy szkoły Wrocław nie będzie dokładał z miejskiego budżetu. Inwestycję sfinansuje fundacja z własnych środków. Po uruchomieniu szkoła finansowana będzie z subwencji oświatowej. Tak samo, jak już działające w mieście placówki fundacji.

Bo Szkoła Specto przy Lubelskiej będzie już trzecią szkołą podstawową, prowadzoną we Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. Obecnie fundacja prowadzi w mieście dwie podstawówki:

  • Publiczną Szkołę Podstawową Leonardo przy ul. Roosevelta
  • Publiczną Szkołę Podstawową Marco Polo przy ul. Zatorskiej
     

Razem z szesnastoma publicznymi przedszkolami, da to razem dziewiętnaście placówek edukacyjnych, jakie fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty prowadzi we Wrocławiu.

- To nie pierwsza placówka oświatowa, jaką we Wrocławiu, w ścisłej współpracy z miastem prowadzić będzie Ogólnopolski Operator Oświaty. Jest to Fundacja z doświadczeniem, znająca wrocławski rynek edukacyjny - mówi Marcin Miedziński.

- W inwestycjach oświatowych zaufanie i sprawna współpraca z samorządem to klucz do sukcesu. We Wrocławiu mamy jedno i drugie, a to procentuje – podkreśla Mateusz Krajewski. - Daje możliwość błyskawicznej reakcji na potrzeby rodziców. Nowa szkoła Specto przy ul. Lubelskiej jest tego najlepszym dowodem.

Rekrutacja do nowej szkoły podstawowej Specto rozpocznie się już 8 maja. Zapisy przyjmowane będą w formie elektronicznej. Informacje o postępie prac, pełnej ofercie edukacyjnej, kadrze pedagogicznej i rekrutacji znaleźć będzie można na uruchomionej już stronie internetowej placówki: www.specto-wroclaw.operator.edu.pl.


Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 7600 dzieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ogólnopolski Operator Oświaty
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków Biuro prasowe
2025-04-14 | 06:00

Fundusz Amazon: Milion złotych na wsparcie edukacji Polaków

Według danych World Economic Forum [1] do 2030 roku aż 39 proc. obecnych kompetencji zawodowych będzie wymagało aktualizacji lub stanie się zbędne. Przyszłość rynku pracy
Edukacja Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!
2025-01-03 | 08:00

Nie zgadzasz się z wynikiem maturalnym z biologii lub chemii? Dawid Uczy pomoże Ci się odwołać!

Dawid Uczy to platforma nauczyciela biologii i chemii, który postanowił poszerzyć ofertę świadczonych usług. Od teraz pomaga także w przygotowaniu odwołania od
Edukacja Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku
2024-12-31 | 15:30

Newline Lyra Pro w Szkole Podstawowej nr 5 w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku jest placówką z tradycjami. Istnieje od ponad 100 lat i dba o to, żeby narzędzia i środki dydaktyczne, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo

Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.

Ochrona środowiska

K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.

Ochrona środowiska

Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.