Bieg Na Szczyt Rondo 1 po raz dwunasty. Ruszyły zapisy!
O zawodach w Rondo 1 słyszał już chyba każdy, kto miał styczność z bieganiem po schodach, czyli tzw. towerrunningiem. Bieg Na Szczyt Rondo 1 od swojej debiutanckiej edycji w 2011 roku zdobył miano wydarzenia kultowego i jeszcze nie zdarzyło się, by jego lista startowa nie została wypełniona w całości.
Na popularność zawodów kluczowy wpływ ma nie tylko wyjątkowy format biegu, ale także jego poziom sportowy. Warszawski biurowiec już dwukrotnie był gospodarzem mistrzostw Europy w bieganiu po schodach, rozgrywanych pod egidą Towerrunning World Association. Każdego roku na 37. piętro wieżowca wbiegają najlepsi specjaliści w tej konkurencji na świecie, a często również znane osoby ze świata sportu, mediów i kultury.
Szalenie istotny jest też charytatywny wymiar wydarzenia. Bieg Na Szczyt Rondo 1 od początku swojego istnienia wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz Wioski SOS w Kraśniku przychód z opłat startowych, wpłacanych przez uczestników biegu. Zebrana w ten sposób łączna kwota przekroczyła już poziom 300 tysięcy złotych.
Ruszają zapisy
Rejestracja na XII Bieg Na Szczyt Rondo 1 zostanie otwarta w poniedziałek, 18 grudnia o godz. 14:00 w portalu SlotMarket.pl.
Obowiązywać będzie limit 600 uczestników, a cena pakietu startowego będzie się wahać w granicach 59-79 złotych. Z uwagi na ograniczoną liczbę zawodników, a także historię dotychczasowych rejestracji, organizatorzy zalecają, by nie zwlekać z zapisaniem się na bieg, ponieważ pakietów nie wystarczy dla wszystkich chętnych.
Zainteresowani będą mogli dokupić także oficjalną koszulkę biegu.
Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec, kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merrill.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.