Cykl Biegów 5/5 Sezon 2020/2021 już trwa!
Bieg w Pobiedziskach był pierwszym w tym roku w ramach Cyklu Biegów 5/5 Sezon 2020/2021. 8 sierpnia biegacze spotkali się w upalnej, letniej scenerii przy Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego, a wystartowali spod Grodu Pobiedziska i pobiegli wokół Jeziora Biezdruchowo. Na zawody zapisali się zarówno biegacze, jak i chodziarze nordic walking – łącznie 121 osób i niemal komplet pojawił się na starcie. Organizatorzy zmodyfikowali trasę, by uwzględnić upalną pogodę i warunki rywalizacji. Uczestnicy chwalili inicjatywę organizatorów. Bardzo spodobał się także okolicznościowy medal, stylizowany na monetę bitą w czasach Bolesława Chrobrego i Mieszka II.
Z biegiem na dystansie 5 km najlepiej poradził sobie Marcin Stokowski z Pobiedzisk. Zwycięzcy nie przeszkodziła nawet upalna pogoda, wręcz przeciwnie, był świetnie przygotowany do startu.
– Mamy zupełnie nowe okoliczności i rzeczywiście startów jest nieco mniej. Poza tym trwa okres wakacyjny. Staram się szukać pozytywów i ten okres wykorzystałem na więcej mocnych jednostek treningowych – powiedział zwycięzca biegu, który już na starcie zyskał sporą przewagę. - Na początku „urwałem się” reszcie biegaczy, a później po prostu trzymałem swoje tempo. Rywalizację uznaję za ciekawą – podsumował nasz rozmówca.
Drugie i trzecie miejsce zajęli biegacze ze Swarzędza, czyli Bartosz Przybysz i Radosław Pluciński (z czasami: 18:57 i 19:05). Wśród kobiet z wymagającą trasą najlepiej poradziła sobie Magdalena Przesławska z Wągrowca, z czasem 22:52. Jako druga na mecie zameldowała się Katarzyna Kołaczkowska z miejscowości Potasze (23:16), a jako trzecia – Żaneta Obara z Nekli (23:24).
Rywalizacja na dystansie 5 km toczyła się także w dyscyplinie nordic walking, którą zdominowali zawodnicy z Poznania. Wśród panów wygrał Jacek Witucki, a wśród pań – Karolina Kozłowska.
- Impreza odbyła się w specyficznym okresie, ale czujemy wielką radość, że mimo tego spotkaliśmy się z biegaczami. To już kolejna impreza biegowa, którą współorganizujemy z firmą Agrobex, co oznacza, że nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Z chęcią ugościmy też biegaczy w przyszłości – mówi Jakub Waligóra, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pobiedziskach.
– Cieszymy się, że mimo upałów i trwającej pandemii, wiele osób postawiło na aktywność fizyczną. Dzięki temu dbamy o nasze samopoczucie – od spalonych kalorii i „przyjemne zmęczenie” po redukcję stresu i budowanie odporności organizmu. – mówi Przemysław Walewski, maratończyk i dyrektor Biegu, szef Polskiego Portalu dla Biegaczy WSZYSTKOOBIEGANIU.PL.
Sierpniowe zawody są pierwszymi w tym roku w ramach Cyklu Biegów 5/5 Sezon 2020/2021. Wiosną panowały niemałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa i dlatego organizacja zawodów nie była możliwa. Organizatorzy dokonali zmian i według nowego kalendarza, sportowcy będą rywalizować 22 listopada w podpoznańskim Zalasewie, podczas XII Bieg Agrobex Zalasewska Piątka. – Lista startowa jest już praktycznie zamknięta, co ilustruje, jak dużym zainteresowaniem cieszą się nasze imprezy biegowe. To dla nas, jako organizatorów, wielka satysfakcja. Z nadzieją spoglądamy w kalendarz i planujemy kolejne wydarzenia – zarówno na ten, jak i przyszły sezon – podsumowuje Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży firmy Agrobex.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.