CZY ŁÓDŹ SPORTEM STOI? DZIESIĄTA DEBATA Z CYKLU „JAK TWORZYĆ MODĘ NA ŁÓDŹ?”
CZY ŁÓDŹ SPORTEM STOI? DZIESIĄTA DEBATA Z CYKLU „JAK TWORZYĆ MODĘ NA ŁÓDŹ?”
Czy Łódź promuje się przez sport? Czy może robić to lepiej? To temat kolejnej odsłony cyklu debat „Jak tworzyć modę na Łódź”, tym razem z udziałem osób związanych z łódzkim światem sportowym, która odbędzie się w najbliższą środę, 29 listopada, o godz. 17.30 w Teatrze Komedii Impro. Wstęp wolny.
Spotkania z serii „JAK TWORZYĆ MODĘ NA ŁÓDŹ?" odbywają się regularnie co miesiąc, łącząc przedstawicieli różnych środowisk, wspólnie poszukujących sposobów na kreowanie mody na miasto i wzmacnianie jego pozytywnego wizerunku. W najbliższą środę uczestnicy skoncentrują się na zagadnieniach związanych ze sportowym obliczem Łodzi. Będą rozmawiać o tym, jakie sukcesy odnoszą łódzcy sportowcy i o tym, które dyscypliny dają nam najwięcej możliwości do promowania wizerunku Łodzi.
– W czasie naszych comiesięcznych spotkań szukamy odpowiedzi na pytanie, co może być konkurencyjnym wyróżnikiem Łodzi. Chcemy też, żeby sami łodzianie dostrzegli, jak wiele miasto ma do zaoferowania – podkreśla Michał Styś, prezes OPG Property Professionals, pomysłodawca cyklu debat. – Na nadchodzącym spotkaniu porozmawiamy z gośćmi o wizerunku Łodzi, jako miasta sportowego, jego potencjale i tym, jakie perspektywy miasto ma w tym zakresie.
Gościem debaty będzie Tomasz Jęk, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, wicedyrektor Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, oferującej rozwój w zakresie różnorodnych dyscyplin sportowych.
Kolejnym gościem będzie Marek Kondraciuk, były pływak i piłkarz Włókniarza Łódź, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, były dziennikarz „Dziennika Łódzkiego” i współautor wielu monografii sportowych. Laureat „Złotego Pióra” Polskiego Komitetu Olimpijskiego, obecnie dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.
Trzecim gościem będzie Bartosz Wencław, były sędzia piłki siatkowej, współzałożyciel i długoletni redaktor naczelny serwisu „Strefa Siatkówki” – siatka.org. Współzałożyciel Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska, wiceprezes ŁKS Commercecon Łódź.
Spotkanie odbędzie się w środę, 29 listopada, o godzinie 17.30, w Teatrze Komedii Impro w Łodzi, OFF Piotrkowska Centre, ul. Piotrkowska 138/140.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.