CZY ŁÓDŹ SPORTEM STOI? DZIESIĄTA DEBATA Z CYKLU „JAK TWORZYĆ MODĘ NA ŁÓDŹ?”
CZY ŁÓDŹ SPORTEM STOI? DZIESIĄTA DEBATA Z CYKLU „JAK TWORZYĆ MODĘ NA ŁÓDŹ?”
Czy Łódź promuje się przez sport? Czy może robić to lepiej? To temat kolejnej odsłony cyklu debat „Jak tworzyć modę na Łódź”, tym razem z udziałem osób związanych z łódzkim światem sportowym, która odbędzie się w najbliższą środę, 29 listopada, o godz. 17.30 w Teatrze Komedii Impro. Wstęp wolny.
Spotkania z serii „JAK TWORZYĆ MODĘ NA ŁÓDŹ?" odbywają się regularnie co miesiąc, łącząc przedstawicieli różnych środowisk, wspólnie poszukujących sposobów na kreowanie mody na miasto i wzmacnianie jego pozytywnego wizerunku. W najbliższą środę uczestnicy skoncentrują się na zagadnieniach związanych ze sportowym obliczem Łodzi. Będą rozmawiać o tym, jakie sukcesy odnoszą łódzcy sportowcy i o tym, które dyscypliny dają nam najwięcej możliwości do promowania wizerunku Łodzi.
– W czasie naszych comiesięcznych spotkań szukamy odpowiedzi na pytanie, co może być konkurencyjnym wyróżnikiem Łodzi. Chcemy też, żeby sami łodzianie dostrzegli, jak wiele miasto ma do zaoferowania – podkreśla Michał Styś, prezes OPG Property Professionals, pomysłodawca cyklu debat. – Na nadchodzącym spotkaniu porozmawiamy z gośćmi o wizerunku Łodzi, jako miasta sportowego, jego potencjale i tym, jakie perspektywy miasto ma w tym zakresie.
Gościem debaty będzie Tomasz Jęk, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, wicedyrektor Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, oferującej rozwój w zakresie różnorodnych dyscyplin sportowych.
Kolejnym gościem będzie Marek Kondraciuk, były pływak i piłkarz Włókniarza Łódź, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, były dziennikarz „Dziennika Łódzkiego” i współautor wielu monografii sportowych. Laureat „Złotego Pióra” Polskiego Komitetu Olimpijskiego, obecnie dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi.
Trzecim gościem będzie Bartosz Wencław, były sędzia piłki siatkowej, współzałożyciel i długoletni redaktor naczelny serwisu „Strefa Siatkówki” – siatka.org. Współzałożyciel Stowarzyszenia ŁKS Siatkówka Żeńska, wiceprezes ŁKS Commercecon Łódź.
Spotkanie odbędzie się w środę, 29 listopada, o godzinie 17.30, w Teatrze Komedii Impro w Łodzi, OFF Piotrkowska Centre, ul. Piotrkowska 138/140.

Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!

Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
Polska prezydencja zbiegła się z rozpoczęciem rozmów na temat wieloletnich unijnych ram finansowych (WRF), które określą cele i priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. Projekt budżetu ma być gotowy w lipcu, a potem rozpoczną się negocjacje między instytucjami unijnymi. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad WRF, dlatego to od naszego kraju swoje konsultacje rozpoczęli europarlamentarzyści, którzy są współsprawozdawcami PE ds. wieloletniego budżetu Unii Europejskiej.
Prawo
Przedsiębiorcy czują się pomijani w pracach nad przepisami. Narzekają na zawrotne tempo prac legislacyjnych

W ubiegłym roku uchwalono 14 tys. stron nowego prawa. To wynik o 59 proc. niższy niż rok wcześniej – wynika z „Barometru prawa” Grant Thornton. Eksperci wskazują, że nie przekłada się to jednak na jakość nowych przepisów. Tempo prac regulacyjnych przyspiesza, a konsultacje publiczne rzadko są transparentne. Przedsiębiorcy czują się pomijani w procesie konsultacji i zaskakiwani nagłymi zmianami w prawie.
Konsument
Alkohol najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną u młodzieży. Coraz większa popularność e-papierosów

Niemal trzy czwarte uczniów w wieku 15–16 lat już sięgnęło po alkohol. Jak wynika z badania ESPAD 2024, to wciąż najbardziej wśród młodzieży rozpowszechniona substancja psychoaktywna. W ostatnich 20 latach o ponad 20 pp. spadł odsetek nastolatków palących papierosy, ale prawie 70 proc. 17–18-latków przyznaje, że sięgnęło w swoim życiu po e-papierosa. Eksperci wskazują na potrzebę nie tylko bardziej restrykcyjnego ograniczania dostępności tych produktów dla młodych ludzi, ale też o działania na rzecz edukacji zdrowotnej i kompleksowego podejścia do profilaktyki i leczenia uzależnień, bez podziału na poszczególne grupy substancji.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.