DAZN ROZPOCZYNA EMISJĘ SWOICH PROGRAMÓW OFERUJĄC SPORĄ DAWKĘ BOKSU
DAZN, wiodąca, streamingowa platforma sportowa, oficjalnie rozpoczyna emisję swoich programów w ponad 200 krajach i regionach na całym świecie, w tym i w Polsce. Miesięczny abonament będzie wynosił zaledwie 7,99 zł i już od początku umożliwi kibicom boksu oglądanie pięciu walk o tytuł, jak również dostęp do wciąż poszerzającego się archiwum klasycznych pojedynków, materiałów o sportowcach i licznych programów oryginalnych.
DAZN oferuje imponujący kalendarz wydarzeń bokserskich w grudniu:
- 4 grudnia Anglik Billy Joe Saunders będzie chciał zachować pas WBO w kategorii superśredniej, rywalizując z rodakiem, Martinem Murrayem.
- Pojedynek w wadze ciężkiej, którego nie wolno przegapić! Niekwestionowany mistrz w tej kategorii, Anthony Joshua OBE, 12 grudnia będzie bronił posiadanych pasów w walce z pretendentem z Bułgarii, Kubratem Pulewem.
- Giennadij „GGG” Gołowkin postara się zapisać w historii boksu, gdy 18 grudnia po raz 21. spróbuje obronić tytuł w wadze średniej, krzyżując rękawice z Kamilem Szeremetą.
- Dzień później, 19 grudnia, wielki mistrz bez podziału na kategorie, Canelo Alvarez, powraca do dywizji superśredniej, by w San Antonio w Teksasie zmierzyć się z niepokonanym Callumem Smithem.
Już teraz pobierz aplikację DAZN za pomocą urządzenia podłączonego do Internetu: smartfona, tabletu, laptopa, komputera stacjonarnego lub telewizora smart, odwarzacza typu streaming stick czy konsoli do gier. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.DAZN.com.

Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021

Wytrzymałość i fiński design. Znane modele zegarków Suunto w wersji Premium.

Superbrands 2021 – Romet marką najczęściej polecaną przez konsumentów
Więcej ważnych informacji
Kalendarium
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Globalna pozycja węgla nie jest zagrożona w najbliższych latach. Popyt napędzają państwa azjatyckie, głównie Chiny i Indie
W ubiegłym roku światowe zapotrzebowanie na węgiel spadło o 5 proc. r/r, najmocniej od II wojny światowej. To w dużej mierze efekt globalnego spowolnienia w przemyśle wywołanego przez COVID-19. W tym roku wraz ze stopniowym powrotem gospodarek do normalności Międzynarodowa Agencja Energii spodziewa się wzrostu popytu na czarny surowiec o 2,6 proc., głównie za sprawą państw azjatyckich. – Energetyka światowa jest oparta na węglu i takie państwa jak Chiny, Indie, Indonezja nie odstąpią od tego najtańszego, najbardziej bezpiecznego nośnika energii. Czyli praktycznie świat poza Unią Europejską będzie nadal opierał swoje systemy energetyczne na tym paliwie – mówi Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej
Farmacja
Od dziś farmaceuci zyskują nowe uprawnienia. Właścicieli aptek czeka szereg wyzwań

16 kwietnia wchodzi w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozszerza uprawnienia tego zawodu. Magister farmacji będzie mógł przeprowadzić z pacjentem wywiad farmaceutyczny, doradzić mu w kwestii przyjmowanych leków, przeprowadzić podstawowe nieinwazyjne badania diagnostyczne i przeszkolić w używaniu prostego sprzętu medycznego, np. glukometru. Otwartą kwestią pozostaje to, kto będzie płacił za opiekę farmaceutyczną jako świadczenie – sam pacjent czy może NFZ. Z kolei dla właścicieli aptek wyzwaniem będzie stworzenie miejsca, gdzie takie konsultacje mogą się odbywać, oraz zapewnienie odpowiednich zasobów kadrowych.
Problemy społeczne
W Polsce co roku przeprowadza się ok. 145 transplantacji serca, ale oczekujących jest trzy razy więcej. Problemem często jest brak zgody rodziny zmarłego

W 2020 roku wykonano 145 operacji transplantacji serca i podobna liczba utrzymuje się od kilku lat. Potrzeby są jednak znacznie większe, bo liczba osób oczekujących na przeszczep to 415 – wynika ze statystyk Poltransplantu. Choć większość Polaków zgadza się zostać dawcą narządów po swojej śmierci, rzadko informują o tym bliskich. – Nawet w 10–20 proc. przypadków rodzina nie zgadza się na przeszczep – wskazuje dr n. med. Zygmunt Kaliciński, transplantolog ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Problemami są także nieodpowiednie przygotowanie szpitalnych koordynatorów oraz ich częsta rotacja.
Problemy społeczne
Pandemia ograniczyła aktywność fizyczną dzieci o ponad 30 proc. Wśród najmłodszych rośnie problem nieprawidłowej masy ciała i problemów z kręgosłupem

Już od ok. 20 lat poziom kondycji fizycznej dzieci i młodzieży systematycznie spada, a pandemia jeszcze pogłębiła ten problem. Nauka online, zamknięte szkoły, baseny, sale sportowe i boiska spowodowały, że aktywność fizyczna wśród najmłodszych spadła o 33 proc. – wynika z raportu „Aktywność fizyczna i żywienie dzieci w czasie pandemii”. – Możemy mieć przyrost populacji osób otyłych i z nadwagą, prawdopodobnie zwiększy się także częstotliwość występowania wad postawy i bólu kręgosłupa – wymienia prof. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie. Na zdrowie i kondycję dzieci przełożenie może mieć także coraz częściej diagnozowany zespół pocovidowy.