Komunikaty PR

Ostatni dzień na zakup akcji OLYMP w ramach emisji z prawem poboru

2023-09-18  |  01:00
Biuro prasowe

Na 20 września wyznaczono dzień prawa poboru dla akcji OLYMP. Oznacza to, że dziś (18 września) jest ostatni dzień sesyjny, w którym można zakupić akcje z przysługującym prawem poboru do objęcia akcji serii F.  Emisja akcji z prawem poboru OLYMP SA rozpocznie się 26 września br. od publikacji Memorandum Informacyjnego. Zapisy na akcje ruszą 29 września. Notowany na NewConnect dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness dzięki emisji akcji chce pozyskać finansowanie m.in. na realizację rosnącego portfela zamówień. 

Zapisy na akcje wynikające z posiadanych praw poboru potrwają do 13 października br. W tym samym terminie inwestorzy mogą składać zapisy dodatkowe, w których akcje zostaną przydzielone jeśli nie wszystkie prawa poboru zostaną wykorzystane.

- Chcemy dalej skalować nasz biznes, dlatego zdecydowaliśmy się pozyskać finansowanie poprzez emisję akcji z prawem poboru. Liczymy, że dzięki wsparciu akcjonariuszy, będziemy mogli dalej systematycznie zwiększać portfel zamówień i z powodzeniem zrealizujemy kluczowy dla nas kontrakt z Xtreme Fitness – komentuje Sylwia Czepiżak, prezes OLYMP SA.

Pozyskane finansowanie OLYMP przeznaczy m.in. na realizację obecnie obowiązujących kontraktów, w tym przede wszystkim na realizację podpisanej w lipcu umowy z Xtreme Fitness, na mocy której OLYMP został jednym z głównych dostawców sprzętu dla tej sieci. Wartość kontraktu szacowana jest na 2-5 mln zł rocznie. Środki pozyskane w ramach emisji akcji mają być przeznaczone również na inne cele, które zostaną wskazane w Memorandum Informacyjnym publikowanym dnia 26 września br.

Finansowanie rozpoczęcia realizacji kontraktu z Xtreme Fitness zapewnił jeden z głównych akcjonariuszy – Kancelaria Sommerrey&Partners, która pożyczyła spółce 1,8 mln zł i w nadchodzącej emisji zamierza skonwertować ją na akcje.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało o emisji maksymalnie 19,98 mln akcji. Każdy Akcjonariusz OLYMP posiadający akcje na koniec 18 września 2023 r. (dzień prawa poboru został ustalony na 20 września 2023 r.) otrzyma jedno jednostkowe prawo poboru na każdą posiadaną akcję. Każde jednostkowe prawo poboru uprawnia do objęcia trzech akcji nowej emisji. Cena emisyjna jednej akcji wyniesie 0,55 zł.

- Podtrzymuję decyzję o dalszym, długoterminowym wsparciu OLYMP w rozwoju i liczę również na zaangażowanie innych akcjonariuszy. Potwierdzają to rozmowy odbyte podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia – komentuje Hubert Sommerrey – Partner Zarządzający Sommerrey & Partners Kancelaria Radców Prawnych spółka komandytowa.

W 2022 roku spółka OLYMP osiągnęła 2,8 mln zł przychodów względem 2,1 mln zł rok wcześniej. W I połowie br. spółka wypracowała 2,4 mln zł przychodów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata Biuro prasowe
2024-02-19 | 09:00

Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata

16 marca odbędzie się 12. edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1, czyli kultowego biegu po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca Rondo 1. Na starcie stanie niemal cała światowa
Sport Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan
2024-01-19 | 13:13

Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan

40 stołów bilardowych i 20 stanowisk do gry w rzutki - a to wszystko zaledwie przedsmak tego, co czeka na gości nowo otwartego centrum bilardowego Złota Bila w Blue City. To inna
Sport Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe
2024-01-09 | 13:30

Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe

9 stycznia 2024 r. - Euroleague Basketball i Motorola poinformowały o zawarciu kilkuletniej umowy, na mocy której do końca 2026 roku Motorola będzie smartfonowym partnerem premium

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Popyt na używane samochody przyspiesza. Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Polityka

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy rozwojowej i sytuacji związanej z rosyjską agresją na Ukrainę, która uderzyła również w Afrykę, wywołując kryzys żywnościowy. Eksperci wskazują, że wciąż jest to kontynent z ogromnymi problemami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi oraz główny odbiorca globalnej pomocy rozwojowej. Jednocześnie jest regionem liczącym 1,3 mld potencjalnych konsumentów, może się poszczycić najmłodszą i najszybciej rosnącą klasą średnią na świecie i ogromnymi zasobami kadrowymi i naturalnymi. Wszystko to stwarza potencjał dla biznesu, z którego do tej pory korzystały głównie Chiny.

Finanse

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium, przestrzeń na obniżki pojawi się w II połowie roku i będą to raczej stopniowe i nieznaczne cięcia. Radę skłonią do tego dalsze umacnianie się złotego, a także inflacja, która po wygaśnięciu tarcz antyinflacyjnych może wzrosnąć do 6,5–7 proc. Ewentualne obniżki stóp procentowych wpłyną na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, choć pewnie nie tak mocno jak zapowiadany przez rząd program.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.