Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021
Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. W 2021 roku bieg w formie wirtualnej odbędzie się 5 września. Tymczasem fundacja rozpoczęła poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2021.
Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem fundacji, które co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. Od pierwszej edycji odbywał się on we wrześniu i tegoroczna – jubileuszowa – nie będzie wyjątkiem. 10. bieg Poland Business Run odbędzie się 5 września 2021 roku.
Dotychczas sztafeta we Wrocławiu startowała w okolicy Hali Stulecia, na terenie Parku Szczytnickiego. W 2020 roku ze względu na pandemię zmieniła ona formułę na wirtualną, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej czterokilometrowej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób zebrano środki na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.
– W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” już setkom osób – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run – ale nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie firm, które od wielu lat pozostają sponsorami biegu.
Wybiegana pomoc
Fundacja na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, pomogła wielu osobom na terenie Dolnego Śląska. Jedną z takich osób jest Krzysiek Ozga – wrocławianin, u którego w grudniu 2014 zdiagnozowano nowotwór kości udowej. Po przebytych operacjach i zabiegach, konieczna okazała się amputacja kończyny. Dzięki biegaczom Wrocław Business Run 2018, Krzysztofowi udało się zakupić upragnioną protezę nogi.
– Dzięki Fundacji Poland Business Run uzyskałem pomoc w zakupie protezy przy bardzo wysokiej amputacji. Dodatkowo od razu po otrzymaniu nowej kończyny miałem możliwość skorzystania ze specjalnego turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie. Dzięki temu od samego początku nauczyłem się prawidłowo poruszać. Jestem zachwycony tym, jak wielu biegaczy we Wrocławiu zaangażowało się w pomoc dla mnie i wielu innych osób. To wsparcie było dla mnie nieocenione – mówi Krzysztof Ozga.
Trwają poszukiwania beneficjentów
Od marca kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Fundacja Poland Business Run dofinansowuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne i pomoc psychologiczną.
– Gorąco zachęcamy do przekazywania informacji dalej – nie tylko o biegu, ale też o poszukiwaniach beneficjentów. Zależy nam, by dotrzeć do jak największej grupy osób, którym takie wsparcie jest potrzebne – mówi Agnieszka Pleti.
By zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka Jak zostać beneficjentem?). Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.
Doskonale warunki na narty w Szczyrku. Narciarze tłumnie odwiedzają Beskid Sport Arenę!
Znamy datę Rosa Challenge Tour 2025
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.