Pobiegną we Wrocławiu, by pomóc – rusza Poland Business Run 2021
Fundacja Poland Business Run co roku gromadzi tysiące biegaczy, którzy biorąc udział w największej charytatywnej sztafecie w Polsce, pomagają zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. W 2021 roku bieg w formie wirtualnej odbędzie się 5 września. Tymczasem fundacja rozpoczęła poszukiwania beneficjentów Poland Business Run 2021.
Bieg Poland Business Run jest flagowym wydarzeniem fundacji, które co roku gromadzi tysiące biegaczy z setek firm gotowych pomagać potrzebującym. Od pierwszej edycji odbywał się on we wrześniu i tegoroczna – jubileuszowa – nie będzie wyjątkiem. 10. bieg Poland Business Run odbędzie się 5 września 2021 roku.
Dotychczas sztafeta we Wrocławiu startowała w okolicy Hali Stulecia, na terenie Parku Szczytnickiego. W 2020 roku ze względu na pandemię zmieniła ona formułę na wirtualną, w ramach której pracownicy firm i korporacji z całego świata biegli po samodzielnie wybranej czterokilometrowej trasie, a udokumentowane wyniki przesyłali za pomocą dedykowanej aplikacji. W ten sposób zebrano środki na wsparcie 71 beneficjentów, którzy otrzymali dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.
– W całej historii biegu pomogliśmy „stanąć na nogi” już setkom osób – opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run – ale nie zrobilibyśmy tego sami. Niezmiernie cieszy nas wciąż rosnące zainteresowanie zarówno firm wystawiających swoje drużyny, jak i samych biegaczy. Bardzo doceniamy także zaangażowanie firm, które od wielu lat pozostają sponsorami biegu.
Wybiegana pomoc
Fundacja na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, pomogła wielu osobom na terenie Dolnego Śląska. Jedną z takich osób jest Krzysiek Ozga – wrocławianin, u którego w grudniu 2014 zdiagnozowano nowotwór kości udowej. Po przebytych operacjach i zabiegach, konieczna okazała się amputacja kończyny. Dzięki biegaczom Wrocław Business Run 2018, Krzysztofowi udało się zakupić upragnioną protezę nogi.
– Dzięki Fundacji Poland Business Run uzyskałem pomoc w zakupie protezy przy bardzo wysokiej amputacji. Dodatkowo od razu po otrzymaniu nowej kończyny miałem możliwość skorzystania ze specjalnego turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji „Znowu w Biegu” w Krakowie. Dzięki temu od samego początku nauczyłem się prawidłowo poruszać. Jestem zachwycony tym, jak wielu biegaczy we Wrocławiu zaangażowało się w pomoc dla mnie i wielu innych osób. To wsparcie było dla mnie nieocenione – mówi Krzysztof Ozga.
Trwają poszukiwania beneficjentów
Od marca kolejne osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu mogą zgłaszać się, by dołączyć do grona beneficjentów tegorocznego biegu. Fundacja Poland Business Run dofinansowuje zakup protez lub sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację, konsultacje medyczne i pomoc psychologiczną.
– Gorąco zachęcamy do przekazywania informacji dalej – nie tylko o biegu, ale też o poszukiwaniach beneficjentów. Zależy nam, by dotrzeć do jak największej grupy osób, którym takie wsparcie jest potrzebne – mówi Agnieszka Pleti.
By zostać beneficjentem Poland Business Run 2021, należy wypełniony i własnoręcznie podpisany wniosek wraz z innymi wymaganymi dokumentami wysłać pocztą na adres Fundacji.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie polandbusinessrun.pl (zakładka Jak zostać beneficjentem?). Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia, dostępni od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00 pod numerem tel. 504 458 979 lub pod adresem k.kaniewska@polandbusinessrun.pl.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.