Komunikaty PR

Prawie pół ekstraklasy w Brzegu Dolnym. Młodzieżowy MicoCup wraca do gry!

2020-09-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 września) na stadionie w Brzegu Dolnym zostaną rozegrane mecze czwartej edycji młodzieżowego turnieju piłkarskiego MicoCup. Impreza jest silnie obsadzona. Swoje drużyny wystawi aż sześć klubów, które mają seniorskie drużyny w ekstraklasie. W tym akademie zaliczane do absolutnej krajowej czołówki.

W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w całości w kategorii wiekowej U-13, wystartują: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarska Piotra Reissa oraz gospodarze – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny.

Ambasadorem MicoCup jest broniący dziś w silnej japońskiej J-League Jakub Słowik, którego kariera może być inspiracją dla adeptów futbolu. Jeszcze jako młodzieżowiec był uznawany za zbyt niskiego, by być dobrym bramkarzem. Latami pracował także nad mentalnością. Dziś, dzięki dobrej marce, wypracowanej szczególnie w Śląsku Wrocław, z powodzeniem broni w klubie Vegalta Sendai z Kraju Kwitnącej Wiśni. – Jestem ambasadorem tej imprezy od jej pierwszej edycji. Obserwowanie jak ten turniej się rozwija to duża przyjemność. 18-latkowie przed wejściem w seniorską piłkę mają ogólnopolskie rozgrywki w postaci Centralnej Ligi Juniorów. Dla aż tak młodych chłopaków takiej ligi nie ma – analizuje Jakub Słowik. – Stąd możliwość sprawdzenia się w takim turnieju jak MicoCup, gdzie co roku przyjeżdżają naprawdę najlepsze akademie w Polsce, jest bardzo wartościowa. Nawet jeśli nie wszyscy spośród tych chłopców zaistnieją w seniorskim futbolu, sport nauczy ich wartości przydatnych w życiu – dodaje 29-letni bramkarz.

Tegoroczną edycję wspierają także dwaj gracze urodzeni w Brzegu Dolnym: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Ich kariery dowodzą, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że kolejne talenty, biorące udział w naszym turnieju, wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym imprezy. – Ze względu na system „każdy z każdym” i mocną obsadę, nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – dodaje Robert Woźniak.

Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania cennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.

Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każde spotkanie będzie trwało 25 minut. Drużyny będą składały się z bramkarza i ośmiu graczy z pola. Poza rywalizacją drużynową, przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza. W ubiegłorocznej edycji wygrała Legia Warszawa, która wyprzedziła Jagiellonię i AP Brzeg Dolny.

MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność! Biuro prasowe
2024-10-18 | 09:00

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!

Eksperci od dawna dyskutują o potrzebie wprowadzania ekologicznych rozwiązań w infrastrukturze sportowej oraz o wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem. W centrum uwagi
Sport Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
2024-10-07 | 14:00

Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open

Austriacka firma waterdrop® rozpoczyna wieloletnie partnerstwo z Australian Open. Jako oficjalny partner, firma dostarczy butelki wielokrotnego użytku ze stali nierdzewnej zawodnikom, ich
Sport 46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
2024-09-05 | 15:15

46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa

Badania amerykańskich naukowców pokazują, że osoby pijące więcej wody częściej deklarują, że są szczęśliwe. Jednocześnie co trzeci respondent przyznaje, że regularne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.