Komunikaty PR

Prawie pół ekstraklasy w Brzegu Dolnym. Młodzieżowy MicoCup wraca do gry!

2020-09-23  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (26-27 września) na stadionie w Brzegu Dolnym zostaną rozegrane mecze czwartej edycji młodzieżowego turnieju piłkarskiego MicoCup. Impreza jest silnie obsadzona. Swoje drużyny wystawi aż sześć klubów, które mają seniorskie drużyny w ekstraklasie. W tym akademie zaliczane do absolutnej krajowej czołówki.

W tegorocznym turnieju, rozgrywanym w całości w kategorii wiekowej U-13, wystartują: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Ślęza Wrocław, Zagłębie Lubin, Akademia Piłkarska Piotra Reissa oraz gospodarze – Akademia Piłkarska Brzeg Dolny.

Ambasadorem MicoCup jest broniący dziś w silnej japońskiej J-League Jakub Słowik, którego kariera może być inspiracją dla adeptów futbolu. Jeszcze jako młodzieżowiec był uznawany za zbyt niskiego, by być dobrym bramkarzem. Latami pracował także nad mentalnością. Dziś, dzięki dobrej marce, wypracowanej szczególnie w Śląsku Wrocław, z powodzeniem broni w klubie Vegalta Sendai z Kraju Kwitnącej Wiśni. – Jestem ambasadorem tej imprezy od jej pierwszej edycji. Obserwowanie jak ten turniej się rozwija to duża przyjemność. 18-latkowie przed wejściem w seniorską piłkę mają ogólnopolskie rozgrywki w postaci Centralnej Ligi Juniorów. Dla aż tak młodych chłopaków takiej ligi nie ma – analizuje Jakub Słowik. – Stąd możliwość sprawdzenia się w takim turnieju jak MicoCup, gdzie co roku przyjeżdżają naprawdę najlepsze akademie w Polsce, jest bardzo wartościowa. Nawet jeśli nie wszyscy spośród tych chłopców zaistnieją w seniorskim futbolu, sport nauczy ich wartości przydatnych w życiu – dodaje 29-letni bramkarz.

Tegoroczną edycję wspierają także dwaj gracze urodzeni w Brzegu Dolnym: Kornel Osyra z Podbeskidzia Bielsko-Biała i Dawid Abramowicz z Wisły Kraków. – Ich kariery dowodzą, że droga na najwyższy szczebel rozgrywek może prowadzić przez Brzeg Dolny. Mamy nadzieję, że kolejne talenty, biorące udział w naszym turnieju, wybiją się równie wysoko – mówi Robert Woźniak, prezes firmy Micoled, która jest sponsorem tytularnym imprezy. – Ze względu na system „każdy z każdym” i mocną obsadę, nasze rozgrywki nazywamy małą ekstraklasą – dodaje Robert Woźniak.

Kornel Osyra to obrońca, który ma za sobą występy w reprezentacji Polski U19. – Turnieje takie jak MicoCup to wspaniała okazja do zdobywania cennego doświadczenia i ogrywania się na początkowym etapie kariery. To ważne dla rozwoju każdego talentu. Udział w takich rozgrywkach może zaprocentować w przyszłości – twierdzi.

Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach stadionu miejskiego przy ul. Kolejowej 1. Każde spotkanie będzie trwało 25 minut. Drużyny będą składały się z bramkarza i ośmiu graczy z pola. Poza rywalizacją drużynową, przyznane zostaną także nagrody indywidualne: dla najlepszego zawodnika, króla strzelców i najlepszego bramkarza. W ubiegłorocznej edycji wygrała Legia Warszawa, która wyprzedziła Jagiellonię i AP Brzeg Dolny.

MicoCup 2020 jest organizowany z udziałem kibiców – z zachowaniem wszystkich wymaganych i niezbędnych środków ostrożności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem Biuro prasowe
2024-07-03 | 17:30

Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą
2024-07-01 | 11:00

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą

G City – właściciel Promenady, przygotował nową atrakcję dla klientów i okolicznych mieszkańców praskiego centrum handlowego. Jest to interaktywna platforma Promenada
Sport VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC
2024-06-21 | 13:00

VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC

Francuska surferka Vahiné Fierro, zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku i będzie współpracować z Panasonic, aby zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.