Komunikaty PR

Sprzęt OLYMP będzie kompatybilny z aplikacją treningową SOLO Workout

2023-10-12  |  01:00
Biuro prasowe

Notowany na NewConnect dostawca kompleksowych rozwiązań dla branży fitness OLYMP SA. ma umowę z Heavy Kinematic Maschines sp. z o. o., producentem SOLO Workout. To rozwiązanie technologiczne pozwala na przekształcenie każdej maszyny treningowej w inteligentny sprzęt fitness. W praktyce oznacza to, że urządzenia współpracują z aplikacją mobilną, system gromadzi dane dotyczące ćwiczeń i w czasie rzeczywistym przekazuje statystyki do użytkowników. Otwiera to nowe możliwości dla klientów siłowni, ale też właścicieli klubów.

- Współpraca z SOLO Workout to wejście na kolejny poziom rozwoju sprzętu treningowego OLYMP. Kompatybilność urządzeń z aplikacją niesie wymierne korzyści dla użytkowników, którzy w czasie rzeczywistym mogą ocenić efektywność treningów dzięki zaawansowanym statystykom. To również ułatwi prace trenerom, ale też zarządcom siłowni, którzy mają dostęp do informacji o zużyciu poszczególnych maszyn oraz ewentualnych awariach  –  komentuje Sylwia Czepiżak, prezes OLYMP SA.

Środki na implementację systemu i wprowadzenie na rynek maszyn OLYMP wyposażonych w urządzenia umożliwiające połączenie z aplikacją wspierającą treningi pochodzić mają z trwającej właśnie emisji akcji z prawem poboru. Szczegółowe cele emisyjne zostały opisane w Memorandum Informacyjnym dostępnym na stronach: https://www.dminc.pl/oferta-publiczna/olymp/ oraz https://olymp1972.com/relacje-inwestorskie/ofertapubliczna/

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało o emisji maksymalnie 19,98 mln akcji. Każdy Akcjonariusz OLYMP posiadający akcje na koniec 18 września 2023 r. (dzień prawa poboru został ustalony na 20 września 2023 r.) otrzymał jedno jednostkowe prawo poboru na każdą posiadaną akcję. Każde jednostkowe prawo poboru uprawnia do objęcia trzech akcji nowej emisji. Cena emisyjna jednej akcji wynosi 0,55 zł.  Zapisy na akcje wynikające z posiadanych praw poboru potrwają do 13 października br. W tym samym terminie inwestorzy mogą składać zapisy dodatkowe, w których akcje zostaną przydzielone jeśli nie wszystkie prawa poboru zostaną wykorzystane.

W 2022 roku spółka OLYMP osiągnęła 2,8 mln zł przychodów względem 2,1 mln zł rok wcześniej. W I połowie br. spółka wypracowała 2,4 mln zł przychodów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata Biuro prasowe
2024-02-19 | 09:00

Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata

16 marca odbędzie się 12. edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1, czyli kultowego biegu po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca Rondo 1. Na starcie stanie niemal cała światowa
Sport Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan
2024-01-19 | 13:13

Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan

40 stołów bilardowych i 20 stanowisk do gry w rzutki - a to wszystko zaledwie przedsmak tego, co czeka na gości nowo otwartego centrum bilardowego Złota Bila w Blue City. To inna
Sport Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe
2024-01-09 | 13:30

Euroleague Basketball i Motorola ogłaszają partnerstwo sportowe

9 stycznia 2024 r. - Euroleague Basketball i Motorola poinformowały o zawarciu kilkuletniej umowy, na mocy której do końca 2026 roku Motorola będzie smartfonowym partnerem premium

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Popyt na używane samochody przyspiesza. Na rynku dwukrotnie wzrosła liczba ofert elektryków

Zainteresowanie używanymi samochodami jest coraz większe, przez co na początku tego roku – po raz pierwszy od dłuższego czasu – zmniejszyła się liczba oferowanych na sprzedaż aut z drugiej ręki. Wyższa była za to ich cena – średnio o 1 tys. zł w porównaniu do grudnia ub.r. Pierwsza trójka najpopularniejszych modeli, podobnie jak typy napędów, pozostała niezmienna: prym wiodą diesle i silniki benzynowe. Sukcesywnie rośnie natomiast popularność aut hybrydowych i takich często poszukują kierowcy. Z kolei segment elektryków, choć pozostaje stosunkowo niewielki, odnotował w ubiegłym roku ponaddwukrotny wzrost liczby ofert.

Polityka

Prezydent Andrzej Duda wraca z wizyty w Afryce Wschodniej. Wśród tematów oprócz polskich inwestycji także projekty pomocowe i rozwojowe

Prezydent Andrzej Duda zakończył dziś kilkudniową wizytę w Afryce Wschodniej, gdzie w Kenii, Rwandzie i Tanzanii promował polski biznes i zacieśniał relacje gospodarcze. Mówił też m.in. o pomocy rozwojowej i sytuacji związanej z rosyjską agresją na Ukrainę, która uderzyła również w Afrykę, wywołując kryzys żywnościowy. Eksperci wskazują, że wciąż jest to kontynent z ogromnymi problemami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi oraz główny odbiorca globalnej pomocy rozwojowej. Jednocześnie jest regionem liczącym 1,3 mld potencjalnych konsumentów, może się poszczycić najmłodszą i najszybciej rosnącą klasą średnią na świecie i ogromnymi zasobami kadrowymi i naturalnymi. Wszystko to stwarza potencjał dla biznesu, z którego do tej pory korzystały głównie Chiny.

Finanse

Nieznaczne obniżki stóp procentowych możliwe w II połowie roku. Za stopniowymi cięciami przemawiają umacniający się złoty i zwalniająca inflacja

Rada Polityki Pieniężnej na lutowym posiedzeniu nie zmieniła poziomu stóp procentowych. Tak prawdopodobnie pozostanie jeszcze przez jakiś czas. Zdaniem Grzegorza Maliszewskiego, głównego ekonomisty Banku Millennium, przestrzeń na obniżki pojawi się w II połowie roku i będą to raczej stopniowe i nieznaczne cięcia. Radę skłonią do tego dalsze umacnianie się złotego, a także inflacja, która po wygaśnięciu tarcz antyinflacyjnych może wzrosnąć do 6,5–7 proc. Ewentualne obniżki stóp procentowych wpłyną na wzrost zainteresowania kredytami hipotecznymi, choć pewnie nie tak mocno jak zapowiadany przez rząd program.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.