Komunikaty PR

Święta na stoku? Słowacja otwiera się dla turystów

2021-12-15  |  01:00
Biuro prasowe

Ruch turystyczny na Słowacji budzi się po lockdownie. Wraz ze spadkiem liczby zakażeń, rząd zdecydował się na zniesienie części obostrzeń związanych z pandemią. Skorzystają osoby zaszczepione, które już od 11 grudnia mogą cieszyć się otwartymi stokami i wyciągami narciarskimi, a od 25 grudnia będą miały dostęp do bazy hotelowej. Jakie atrakcje czekają na miłośników białego szaleństwa na Słowacji?  

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planowali zimowy odpoczynek na Słowacji. Po jesiennym lockdownie, który znacznie ograniczał ruch turystyczny, rząd zdecydował się na zniesienie części obostrzeń dla tych, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19. Osoby w pełni zaszczepione mogą  korzystać ze stoków i wyciągów narciarskich już od 11 grudnia. Pełną parą sezon zimowy na Słowacji ruszy 25 grudnia, kiedy otworzą się hotele. Obiekty noclegowe będą mogły świadczyć usługi gastronomiczne i wellness.

Warunkiem skorzystania z noclegu będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR lub antygenowego. Możliwe będzie także przejście testu w samym hotelu. Dotyczy to również dzieci do 12 roku życia.

W tym roku warunki narciarskie są wprost wymarzone. Cieszymy się, że śnieżnej aurze towarzyszy poprawiająca się sytuacja pandemiczna w kraju. Stawiamy na bezpieczny odpoczynek i przestrzegamy obowiązujących zasad, aby każdy odwiedzający nas turysta mógł bez obaw cieszyć się atrakcjami. Czekamy na przyjazd także gości z zagranicy i serdecznie ich zapraszamy

– mówi Václav Mika, dyrektor generalny SLOVAKIA TRAVEL.

Słowacka zima – niepowtarzalny wypoczynek pełen przygód

W różnych częściach Słowacji znajdziecie aż 36 nowoczesnych ośrodków narciarskich. Oprócz nart, tych do zjeżdżania lub biegowych, można spróbować m.in. snowboardingu czy bobslejów.

W całych Wysokich Tatrach dostępny jest uniwersalny tatrzański skipass. W Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese i w Starom Smokovci do chmur wynosi turystów aż 20 nowoczesnych wyciągów. Do ośrodka na Štrbskom plese z głównego parkingu kursować będzie bezpłatny skibus. Na saneczkarzy w Hrebienku czeka zaś tor o długości 2,5 km. Warto tu również zahaczyć o unikatową atrakcję – Tatrzańską Świątynię Lodową. W tym roku motywem przewodnim jest Pielgrzymka św. Jakuba – stąd wyrzeźbiona w lodzie Katedra św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Jasná, jako największa arena narciarska ze świetnymi warunkami do uprawiania sportów zimowych tradycyjnie oferuje mnóstwo atakcji i możliwości aktywnego wypoczynku. Na szczyt Chopoku dotrzeć można najnowszymi kolejkami linowymi Funitel. Ośrodek oferuje ponad 50 km stoków o różnych poziomach trudności, odpowiednich zarówno dla początkujących, rodzin z dziećmi, jak i zaawansowanych narciarzy. Wieczorem zjeżdża się tu na oświetlonym stoku w części Biela Púť. Organizację wypoczynku ułatwi bezpłatny transport wahadłowy z darmowego parkingu w Pavčinej Lehote, który zacznie działać już od 27 grudnia.

Z wieczornego szusowania można korzystać również w Donovalach. Najmłodsi będą zachwyceni ośrodkiem Funpark – drugim największym obiektem tego typu w Europie. Znajdziecie tu także jeden z najlepszych snowparków na Słowacji – Riders park Záhradište, który dla fanów zimowego szaleństwa codziennie przygotowuje inne przeszkody o różnym stopniu trudności. Na zmęczonych zimowymi aktywnościami czeka także strefa relaksu.

Słowacja ułatwia bezpieczny przyjazd  

Słowacja wprowadziła proste rozwiazanie, dzięki któremu unikniemy formalności podczas wyjazdu. Wystarczy przed przyjazdem zarejestrować się w systemie eHranica i przedstawić potwierdzenie pełnego zaszczepienia (Unijny Certyfikat COVID). Rejestracja na eHranica dotyczy wszystkich osób powyżej 12 lat i 2 miesięcy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem Biuro prasowe
2024-07-03 | 17:30

Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą
2024-07-01 | 11:00

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą

G City – właściciel Promenady, przygotował nową atrakcję dla klientów i okolicznych mieszkańców praskiego centrum handlowego. Jest to interaktywna platforma Promenada
Sport VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC
2024-06-21 | 13:00

VAHINÉ FIERRO POWOŁANA NA AMBASADORKĘ ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU PANASONIC

Francuska surferka Vahiné Fierro, zadebiutuje na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku i będzie współpracować z Panasonic, aby zwrócić uwagę na konieczność zwiększenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.