Komunikaty PR

Święta na stoku? Słowacja otwiera się dla turystów

2021-12-15  |  01:00
Biuro prasowe

Ruch turystyczny na Słowacji budzi się po lockdownie. Wraz ze spadkiem liczby zakażeń, rząd zdecydował się na zniesienie części obostrzeń związanych z pandemią. Skorzystają osoby zaszczepione, które już od 11 grudnia mogą cieszyć się otwartymi stokami i wyciągami narciarskimi, a od 25 grudnia będą miały dostęp do bazy hotelowej. Jakie atrakcje czekają na miłośników białego szaleństwa na Słowacji?  

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planowali zimowy odpoczynek na Słowacji. Po jesiennym lockdownie, który znacznie ograniczał ruch turystyczny, rząd zdecydował się na zniesienie części obostrzeń dla tych, którzy zaszczepili się przeciwko COVID-19. Osoby w pełni zaszczepione mogą  korzystać ze stoków i wyciągów narciarskich już od 11 grudnia. Pełną parą sezon zimowy na Słowacji ruszy 25 grudnia, kiedy otworzą się hotele. Obiekty noclegowe będą mogły świadczyć usługi gastronomiczne i wellness.

Warunkiem skorzystania z noclegu będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu RT-PCR lub antygenowego. Możliwe będzie także przejście testu w samym hotelu. Dotyczy to również dzieci do 12 roku życia.

W tym roku warunki narciarskie są wprost wymarzone. Cieszymy się, że śnieżnej aurze towarzyszy poprawiająca się sytuacja pandemiczna w kraju. Stawiamy na bezpieczny odpoczynek i przestrzegamy obowiązujących zasad, aby każdy odwiedzający nas turysta mógł bez obaw cieszyć się atrakcjami. Czekamy na przyjazd także gości z zagranicy i serdecznie ich zapraszamy

– mówi Václav Mika, dyrektor generalny SLOVAKIA TRAVEL.

Słowacka zima – niepowtarzalny wypoczynek pełen przygód

W różnych częściach Słowacji znajdziecie aż 36 nowoczesnych ośrodków narciarskich. Oprócz nart, tych do zjeżdżania lub biegowych, można spróbować m.in. snowboardingu czy bobslejów.

W całych Wysokich Tatrach dostępny jest uniwersalny tatrzański skipass. W Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese i w Starom Smokovci do chmur wynosi turystów aż 20 nowoczesnych wyciągów. Do ośrodka na Štrbskom plese z głównego parkingu kursować będzie bezpłatny skibus. Na saneczkarzy w Hrebienku czeka zaś tor o długości 2,5 km. Warto tu również zahaczyć o unikatową atrakcję – Tatrzańską Świątynię Lodową. W tym roku motywem przewodnim jest Pielgrzymka św. Jakuba – stąd wyrzeźbiona w lodzie Katedra św. Jakuba w Santiago de Compostela.

Jasná, jako największa arena narciarska ze świetnymi warunkami do uprawiania sportów zimowych tradycyjnie oferuje mnóstwo atakcji i możliwości aktywnego wypoczynku. Na szczyt Chopoku dotrzeć można najnowszymi kolejkami linowymi Funitel. Ośrodek oferuje ponad 50 km stoków o różnych poziomach trudności, odpowiednich zarówno dla początkujących, rodzin z dziećmi, jak i zaawansowanych narciarzy. Wieczorem zjeżdża się tu na oświetlonym stoku w części Biela Púť. Organizację wypoczynku ułatwi bezpłatny transport wahadłowy z darmowego parkingu w Pavčinej Lehote, który zacznie działać już od 27 grudnia.

Z wieczornego szusowania można korzystać również w Donovalach. Najmłodsi będą zachwyceni ośrodkiem Funpark – drugim największym obiektem tego typu w Europie. Znajdziecie tu także jeden z najlepszych snowparków na Słowacji – Riders park Záhradište, który dla fanów zimowego szaleństwa codziennie przygotowuje inne przeszkody o różnym stopniu trudności. Na zmęczonych zimowymi aktywnościami czeka także strefa relaksu.

Słowacja ułatwia bezpieczny przyjazd  

Słowacja wprowadziła proste rozwiazanie, dzięki któremu unikniemy formalności podczas wyjazdu. Wystarczy przed przyjazdem zarejestrować się w systemie eHranica i przedstawić potwierdzenie pełnego zaszczepienia (Unijny Certyfikat COVID). Rejestracja na eHranica dotyczy wszystkich osób powyżej 12 lat i 2 miesięcy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność! Biuro prasowe
2024-10-18 | 09:00

Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!

Eksperci od dawna dyskutują o potrzebie wprowadzania ekologicznych rozwiązań w infrastrukturze sportowej oraz o wyzwaniach związanych ze zrównoważonym rozwojem. W centrum uwagi
Sport Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
2024-10-07 | 14:00

Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open

Austriacka firma waterdrop® rozpoczyna wieloletnie partnerstwo z Australian Open. Jako oficjalny partner, firma dostarczy butelki wielokrotnego użytku ze stali nierdzewnej zawodnikom, ich
Sport 46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
2024-09-05 | 15:15

46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa

Badania amerykańskich naukowców pokazują, że osoby pijące więcej wody częściej deklarują, że są szczęśliwe. Jednocześnie co trzeci respondent przyznaje, że regularne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.