Wrocław Business Run 2020 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć
9. edycja charytatywnej sztafety Wrocław Business Run już w najbliższą niedzielę, 6 września. Tym razem event odbędzie się w nowej, bezpiecznej formule. Każdy z 19 tys. zapisanych biegaczy pokona dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, sam lub z kolegami z firmy, a uzyskany wynik wgra do specjalnej aplikacji.
W związku z sytuacją epidemiologiczną bieg w tradycyjnej formie nie może się odbyć, dlatego organizatorzy zaproponowali wirtualną odsłonę sztafety. Wyjątkowo pobiec można wszędzie, w kraju i za granicą.
6 września każdy biegacz powinien przebiec odcinek 4 km najpóźniej do godz. 18:00. Można wystartować samodzielnie lub z całą drużyną, jednocześnie lub po kolei, przekazując sobie wirtualną pałeczkę. Swój czas należy zarejestrować w dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS (np. Endomondo, Strava) i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Jak przekazać uzyskany wynik organizatorom?
– To proste. Wystarczy uruchomić specjalną aplikację Poland Business Run w swoim telefonie. Można ją pobrać już dziś z Google Play lub App Store. Później należy kliknąć przycisk "Dodaj wynik", a następnie wgrać zrzut ekranu z aplikacji sportowej, wpisać swój adres e-mail (podany przy rejestracji do biegu) i na koniec uzyskany czas – tłumaczy Kamil Bąbel z Fundacji Poland Business Run.
Warto pamiętać, że opcja udostępnienia swojego wyniku pojawi się w aplikacji dopiero w dniu biegu. Osiągnięty czas należy wpisać do aplikacji w formacie 00:00:00 (godziny, minuty, sekundy) i kliknąć “Zapisz”. Trzeba to zrobić do godz. 19:00. Przesłane rezultaty zostaną następnie zweryfikowane, a gdy wszyscy zawodnicy 5-osobowej drużyny ukończą bieg i udostępnią organizatorom swoje czasy, wynik całego teamu ukaże się w klasyfikacji generalnej.
– W tym roku dopuszczamy bieg z zegarkiem sportowym zamiast aplikacji w telefonie, a także pokonanie dystansu Poland Business Run 2020 na bieżni stacjonarnej. To istotne zwłaszcza dla naszych biegaczy z bardzo gorących części świata, gdzie bieg na zewnątrz mógłby okazać się bardzo męczący lub niemożliwy. W tym przypadku zamiast screenshota z aplikacji, należy wykonać i udostępnić zdjęcie ekranu bieżni z wynikiem – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run.
Pracownicy firm i korporacji biorący udziału w biegu pomogą w sumie ponad 55 osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową. Dofinansowanych zostanie 11 protez kończyn, 4 wózki aktywne oraz 45 turnusów rehabilitacyjnych.
Michał czeka na Waszą pomoc!
W gronie beneficjentów nie brakuje również osób z okolic Wrocławia. Wśród nich jest m.in. 32-letni Michał Martka. W 2016 r. uległ wypadkowi motocyklowemu, którego konsekwencją była utrata lewej nogi, rozległe obrażenia głowy, połamane ręce oraz miednica. Dzięki biegaczom Wrocław Business Run 2018, Michałowi udało się zakupić upragnioną protezę nogi. W międzyczasie zmagał się jednak z kolejnymi problemami zdrowotnymi i dopiero od niedawna porusza się w nowej protezie. Przed wypadkiem bardzo chętnie uprawiał różne sporty. Jego marzeniem jest założenie własnej firmy i powrót do zajęć ruchowych. Turnus rehabilitacyjny z nauką chodu o protezie pozwoli mu na zwiększenie sprawności i łatwiejsze realizowanie codziennych obowiązków.
– Przed wypadkiem byłem bardzo aktywny, uprawiałem sport. Dziś mam protezę i uczę się chodzić na nowo, jak dziecko. Moim największym marzeniem jest powrót do sprawności i prowadzenia samochodu, co pozwoli mi na większą niezależność i nowe aktywności. Dziękuję biegaczom Poland Business Run za możliwość odbycia turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu. Choć przede mną jeszcze wiele pracy, wierzę, że się uda – mówi Michał Martka.
Do godz. 12:00 6 września trwa jeszcze akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Poland Business Run. Wystarczy wejść na stronę: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/teams i przelać datek za pośrednictwem jednej z drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zbierze na rzecz potrzebujących największą kwotę, otrzyma Żółte Koszulki Lidera. Do tej pory udało się w ten sposób zebrać prawie 40 tys. złotych.
Więcej informacji na www.polandbusinessrun.pl.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.