X edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 w randze Mistrzostw Europy!
Już 21 maja do warszawskiego biurowca Rondo 1 ponownie zawitają najlepsi biegacze po schodach z Polski i Europy. Bieg Na Szczyt Rondo 1 powraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, a zawody będą miały rangę Mistrzostw Europy. Jubileuszowa, X edycja wydarzenia tradycyjnie wesprze SOS Wioski Dziecięce w Polsce.
38 pięter i 142 metry w pionie – takie zadanie czeka na każdego, kto 21 maja br. postanowi zmierzyć się z trasą biegu wiodącą po klatce schodowej biurowca Rondo 1. W dotychczasowych 9 edycjach wydarzenia chętnych zawsze było więcej niż dostępnych miejsc.
– Możemy śmiało powiedzieć, że Bieg Na Szczyt Rondo 1 uzyskał status imprezy kultowej, do udziału w której wielu zawodników wraca każdego roku – mówi Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów. – Tym bardziej cieszy nas, że po pandemicznych zawirowaniach biegacze ponownie pojawią się w gościnnych progach biurowca Rondo 1 – dodaje.
Wizerunek najbardziej prestiżowego biegu po schodach w Polsce budowano przez wiele lat, co roku goszcząc najlepszych specjalistów towerrunningu na świecie, na czele z Piotrem Łobodzińskim -mistrzem świata i wielokrotnym zdobywcą Towerrunning World Cup, który swoją karierę na schodach rozpoczął od… pierwszej edycji Biegu Na Szczyt Rondo 1.
Rywalizacji na najwyższym poziomie można spodziewać się też w tym roku. Rondo 1 będzie bowiem - drugi raz w swojej historii – gospodarzem Towerrunning European Championships, czyli mistrzostw Starego Kontynentu. Poprzednim razem zawody miały taką rangę w 2016 roku.
Bieg Na Szczyt Rondo 1 to jednak coś więcej, niż tylko rywalizacja sportowa. Od pierwszej edycji imprezy w 2011 roku, wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, przekazując na rzecz SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku cały przychód z opłat startowych. W tym roku zebrane środki będą tym bardziej potrzebne, że do Kraśnika zawitała w ostatnich tygodniach liczna grupa dzieci i ich opiekunów z Ukrainy. Kompleks Rondo 1 angażuje się w szereg aktywności w zakresie wsparcia fundacji i stowarzyszeń. Tegoroczna edycja to także czas bliskiej współpracy z najemcami kompleksu, dzięki którym pomoc dla ludności ukraińskiej będzie celowa, zapewniając najistotniejsze elementy. Chcąc aktywnie wspomóc SOS Wioski Dziecięce, Rondo 1 przekaże dodatkowe środki pieniężne na wsparcie najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia.
– Bieg Na Szczyt Rondo 1 to wydarzenie, którego moc drzemie nie tylko w wysiłku fizycznym wszystkich partycypujących, ale i w zaangażowaniu szeroko rozumianego biznesu. Od lat stanowi wsparcie dla instytucji sprawujacych opiekę nad dziećmi oraz ich opiekunami. Cieszymy się, że realizując to jubileuszowe wydarzenie, możemy znów razem stanąć w motywującej do niesienia pomocy rywalizacji. – dodaje Sylwia Wiszowata-Łazarz, Associate Director w pionie marketingu, międzynarodowej firmy zarządzającej nieruchomościami Cushman & Wakefield.
Rejestracja do startu w Biegu Na Szczyt Rondo 1 zostanie uruchomiona 28 marca w portalu SlotMarket.pl. Więcej informacji pojawi się już niebawem na przebudowywanej obecnie stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.
Patronami medialnymi X. edycji Biegu na Szczyt Rondo 1 są Eurobuild CEE oraz biegowe.pl
--
Fakty i liczby dot. Biegu Na Szczyt RONDO 1
Ranga:
Impreza ma rangę Towerrunning European Championships 2022.
Trasa biegu:
- bieg na 37. piętro (ale do pokonania jest 38 pięter – w tym piętro 5a)
- przewyższenie: 142 metry
- klatka lewoskrętna
- liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
- liczba nawrotów: 76
RONDO 1
RONDO 1 to jeden z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków wysokościowych klasy A+
w Europie Środkowo-Wschodniej. 40-piętrowa wieża oddana do użytku w 2006 roku, znajduje się w centrum warszawskiej dzielnicy biznesowej, przy Rondzie ONZ, w pobliżu stacji metra RONDO ONZ oraz dworca Warszawa Centralna. W skład kompleksu wchodzi także sąsiadujący, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się m.in. parking oraz szerokie zaplecze handlowo-usługowe. Rondo 1 oferuje łącznie 66 tys. mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jako pierwszy w Europie wieżowiec kompleks otrzymał certyfikat ekologiczny LEED Gold w kategorii „Budynki istniejące”. W 2016 roku budynek otrzymał najwyższą w systemie LEED ocenę Platinum. RONDO 1 jest również zdobywcą prestiżowej nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards 2012 w kategorii „Budynek Roku 2011” oraz CEE Real Estate Quality Awards 2013 w kategorii „Budynek Dekady”. Projekt Rondo 1 opracowała przy współpracy polskich pracowni AZO oraz Epstein renomowana amerykańska firma architektoniczna Skidmore, Owings & Merill.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.