Komunikaty PR

Startuje 10. edycja „Recepty na Sukces” z inicjatywy Gedeon Richter Polska

2024-06-07  |  11:00
Biuro prasowe

Firma Gedeon Richter Polska rusza z jubileuszową edycją programu „Recepta na Sukces”. W jego ramach w maju wystartowała kampania pod hasłem „REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na drodze do Twojej kariery”. Celem projektu jest wsparcie studentów szczególnie kierunków medycznych w ich rozwoju osobistym i zawodowym oraz dostarczanie im niezbędnych do tego narzędzi. Tegoroczna edycja podejmuje temat wpływu sztucznej inteligencji na naukę i zawody medyczne, a poprzez platformę stworzoną przez Gedeon Richter Polska, otwiera studentów na nowe możliwości i najnowocześniejsze technologie.

W dzisiejszym świcie ciągłe dostosowywanie się do postępującej technologii i współpraca między dziedzinami jest kluczowa, aby osiągnąć maksymalne korzyści dla pacjentów i społeczeństwa. Program „Recepta na sukces”, który już od 10 lat realizuje firma farmaceutyczna Gedeon Richter Polska, corocznie podejmuje inną tematykę, aby w jak najszerszym stopniu wspierać rozwój studentów i absolwentów w szczególności kierunków medycznych. Od kilku lat AI zyskuje na popularności i zmienia niemal każdy aspekt ludzkiego życia, dlatego więc tak ważnym stało się by przyszli lekarze i farmaceuci byli przygotowani do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Misją tegorocznej edycji jest zatem zwrócenie uwagi na to, jak sztuczna inteligencja wpływa na farmację, medycynę, nauki pokrewne oraz jak rozwijać swoje kompetencje, mając na uwadze rolę AI w dziedzinach medycznych.

Już od 10 lat towarzyszymy młodym lekarzom i farmaceutom w stawianiu pierwszych kroków na ich zawodowej ścieżce. Dzięki programowi „Recepta na Sukces” możemy pomóc studentom w odkrywaniu ich potencjału, inspirować ich oraz wspierać ich w realizacji założonych celów. W tegorocznej odsłonie kampanii skupiamy się na temacie szczególnie aktualnym, czyli na sztucznej inteligencji, która ma wpływ również na branżę farmaceutyczną. Naszym celem jest zachęcanie studentów i absolwentów do poszerzania swoich kompetencji, rozwoju osobistego oraz przystosowania się do dynamicznie zmieniających się warunków. Studenci to nasz przyszłość, dlatego tak ważne jest dla nas, aby wspierać ich na ścieżce kariery – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor ds. korporacyjnych i relacji zewnętrznych w Gedeon Richter Polska.

REALIZUJ SIĘ. Spotkajmy się na drodze do Twojej kariery

Z raportu „Gen Z o sobie i otaczającym ich świecie: Insighty o generacji bez generalizacji” wynika, że dla osób urodzonych w latach 1997-2012 samorozwój jest kwestią priorytetową. Dla 52% ankietowanych stanowi on wartość nadrzędną[1]. Tegoroczna kampania wprost nawiązuje do tej wartości, jednocześnie inspirując, wspierając i motywując do rozwoju zawodowego, również w zakresie AI. Drugi człon hasła, czyli „Spotkajmy się na drodze do Twojej kariery” odzwierciedla konkretne działanie podejmowane przez Gedeon Richter Polska, jakim jest „Akademia Recepty na Sukces”. Jest to dedykowany landing page, poprzez który firma dzieli się z odbiorcami wiedzą z zakresu sztucznej inteligencji. W jego ramach firma prowadzi również interaktywny quiz „Piszę się na to!”, który pomoże przyszłym i obecnym studentom w podjęciu wyboru swojej przyszłej specjalizacji. Jego celem jest pomoc w zdefiniowaniu pasji, zainteresowań oraz preferencji, aby mogli oni podjąć bardziej świadome decyzje.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: https://receptanasukces.com/

oraz na kanale YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=DF0MRYaA47k

 


[1] https://swps.pl/nauka-i-badania/nasze-dzialania/badania-i-wdrozenia/35313-jakie-sa-polskie-zetki-raport-ekspercki-o-mlodej-generacji

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.