STEICO uruchamia trzecią fabrykę w Polsce

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
W Gromadce koło Bolesławca (województwie dolnośląskie) ruszyła najnowocześniejsza fabryka STEICO produkująca materiały izolacyjne z włókna drzewnego. Firma z siedzibą w Monachium zainwestowała ponad 100 mln euro w budowę trzeciego polskiego zakładu, w którym przy pełnym wykorzystaniu mocy produkcyjnych zatrudnionych zostanie 190 osób. Notowana na giełdzie spółka ma już dwa zakłady produkcyjne w kraju – w Czarnkowie (woj. wielkopolskie) i Czarnej Wodzie (woj. pomorskie).
Nową fabrykę wybudowano na położonej około 70 km na wschód od Zgorzelca, bezpośrednio przy autostradzie A4, działce o powierzchni blisko 19 ha, nabytej kosztem 1,2 mln euro. Będzie zaopatrywała w ekologiczne materiały izolacyjne na bazie włókien drzewnych klientów w całej Europie, dzięki dwóm liniom technologicznym do produkcji sprężystych mat termoizolacyjnych o wydajności ponad 1,5 mln m3/rocznie. Docelowo będą tu również produkowane wytrzymałe płyty termoizolacyjne.
W pierwszym etapie firma skoncentruje się na jednym z najbardziej popularnych produktów z logo STEICO - matach termoizolacyjnych STEICOflex 036. Uruchomiono już sprzedaż mat w formacie 1220 x 575 mm i grubościach od 30 do 240 mm.
STEICOflex 036 mają doskonałe parametry izolacyjne i najniższy współczynnik przewodzenia ciepła pośród naturalnych materiałów izolacyjnych - λD=0,036. Mogą być stosowane jako warstwa termoizolacyjna do wszystkich typów nowych budynków, jak i podczas prac termomodernizacyjnych. Stanowią nie tylko doskonałą izolację cieplną w zimie, ale w równym stopniu ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrz w lecie. Maty zapewniają bardzo dobrą izolację akustyczną, są przyjazne dla zdrowia i łatwe w obróbce. Wytwarzane są ze świeżego drewna iglastego, pochodzącego z zarządzanych w sposób zrównoważony lasów w Polsce. Do produkcji nie stosuje się żadnych szkodliwych dodatków, dzięki czemu materiały izolacyjne STEICO wspierają korzystny klimat w pomieszczeniach pod względem biologii budynku.
PROFIL FIRMY
STEICO jest światowym liderem w produkcji materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych i jedynym producentem w branży oferującym zintegrowany system budowlany z surowców naturalnych, w którym materiały termoizolacyjne i elementy konstrukcyjne uzupełniają się wzajemnie.
System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne w standardzie energooszczędnym. Firma oferuje niezwykle wytrzymałe i zarazem lekkie materiały konstrukcyjne w postaci belek dwuteowych i forniru klejonego warstwowo LVL oraz szeroką paletę materiałów termoizolacyjnych z naturalnego włókna drzewnego: sprężyste maty, stabilne płyty oraz izolację wdmuchiwaną. Całości dopełniają produkty uszczelniające do przegród zewnętrznych budynku.
Grupa STEICO oferuje swoim klientom unikalną gamę produktów, w tym prefabrykację kompletnych komponentów do budowy domów drewnianych. Są z powodzeniem stosowane w nowych budynkach oraz przy renowacji dachów, ścian, sufitów, podłóg i fasad.
Produkty STEICO umożliwiają realizację przyszłościowych, zdrowych budynków o wyjątkowym komforcie życia i zdrowym klimacie wewnętrznym. Niezawodnie chronią przed zimnem, ciepłem i hałasem oraz stale poprawiają efektywność energetyczną budynków.

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.