SUNEX opatentuje produkcję systemów montażowych do urządzeń OZE
SUNEX S.A. opracował nowatorski sposób wytwarzania systemów montażowych do urządzeń OZE. Celem jest pełna automatyzacja produkcji zwiększająca jakość wykonania oraz szybkość wytwarzania. Czołowy producent i dystrybutor innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii złożył wniosek o opatentowanie nowej technologii. Jej wdrożenie zapewni wzrost mocy produkcyjnych, co wpłynie na zwiększenie sprzedaży.
SUNEX dokonał zgłoszenia patentowego innowacyjnej i w pełni zautomatyzowanej linii do produkcji haków i systemów montażowych. Nowatorskie rozwiązanie zapewni najwyższą jakość produktu oraz dokładność i powtarzalność w procesie produkcji. Wyroby poddane zostaną jednocześnie automatycznej i pełnej kontroli jakości, która będzie przeprowadzana za pomocą systemów wizyjnych.
- Celem opracowanego przez nas wynalazku jest rozwiązanie problemów w produkcji poszczególnych elementów urządzenia takich jak m.in. haki montażowe do paneli fotowoltaicznych. Poprzez wdrożenie nowego systemu opracowanego przez nasz wewnętrzny zespół R&D chcemy wejść powyżej obecnie stosowanych technologii na rynku. Uzyskamy nieosiągalną, według dotychczasowych standardów, powtarzalność produkcji. Każdy produkt zostanie automatycznie sprawdzony z pełną gwarancją spełniania dopuszczalnych tolerancji. Produkcja będzie prowadzona bardziej efektywnie i ze zminimalizowaną skalą odpadów. Oznacza to mniejszą pracochłonność, niższy koszt wytworzenia przy jednocześnie większej wydajności. Automatyzacja procesów zmniejszy również liczbę operatorów potrzebnych do produkcji – podkreślił Romuald Kalyciok, Prezes Zarządu SUNEX S.A.
Wysoka precyzja wykonania haków i systemów montażowych wpasowuje się w rosnące wymagania klientów. Dotyczy to zarówno wysokich oczekiwań odbiorców na rynkach zachodnich, do których trafia około 60% produkcji SUNEX, ale także potrzeb klientów na rynku krajowym. – Nowa technologia z jednej strony pozwoli nam na poszerzenie rynków zbytu o bardziej wymagających klientów. Z drugiej strony zapewni zwiększenie produkcji, co pozwoli nam w większym stopniu pokryć rosnące zapotrzebowanie rynku. Obecnie proces technologiczny jest wydłużony m.in. z powodu dłuższej procedury dotyczącej kontroli jakości – dodał Romuald Kalyciok.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.