Sygnis SA przejmuje Zmorph SA

Marek Lorent-Kamiński
Sygnis SA
Żwirki i Wigury 101
02-089 Warszawa
kontakt|sygnis.pl| |kontakt|sygnis.pl
22 668 47 57
https://sygnis.pl/
Grupa Sygnis już niedługo największym podmiotem w polskiej branży druku 3D
Sygnis SA przejmuje pakiet większościowy akcji spółki ZMorph SA. Niniejszym kształtuje się Grupa Sygnis, gdzie ZMorph SA pozostaje odrębną spółką zależną. Formalna finalizacja przejęcia odbyła się 29 lipca 2022 r.
Rada Nadzorcza spółki ZMorph SA powołała Grzegorza Kaszyńskiego na stanowisko Prezesa spółki ZMorph SA oraz Andrzeja Burgs na stanowisko Wiceprezesa. Grzegorz Kaszyński pozostaje nadal Wiceprezesem Sygnis SA oraz Dyrektorem Handlowym całej Grupy Sygnis. Jako doświadczony Dyrektor Handlowy, Grzegorz Kaszyński, w spółce ZMorph SA skupi się na rozbudowie sieci sprzedaży i zacieśnianiu relacji z Klientami.
Andrzej Burgs pozostaje Prezesem Sygnis SA. Jako szef Działu Technologicznego oraz R&D Grupy Sygnis zapewni ZMorph SA płynne wsparcie zarówno w zakresie rozwoju dotychczasowych urządzeń, jak i w kwestii przyszłych wspólnych produktów.
ZMorph SA to jeden z największych i najdłużej działających polskich producentów drukarek 3D. Z powodzeniem prowadzi swoją działalność od 2012 roku, dostarczając niezawodne rozwiązania dla edukacji i zastosowań przemysłowych. Drukarki 3D ZMorph SA to przede wszystkim urządzenia klasy premium, gwarantujące Klientowi trwałość i wydajność, ale również unikatowy design na najwyższym poziomie.
Produkty ZMorph SA są dostępne globalnie dzięki oficjalnej sieci partnerów na wszystkich kontynentach. Urządzenia cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku amerykańskim, wychodząc naprzeciw wygórowanym oczekiwaniom odbiorców.
Wraz z przejęciem spółki, Grupa Sygnis stanie się największym podmiotem w polskiej branży druku 3D.
Powiększanie się Sygnis SA to jeden z celów prezentowanej na początku roku strategii firmy. Tak o przejęciu mówią Prezes Sygnis SA, Andrzej Burgs oraz nowy Prezes ZMorph SA, Grzegorz Kaszyński:
Andrzej Burgs: „Sygnis w swojej strategii planowało stworzenie Grupy Sygnis, w skład której będzie wchodzić m.in. spółka, będąca producentem maszyn do druku 3D. Wstępne założenia zakładały czas realizacji na przestrzeni 2 lat. W tym momencie okazja na przejęcie firmy ZMorph powoduje, że osiągamy ten strategiczny cel już teraz. Efekt tej synergii najprawdopodobniej będzie widoczny pod koniec tego roku, stanowiąc ważny element strategii firmy. Opracowywane w Sygnis produkty mogą stać się istotnym elementem dalszego rozwoju nowoprzejętej spółki i mogą być w przyszłości transferowane do ZMorph. Dodatkowo, dzięki nowej lokalizacji na Dolnym Śląsku możemy poszerzać nasze pole rekrutacyjne, rozpoczynając współpracę z różnymi, zdolnymi osobami w tym regionie. Inwestując w ZMorph jako Grupa Sygnis stajemy się największym podmiotem z branży druku 3D w Polsce, a nasze aspiracje, oczywiście, sięgają jeszcze dalej.”
Grzegorz Kaszyński: „Jestem bardzo dumny, że udało się nam dołączyć ZMorph do Grupy Sygnis. Jest to jedna z najważniejszych marek na polskim rynku druku 3D, a przede wszystkim bardzo rozpoznawalna na świecie. Unikatowy design i nacisk na jakość ZMorph w połączeniu z siłą badawczo-rozwojową Sygnis z pewnością szybko zaowocuje nowymi rozwiązaniami w ofercie firmy. Łączymy się w przełomowym momencie, dzięki drukarce i500 ZMorph staje się ważnym graczem na rynku drukarek profesjonalnych, w szczególności tych kierowanych dla profesjonalnych SME. Zdiagnozowaliśmy obszary sprzedażowe, które posiadają niewykorzystany potencjał. Dążymy do tego, aby ZMorph był dla druku 3D synonimem europejskiej marki premium.”
***
O Spółce Sygnis SA:
Sygnis SA to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami, rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii. Trzonem firmy są interdyscyplinarne zespoły specjalistów i naukowców, a także silny dział sprzedaży dystrybuujący rozwiązania partnerów biznesowych spółki. Sygnis SA jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.