Komunikaty PR

Szczęście we własnym „M” - jak wybór mieszkania wpływa na jakość życia

2024-09-25  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt

Agata Zambrzycka
Aurec Home Holding Sp. z o.o.

ul. Jutrzenki 111A
02-231 Warszawa
press|aurechome.com| |press|aurechome.com
696 847 743
www.aurechome.pl

Szczęście we własnym „M” - jak wybór mieszkania wpływa na jakość życia

Wybór mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, mająca długotrwały wpływ na naszą jakość życia i poczucie szczęścia. To nie tylko miejsce, w którym spędzamy większość czasu, ale także przestrzeń, która kształtuje nasz komfort, relacje z innymi, zdrowie psychiczne i samopoczucie. Dlatego coraz więcej osób świadomie podejmuje decyzje dotyczące zakupu własnego „M” kierując się nie tylko czynnikami finansowymi, lecz także emocjonalnymi.

Szczęśliwie - niezależnie od sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej - całkiem dobrze radzimy sobie w Polsce pod względem domowego dobrostanu. Jak wynika z raportu „Szczęśliwy Dom 2024” przygotowanego przez Otodom, poziom naszego szczęścia w 10-stopniowej skali utrzymuje się na dobrym i stabilnym poziomie - w marcu 2024 wyniósł 6,92. To, co szczególnie cieszy, to rosnąca odwaga Polaków do podejmowania decyzji o kupnie mieszkania z uwzględnieniem nie tylko aspektów finansowych oraz funkcjonalnych, ale też indywidualnych i bardzo różnorodnych potrzeb emocjonalnych.

Przestrzeń i komfort

Jednym z najważniejszych aspektów wpływających na nasze szczęście we własnym „M” jest przestrzeń, jaką dysponujemy. Mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb – zarówno pod względem metrażu, jak i układu pomieszczeń – ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń, zapewniająca wystarczająco dużo miejsca na odpoczynek, sport, pracę oraz hobby, sprzyja zachowaniu równowagi życiowej. Mieszkanie oraz jego otoczenie zewnętrzne powinno być więc wygodne, praktyczne i dostosowane do stylu życia mieszkańców.

- W Aurec Home dbamy o dobre samopoczucie mieszkańców. We wszystkich inwestycjach tworzymy strefy aktywności Aurec Active, w których lokatorzy mogą uprawiać sport lub relaksować się po ciężkim dniu w pracy. W strefie Aurec Active znajdują się sale fitness i pilates oraz siłownie: stacjonarna oraz plenerowa. Mieszkańcy mogą szlifować formę pod okiem wykwalifikowanego instruktora bez ryzyka kontuzji. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba opłacać karnetu i można trenować o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności przemieszczania się do odległych centrów sportowych. Do dyspozycji lokatorów są także zielone ścieżki do biegania, prywatne szklarnie do uprawiania warzyw, ziół czy kwiatów oraz elementy wypoczynku tj. drewniane leżanki – komentuje Agata Zambrzycka, dyrektor d.s. sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

Lokalizacja a jakość życia

Drugim kluczowym elementem wpływającym na jakość życia jest lokalizacja mieszkania. Wybór dzielnicy, otoczenia i infrastruktury ma bezpośredni wpływ na codzienny komfort. Bliskość terenów zielonych, placówek edukacyjnych, sklepów, a także łatwy dostęp do komunikacji miejskiej czy dróg dojazdowych to czynniki, które znacząco wpływają na poczucie szczęścia. Mieszkanie w przyjaznej okolicy sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, co poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne, a bliskość natury, parków czy skwerów działa uspokajająco i pozwala na chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. Z kolei dobry dostęp do komunikacji miejskiej redukuje stres związany z dojazdami do pracy.

- Zauważamy, że Polacy mają dosyć betonowych dżungli, pragną zielonych przestrzeni, w których mogą obcować z naturą. Jednocześnie chcą mieć szybki dostęp do miejskiego stylu życia. Dlatego wszystkie inwestycje Aurec Home realizujemy zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, która przesuwa akcent na człowieka i jego potrzeby dnia codziennego, dopasowując infrastrukturę do ludzi, a nie na odwrót. Koncepcja zakłada tworzenie dzielnic wielofunkcyjnych, które gwarantują zaspokojenie podstawowych potrzeb blisko miejsca zamieszkania. Podróż do pracy, sklepu, urzędu, przychodni, kawiarni, boiska czy parku nie powinna zajmować więcej niż 15 minut spacerem lub jazdy rowerem. Intensywne tempo sprzedaży mieszkań z naszych inwestycji pokazuje, że dla klientów priorytetem stają się komfort mieszkania, wygoda i ekologia – tłumaczy Shraga Weisman, CEO Aurec Home.

 Własne „M” a relacje międzyludzkie

Wybór własnego „M” ma także odzwierciedlenie w naszych relacjach z innymi. Przestrzeń, w której żyjemy może sprzyjać budowaniu więzi rodzinnych i towarzyskich, a odpowiednio zaprojektowane mieszkanie z przestrzenią do wspólnego spędzania czasu służy rozmowom, spotkaniom i zacieśnianiu relacji. Wpływa także na nasze poczucie przynależności i bezpieczeństwa. Tereny wspólne, takie jak osiedlowe place zabaw, ogrody czy miejsca spotkań sprzyjają integracji i budowaniu społeczności, co dodatkowo poprawia jakość życia.

- Innowacyjnym pomysłem, docenianym przez osoby zainteresowane kupnem mieszkania z osiedla Miasteczko Jutrzenkizielone dachy integracyjne, które spotkamy w planowanej inwestycji Dzielnica Róż.  Będzie to niecodzienna strefa relaksu, gdzie lokatorzy odpoczną lub zorganizują sąsiedzkie spotkania, z imponującym widokiem na panoramę stolicy w tle. Odpowiednio skomponowana roślinność, która zostanie umieszczona na powierzchni dachów pięknie ozdobi przestrzeń. Co więcej, będzie także barierą dla zanieczyszczeń, pochłonie dwutlenek węgla i wyprodukuje tlen. Innymi słowy, zielone dachy będą również świetną termoizolacja – zarówno zimą, jak i latem, która przełoży się na mniejsze zużycie energii, a w rezultacie obniży opłaty za rachunki – mówi Tomasz Trzyszka, dyrektor Techniczny Aurec Home.

Wpływ mieszkania na zdrowie psychiczne

Mieszkanie to nie tylko fizyczna przestrzeń, ale także miejsce, które ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Odpowiednie warunki mieszkaniowe, takie jak dobre oświetlenie, cyrkulacja powietrza, izolacja akustyczna i estetyka wnętrz, mogą poprawiać samopoczucie i redukować stres. Ciemne czy źle wentylowane mieszkania działają przeciwnie - prowadzą do uczucia przytłoczenia i obniżają jakość snu.

- W inwestycji Fabrica Ursus tworzymy mieszkania z niepowtarzalnym industrialnym klimatem i z sufitami na nietypowej wysokości 280 cm – to aż o 15-20 cm więcej niż ich tradycyjna wysokość. Lokator zyskuje większą przestrzeń: wizualnie i praktycznie ma więcej miejsca do zagospodarowania, a także szersze możliwości aranżacji i personalizacji wnętrza. Sufity w niestandardowych wysokościach to także więcej światła w lokalu i lepsza cyrkulacja powietrza, co przekłada się na jakość życia – tłumaczy Agata Zambrzycka, dyrektor d.s. sprzedaży i marketingu w Aurec Home.

I dodaje:

- Co więcej, lokale wyposażone są w duże balkony, w wybranych mieszkaniach o powierzchni aż 16 m², co pozwala mieszkańcom na aranżację przestrzeni, prawie jak w przydomowym ogrodzie.

Wybór mieszkania to decyzja, która znacząco wpływa na naszą jakość życia i poczucie szczęścia. Przestrzeń, w której żyjemy, kształtuje nasz komfort, relacje z innymi i zdrowie psychiczne. Dlatego warto podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru mieszkania, kierując się nie tylko aspektem finansowym, ale także emocjonalnym. Mieszkanie, które odpowiada naszym potrzebom, jest miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, komfortowo i szczęśliwie. Warto wiedzieć, że deweloper Aurec Home z początkiem marca 2024 r. rozpoczął sprzedaż lokali z inwestycji Fabrica Ursus. Mieszkania od dewelopera w industrialnym klimacie można kupić za gotówkę lub na kredyt.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Aurec Home Holding Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Renomowane kancelarie prawne wybierają Metropolitan Warszawa Biuro prasowe
2024-10-17 | 11:05

Renomowane kancelarie prawne wybierają Metropolitan Warszawa

Gide Loyrette Nouel i Norton Rose Fulbright zdecydowały się na przedłużenie dotychczasowych umów w Metropolitan Warszawa. Kancelarie wynajęły łącznie ponad 3000 mkw. nowoczesnej
Nieruchomości Parker Lane Polska dołącza do najemców MLP Pruszków I
2024-10-17 | 10:00

Parker Lane Polska dołącza do najemców MLP Pruszków I

Międzynarodowa firma specjalizująca się w kompleksowych rozwiązaniach odsprzedaży towarów dla branży modowej oraz Off-Price wynajęła około 3,6 tys. m kw. powierzchni w centrum
Nieruchomości Stocznia Cesarska: Nowe historie nabierają tempa
2024-10-17 | 09:45

Stocznia Cesarska: Nowe historie nabierają tempa

Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jZBN2jcodBoz9C-g9A?e=ypKOcV   Link wetransfer: https://we.tl/t-eqZEjzgkYb  Nowe historie nabierają tempa Właściciel

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Green Industry Summit 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Polska unijnym liderem w pracach nad Społecznym Planem Klimatycznym. Ma pomóc w walce z ubóstwem energetycznym

Polska jest najbardziej zaawansowana spośród państw członkowskich w pracach nad stworzeniem Społecznego Planu Klimatycznego, który ma zostać przedstawiony w ciągu kilku tygodni. W ramach planu 50 mld zł ze Społecznego Funduszu Klimatycznego trafi na wsparcie transformacji energetycznej w Polsce, z czego jedna trzecia – na inwestycje w obszarze budownictwa. Z założenia środki te mają uchronić najbiedniejszych przed ubóstwem energetycznym w czasie przejściowym transformacji energetycznej.

IT i technologie

Nowe technologie zmieniają pracę statystyków. Mogą poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji

Rozwój nowoczesnych technologii, w tym zwłaszcza uczenia maszynowego czy generatywnej sztucznej inteligencji, zwiększa możliwości statystyków. Mogą oni korzystać z nowych źródeł danych i poddawać szybkiej analizie duże zasoby informacji. Wraz z rozwojem narzędzi informatycznych zmienia się też sposób, w jaki odbiorcy poszukują danych statystycznych. Opracowania przygotowywane przez jednostki takie jak Główny Urząd Statystyczny czy Eurostat będą musiały konkurować z tymi, które przygotowują podmioty niewyspecjalizowane lub nawet modele językowe, bazujące często na niepewnych źródłach.

DlaWas.info

Infrastruktura

Firmy energetyczne cierpią na niedostatek kadr. Niepewność w branży zniechęca do edukacji w tym kierunku

Branżę energetyczną w całej Europie, także w Polsce, czeka szeroko zakrojona zielona transformacja. Tymczasem w ciągu ostatnich 30 lat dokonywano bardzo mało inwestycji w tym sektorze, a wykonawcy zajmujący się budową infrastruktury borykają się z niedostatkiem odpowiednio wykwalifikowanej kadry. Przyciąganie pracowników i szkolenie ich jest utrudnione przez niepewność zamówień w kolejnych latach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.