Szczęście we własnym „M” - jak wybór mieszkania wpływa na jakość życia
Agata Zambrzycka
Aurec Home Holding Sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 111A
02-231 Warszawa
press|aurechome.com| |press|aurechome.com
696 847 743
www.aurechome.pl
Szczęście we własnym „M” - jak wybór mieszkania wpływa na jakość życia
Wybór mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, mająca długotrwały wpływ na naszą jakość życia i poczucie szczęścia. To nie tylko miejsce, w którym spędzamy większość czasu, ale także przestrzeń, która kształtuje nasz komfort, relacje z innymi, zdrowie psychiczne i samopoczucie. Dlatego coraz więcej osób świadomie podejmuje decyzje dotyczące zakupu własnego „M” kierując się nie tylko czynnikami finansowymi, lecz także emocjonalnymi.
Szczęśliwie - niezależnie od sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej - całkiem dobrze radzimy sobie w Polsce pod względem domowego dobrostanu. Jak wynika z raportu „Szczęśliwy Dom 2024” przygotowanego przez Otodom, poziom naszego szczęścia w 10-stopniowej skali utrzymuje się na dobrym i stabilnym poziomie - w marcu 2024 wyniósł 6,92. To, co szczególnie cieszy, to rosnąca odwaga Polaków do podejmowania decyzji o kupnie mieszkania z uwzględnieniem nie tylko aspektów finansowych oraz funkcjonalnych, ale też indywidualnych i bardzo różnorodnych potrzeb emocjonalnych.
Przestrzeń i komfort
Jednym z najważniejszych aspektów wpływających na nasze szczęście we własnym „M” jest przestrzeń, jaką dysponujemy. Mieszkanie dostosowane do naszych potrzeb – zarówno pod względem metrażu, jak i układu pomieszczeń – ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie. Odpowiednio zaprojektowana przestrzeń, zapewniająca wystarczająco dużo miejsca na odpoczynek, sport, pracę oraz hobby, sprzyja zachowaniu równowagi życiowej. Mieszkanie oraz jego otoczenie zewnętrzne powinno być więc wygodne, praktyczne i dostosowane do stylu życia mieszkańców.
- W Aurec Home dbamy o dobre samopoczucie mieszkańców. We wszystkich inwestycjach tworzymy strefy aktywności Aurec Active, w których lokatorzy mogą uprawiać sport lub relaksować się po ciężkim dniu w pracy. W strefie Aurec Active znajdują się sale fitness i pilates oraz siłownie: stacjonarna oraz plenerowa. Mieszkańcy mogą szlifować formę pod okiem wykwalifikowanego instruktora bez ryzyka kontuzji. Dodatkowym plusem jest to, że nie trzeba opłacać karnetu i można trenować o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności przemieszczania się do odległych centrów sportowych. Do dyspozycji lokatorów są także zielone ścieżki do biegania, prywatne szklarnie do uprawiania warzyw, ziół czy kwiatów oraz elementy wypoczynku tj. drewniane leżanki – komentuje Agata Zambrzycka, dyrektor d.s. sprzedaży i marketingu w Aurec Home.
Lokalizacja a jakość życia
Drugim kluczowym elementem wpływającym na jakość życia jest lokalizacja mieszkania. Wybór dzielnicy, otoczenia i infrastruktury ma bezpośredni wpływ na codzienny komfort. Bliskość terenów zielonych, placówek edukacyjnych, sklepów, a także łatwy dostęp do komunikacji miejskiej czy dróg dojazdowych to czynniki, które znacząco wpływają na poczucie szczęścia. Mieszkanie w przyjaznej okolicy sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu, co poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne, a bliskość natury, parków czy skwerów działa uspokajająco i pozwala na chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku. Z kolei dobry dostęp do komunikacji miejskiej redukuje stres związany z dojazdami do pracy.
- Zauważamy, że Polacy mają dosyć betonowych dżungli, pragną zielonych przestrzeni, w których mogą obcować z naturą. Jednocześnie chcą mieć szybki dostęp do miejskiego stylu życia. Dlatego wszystkie inwestycje Aurec Home realizujemy zgodnie z ideą 15-minutowego miasta, która przesuwa akcent na człowieka i jego potrzeby dnia codziennego, dopasowując infrastrukturę do ludzi, a nie na odwrót. Koncepcja zakłada tworzenie dzielnic wielofunkcyjnych, które gwarantują zaspokojenie podstawowych potrzeb blisko miejsca zamieszkania. Podróż do pracy, sklepu, urzędu, przychodni, kawiarni, boiska czy parku nie powinna zajmować więcej niż 15 minut spacerem lub jazdy rowerem. Intensywne tempo sprzedaży mieszkań z naszych inwestycji pokazuje, że dla klientów priorytetem stają się komfort mieszkania, wygoda i ekologia – tłumaczy Shraga Weisman, CEO Aurec Home.
Własne „M” a relacje międzyludzkie
Wybór własnego „M” ma także odzwierciedlenie w naszych relacjach z innymi. Przestrzeń, w której żyjemy może sprzyjać budowaniu więzi rodzinnych i towarzyskich, a odpowiednio zaprojektowane mieszkanie z przestrzenią do wspólnego spędzania czasu służy rozmowom, spotkaniom i zacieśnianiu relacji. Wpływa także na nasze poczucie przynależności i bezpieczeństwa. Tereny wspólne, takie jak osiedlowe place zabaw, ogrody czy miejsca spotkań sprzyjają integracji i budowaniu społeczności, co dodatkowo poprawia jakość życia.
- Innowacyjnym pomysłem, docenianym przez osoby zainteresowane kupnem mieszkania z osiedla Miasteczko Jutrzenki są zielone dachy integracyjne, które spotkamy w planowanej inwestycji Dzielnica Róż. Będzie to niecodzienna strefa relaksu, gdzie lokatorzy odpoczną lub zorganizują sąsiedzkie spotkania, z imponującym widokiem na panoramę stolicy w tle. Odpowiednio skomponowana roślinność, która zostanie umieszczona na powierzchni dachów pięknie ozdobi przestrzeń. Co więcej, będzie także barierą dla zanieczyszczeń, pochłonie dwutlenek węgla i wyprodukuje tlen. Innymi słowy, zielone dachy będą również świetną termoizolacja – zarówno zimą, jak i latem, która przełoży się na mniejsze zużycie energii, a w rezultacie obniży opłaty za rachunki – mówi Tomasz Trzyszka, dyrektor Techniczny Aurec Home.
Wpływ mieszkania na zdrowie psychiczne
Mieszkanie to nie tylko fizyczna przestrzeń, ale także miejsce, które ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Odpowiednie warunki mieszkaniowe, takie jak dobre oświetlenie, cyrkulacja powietrza, izolacja akustyczna i estetyka wnętrz, mogą poprawiać samopoczucie i redukować stres. Ciemne czy źle wentylowane mieszkania działają przeciwnie - prowadzą do uczucia przytłoczenia i obniżają jakość snu.
- W inwestycji Fabrica Ursus tworzymy mieszkania z niepowtarzalnym industrialnym klimatem i z sufitami na nietypowej wysokości 280 cm – to aż o 15-20 cm więcej niż ich tradycyjna wysokość. Lokator zyskuje większą przestrzeń: wizualnie i praktycznie ma więcej miejsca do zagospodarowania, a także szersze możliwości aranżacji i personalizacji wnętrza. Sufity w niestandardowych wysokościach to także więcej światła w lokalu i lepsza cyrkulacja powietrza, co przekłada się na jakość życia – tłumaczy Agata Zambrzycka, dyrektor d.s. sprzedaży i marketingu w Aurec Home.
I dodaje:
- Co więcej, lokale wyposażone są w duże balkony, w wybranych mieszkaniach o powierzchni aż 16 m², co pozwala mieszkańcom na aranżację przestrzeni, prawie jak w przydomowym ogrodzie.
Wybór mieszkania to decyzja, która znacząco wpływa na naszą jakość życia i poczucie szczęścia. Przestrzeń, w której żyjemy, kształtuje nasz komfort, relacje z innymi i zdrowie psychiczne. Dlatego warto podejmować świadome decyzje dotyczące wyboru mieszkania, kierując się nie tylko aspektem finansowym, ale także emocjonalnym. Mieszkanie, które odpowiada naszym potrzebom, jest miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie, komfortowo i szczęśliwie. Warto wiedzieć, że deweloper Aurec Home z początkiem marca 2024 r. rozpoczął sprzedaż lokali z inwestycji Fabrica Ursus. Mieszkania od dewelopera w industrialnym klimacie można kupić za gotówkę lub na kredyt.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.