Komunikaty PR

Szwedzki fundusz państwowy sfinansuje kontrakt polskiej firmy na Ukrainie

2024-07-18  |  11:22

B-Act, inżynieryjna spółka specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, podpisała umowę ze szwedzką firmą Sweco International AB. Kontrakt dotyczy świadczenia usług eksperckich oraz opracowania studium wykonalności przy realizacji projektu dla gminy Kobleve na Ukrainie (obwód mikołajowski). Jest to pierwszy krok w realizacji złożonego przedsięwzięcia mającego na celu poprawę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowościach gminy Koblevo, znacznie podnosząc jakość życia jej mieszkańców. Inwestycja jest finansowana przez Swedfund, szwedzką państwową instytucję finansowania rozwoju.

- Podpisana umowa otwiera przed nami nowe możliwości działania w kolejnym obwodzie na Ukrainie, gdzie dotychczas nie byliśmy obecni. Co więcej, jest to pierwszy projekt wspierany przez szwedzki kapitał państwowy, w którym bierzemy udział, co nadaje mu szczególne znaczenie. Warto zaznaczyć, że to jedynie pierwszy krok w ramach wieloetapowego przedsięwzięcia, co daje nam nadzieję na długotrwałą i owocną współpracę przy tej inwestycji w przyszłości – oczekujemy na nowe projekty związane z infrastrukturą wodną w tym regionie – mówi Adam Białachowski, prezes zarządu B-Act SA.

Całe przedsięwzięcie realizowane przez Sweco dotyczy wspomagania gmin w przeprowadzeniu analiz oraz przygotowaniach niezbędnych do poprawy jakości wody i jej oczyszczania. W Kobleve prace będą skupione przede wszystkim na dostępie do wody pitnej i oczyszczaniu ścieków. Zadanie realizowane przez B-Act w ramach tej inwestycji będzie już 14 projektem obecnie prowadzonym przez spółkę na Ukrainie. Jednocześnie są to pierwsze kontrakty B-Act w regionie mikołajowskim.

- Posiadamy duże doświadczenie w prowadzeniu projektów na Ukrainie. Realizację pierwszego z nich rozpoczęliśmy w 2017 roku, a już w 2019 roku otworzyliśmy stałe przedstawicielstwo w Kijowie. W kolejnych latach, widząc szereg możliwości na rozwój naszej firmy na tym rynku, otworzyliśmy kolejne trzy biura w różnych regionach kraju. Jednak jeśli chodzi o zagranicę, nie tylko tam poszukujemy nowych kontraktów. W ostatnim czasie podpisaliśmy memorandum z firmą inżynieryjną z Kazachstanu, dzięki któremu wspólnie będziemy przygotowywać się do realizacji projektów w tym kraju – dodaje Adam Białachowski.

Nowa umowa na Ukrainie jest siódmą, którą B-Act podpisał w tym roku. W celu osiągnięcia jak najlepszych wyników, spółka nieustannie monitoruje rynek, analizując trendy i identyfikując potencjalne obszary do rozwoju. B-Act prowadzi również regularne rozmowy z różnymi partnerami, poszukując nowych możliwości współpracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Kontri świętuje 18 lat sukcesów w e-commerce Biuro prasowe
2024-07-22 | 10:40

Kontri świętuje 18 lat sukcesów w e-commerce

Kontri specjalizuje się w produkcji i sprzedaży bielizny, odzieży damskiej, zabawek dla dzieci oraz akcesoriów dla zwierząt, obchodzi swoje urodziny. Kontri sp. z o.o. (Polska) oraz
Firma Zbiorniki magazynowe dla rolnictwa. Kiedy warto o nich pomyśleć?
2024-07-22 | 01:00

Zbiorniki magazynowe dla rolnictwa. Kiedy warto o nich pomyśleć?

Rolnictwo jako branża staje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Popularność zyskuje zastosowanie nawigacji satelitarnej,  obrazowania multispektralnego oraz szeroko rozumiana
Firma Dachy przyszłości. Innowacje i ekologia w służbie nowoczesnych miast
2024-07-18 | 01:00

Dachy przyszłości. Innowacje i ekologia w służbie nowoczesnych miast

W dobie intensywnej urbanizacji i zmian klimatycznych, dachy odgrywają coraz większą rolę w tworzeniu zrównoważonych i inteligentnych miast. Przyszłość budownictwa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.