Talent Alpha ma już 1000 partnerów w 55 krajach
Talent Alpha
Armii Krajowej 25
30-150 Kraków
joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com| |joanna.robaszkiewicz|talent-alpha.com
+48 602 648 223
www.talent-alpha.com
Talent Alpha, krakowski scale up, który na jesieni świętował swoje pięciolecie, łączy już firmy z prawie całego świata. Mimo, że wciąż 80% wszystkich specjalistów na platformie pochodzi z Europy Środkowo-Wschodniej to rozwiązanie przyciąga także partnerów z odległych regionów, takich jak Indie, Kanada, Afganistan, Argentyna, Meksyk, Australia czy Republika Południowej Afryki.
„Talent Alpha bardzo dynamicznie rośnie, co oznacza więcej korzyści dla klientów – zarówno w obszarze outsourcingu IT, jak i rekrutacji. Przede wszystkim jedna umowa otwiera drzwi do współpracy ze sprawdzonymi, wyspecjalizowanymi partnerami z całego świata. Mamy dostęp do ich niewykorzystanych zasobów w czasie rzeczywistym. Szacujemy, że codziennie w naszym ekosystemie jest nawet do 8 tys. specjalistów, którzy mogą zacząć pracę od zaraz. Mówimy głównie o ekspertach, za którymi stoi konkretna firma, a nie o freelancerach. To ogromna siła, którą często wykorzystują nasi klienci, by swobodnie planować nawet bardzo ambitne projekty IT, nie bojąc się, że zabraknie im zasobów – mówi Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.
Pomoc Talent Alpha jest szczególnie cenna w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, takich jak szybkie wdrożenie projektu czy zapotrzebowanie na niszowe kompetencje.
„Jesteśmy w stanie zapewnić pojedynczych specjalistów nawet w 24h a całe zespoły w kilka dni” – podkreśla Agnieszka Porębska, prezes Talent Alpha.
Talent Alpha sprawdza się także, gdy klient chce zmniejszyć koszty przez współpracę ze sprawdzonymi dostawcami z efektywnych kosztowo lokalizacji. TA pomaga także w przenoszeniu części działalności do innego kraju w modelu offshoringowym.
Mniejsi usługodawcy połączeni z dużymi graczami
Misją Talent Alpha jest wspieranie małych i średnich dostawców usług IT, by dać im szanse na projekty, do których zazwyczaj nie mieliby dostępu. Z badań firmy wynika, że najczęstszymi trudnościami stojącymi przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami IT są: brak nowych możliwości biznesowych, niesprzyjające czynniki ekonomiczne oraz niepewność rynku. Jak wynika z badania Tech Talent Business Survey Report przeprowadzonego przez Talent Alpha w 2023, w zeszłym roku po raz pierwszy od lat mieliśmy do czynienia z zachwianiem stabilności małych i średnich firm IT. Około połowa z nich nie widziała jasnych perspektyw rozwoju, a 9% wręcz spodziewało się redukcji biznesu.
„Zależy nam, by wspierać naszych partnerów i otwierać przed nimi nowe szanse. Ostatnio obliczyliśmy wspólnie z jednym ze stałych partnerów, że dzięki Talent Alpha wygenerował on około 9 mln PLN dodatkowego obrotu. To dla nas wielka satysfakcja” – komentuje Julita Iks, szefowa działu delivery w Talent Alpha.
Z myślą o małych dostawcach borykających się z trudnościami na rynku Talent Alpha uruchomiło darmową aplikację SME Cloud – miejsce, w którym za pomocą kilku kliknięć można opublikować swoje potrzeby, znaleźć specjalistów czy podzielić się ich dostępnym czasem z innymi małymi firmami.
***
Z tej okazji firma przygotowała kampanię promocyjną wraz z obecnością na Times Square: https://www.youtube.com/watch?v=A53ocFyMayM

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.