Teatralny Baby Shower na Bemowie
25 maja w Warszawie odbyła się oficjalna, medialna premiera, nowego spektaklu, z gwiazdami, tytuł: „BABY SHOWER”. Wyprodukowany przez Katarzynę Piątosa-Kuśmierczyk- Teatr Kultura. Premierę poprowadziła Agnieszka Kałuża.
Przyjaciółki organizują przyjęcie dla Patrycji, spodziewającej się swojego pierwszego dziecka. Impreza dopracowana jest w najdrobniejszych szczegółach – od serwetek i balonów po przekąski, tort, quizy i zabawy towarzyskie aż po prezenty. Okazuje się jednak, że przyszła mama skrywa pewien sekret, który może zaważyć na wieloletniej przyjaźni całej ich piątki… Na scenie zobaczyliśmy: Joannę Moro, Agnieszkę Mrozińską, Annę Głogowską/Monikę Dryl, Kamilę Kamińską i Annę Sandowicz.
REALIZATORZY:
Reżyseria: Anna Sandowicz
Scenariusz: Maria Marcinkiewicz-Górna
Produkcja, scenografia, kostiumy i teksty piosenek: Katarzyna Piątosa-Kuśmierczyk
Muzyka: Marek Lipski
Choreografia: Anna Głogowska
Reżyseria świateł i nagłośnienie: Waldemar Piątosa
Przygotowanie wokalne: Małgorzata Kustosz-Piątosa
Celebryci, którzy przybyli: Tomasz Ciachorowski, Krystian Kukułka, Hanna Kochańska, Maja Hyży, Agnieszka Mrozińska, Anna Głogowska, Joanna Moro, Anna Sandowicz, Kamila Kamińska, Michał Meyer, Barbara Kurdej – Szatan, Marlena Szmaja, Agnieszka Kałuża.
foto. Teatr Kultura oraz w East News, PAP, MW Media

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.