Komunikaty PR

Technologie wspierające rozwój zainteresowań dzieci

2024-05-29  |  10:00
Kontakt

Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby przyjrzeć się, jak zmienia się podejście do prezentów - tradycyjne zabawki coraz częściej ustępują miejsca innowacyjnym rozwiązaniom, które nie tylko bawią, ale również edukują i rozwijają umiejętności dzieci. Rodzice coraz częściej szukają upominków, wspierających rozwój intelektualny i kreatywny ich pociech, co widać w statystykach – w maju i czerwcu NEONET odnotowuje znaczący wzrost sprzedaży laptopów dla graczy, z poziomu 30% wśród wszystkich komputerów przenośnych do prawie 50%.  Nowoczesne narzędzia i urządzenia mogą znacząco wzbogacić codzienne doświadczenia dzieci, łącząc naukę z zabawą i inspirując do dalszego rozwoju.

 

Wzrost sprzedaży laptopów gamingowych

Maj oraz czerwiec to okres intensywnych zakupów związanych z komuniami, Dniem Dziecka oraz zakończeniem roku szkolnego. NEONET obserwuje wyraźne różnice m.in. w sprzedaży laptopów gamingowych. Ich popularność wynika z dużego zainteresowania młodzieży grami komputerowymi, które często są oferowane jako całoroczne usługi wraz z sezonami i przepustkami. Czasowe eventy skłaniają graczy do regularnego grania w gry, a posiadanie dobrego laptopa gamingowego pozwala na przemieszczanie się wraz z graczem np. w sezonie wakacyjnym.  

 

Co więcej producenci gier tworzą coraz bardziej angażujące i ciekawe tytuły, które oferują nie tylko rozrywkę, ale również rozwijają umiejętności strategicznego myślenia, refleksu oraz współpracy. Mają one również wartość edukacyjną, uczą programowania, historii (co ciekawe, This War of Mine to pierwsza w historii polskiej edukacji, propozycja materiału edukacyjnego do podstawy programowej w formie gry wideo), języków obcych, a także umożliwiają nawiązywanie nowych znajomości i rozwijanie umiejętności pracy zespołowej. Pozytywne aspekty grania w gry potwierdza raport „Power of Play” stworzony przez The Entertainment Software Association (ESA), w którym aż 67% graczy na całym świecie zgadza się z tym, że gry wideo pozwalają nawiązać im nowe relacje. Trzy czwarte respondentów twierdzi również, że gry mogą poprawiać kreatywność.

 

Nowości w świecie technologii

Z kolei dla posiadaczy komputerów stacjonarnych, które potrzebują odświeżenia dobrym wyborem może być wymiana karty graficznej. Coroczne premiery nowych modeli procesorów przestają wywoływać większe zamieszanie na rynku, jednak wprowadzenie kart graficznych z serii RTX 40xx w 2023 roku przyciągnęło uwagę wielu użytkowników. Powodem jest mniejsza prądożerność przy utrzymaniu wysokiej wydajności, co przekłada się na niższe rachunki za energię. Dodatkowo, technologie takie jak DLSS 2 i Ray Tracing znacząco poprawiają jakość grafiki, oferując bardziej realistyczne i płynne wrażenia wizualne. Kolejnym plusem jest doskonały stosunek ceny do wydajności, szczególnie w modelu RTX 4050, który oferuje zaawansowane funkcje graficzne w przystępnej cenie. Dzięki tym innowacjom, gracze mogą cieszyć się nie tylko lepszą jakością obrazu, ale także wyższą wydajnością i komfortem użytkowania, co z pewnością docenią młodzi użytkownicy poszukujący najlepszych doświadczeń gamingowych.

 

Sztuczna inteligencja w codziennym życiu

Sztuczna inteligencja zaczyna odgrywać coraz większą rolę w codziennym życiu, wpływając na różnorodne aspekty pracy i nauki. Znany Chat GPT otrzymał ostatnio rywala w formie Microsoft Copilot, który znacząco ułatwia tworzenie analiz poprzez jedno zapytanie, automatyzując procesy, które wcześniej wymagały wiele czasu i wysiłku. Microsoft Copilot pomaga również przy pisaniu kodów dla programistów, co może przyspieszyć rozwój oprogramowania i zwiększyć efektywność pracy zespołów IT. Te innowacje nie tylko usprawniają pracę dorosłych, ale również mają potencjał zainteresować dzieci i młodzież technologią oraz programowaniem, oferując im narzędzia do nauki i eksploracji w świecie kodowania. Dzięki sztucznej inteligencji młodzi ludzie mogą zdobywać nowe umiejętności, rozwijać swoje talenty i przygotowywać się do przyszłości, w której technologia będzie odgrywać kluczową rolę.

 

Technologie wspierające rozwój dzieci dostarczają nie tylko rozrywki, ale również edukują i rozwijają różnorodne umiejętności. NEONET wprowadza nowości, które mogą zainteresować młodych pasjonatów technologii i kreatywnej zabawy. Kontakt dzieci z AI i najnowocześniejszymi technologiami to duża szansa na rozwijanie kompetencji przyszłości. Chcemy więc, aby młodzi mieli dostęp do nowoczesnych technologii, które pobudzają ich ciekawość i wspierają rozwój pasji - podsumowuje Alicja Jankowska, Dyrektor Działu Komunikacji Marketingowej w NEONET.

 

Rozwój poprzez zabawę

NEONET wprowadził do swojej oferty nowość – klocki LEGO, które cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Ostatnie badanie LEGO Play Well z 2022 r. pokazuje, że zabawa to nie tylko rozrywka, ale także integralna część rozwoju dziecka. Według ankietowanych rodziców podczas zabawy najmłodsi wzmacniają swoją kreatywność (93%), umiejętności komunikacyjne (92%), umiejętności rozwiązywania problemów (92%) oraz pewność siebie (91%). Sprzedaż LEGO rośnie w tempie 15-20% rocznie, co potwierdza ich status lidera na rynku zabawek. Wśród najchętniej kupowanych zestawów znajdują się Koci domek Gabi, traktor oraz Biały Królik. Klocki LEGO nie tylko dostarczają wiele radości, ale również rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne dzieci, co czyni je doskonałym prezentem z okazji Dnia Dziecka. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać kreatywność oraz umiejętności inżynierskie, co pozytywnie wpływa na ich rozwój intelektualny i motoryczny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Hisense TV w czołówce światowego rynku telewizorów w Q1 2024 r. Biuro prasowe
2024-07-03 | 15:00

Hisense TV w czołówce światowego rynku telewizorów w Q1 2024 r.

Hisense, światowy lider w dziedzinie elektroniki użytkowej i urządzeń gospodarstwa domowego, umacnia swoją pozycję na globalnym rynku telewizorów. Najnowsze dane Omdia, wiodącego
IT i technologie Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie
2024-07-02 | 01:00

Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie

Światło stanowi jeden z najważniejszych elementów architektonicznych, którego rola nie ogranicza się wyłącznie do kreowania estetyki przestrzeni. Coraz bardziej zaawansowane
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.