5 gwiazdek dla Emitel w globalnym badaniu ESG
W najnowszym badaniu GRESB, oceniającym działania w zakresie zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju, Emitel zdobył rekordową liczbę 90 punktów oraz ponownie otrzymał wyróżnienie 5 gwiazdek. Uzyskany przez Emitel wynik pokazuje, że dbałość o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny jest istotna dla firmy, a działania w tym zakresie są konsekwentnie wdrażane.
Wyróżnienie 5 gwiazdek przyznawane jest przez GRESB jedynie 20% najlepszych firm biorących udział w badaniu. W tym roku Emitel uzyskał rekordowe 90 punktów na 100 możliwych, poprawiając ubiegłoroczną ocenę o 4 punkty. Dzięki temu zajął 5. miejsce w swojej kategorii i znalazł się w gronie 100 najlepszych firm spośród 549 uczestniczących w badaniu.
Emitel bierze udział w międzynarodowym badaniu GRESB od 2016 roku, a kolejne działania w ramach społecznego zaangażowania biznesu, konsekwentnie wprowadzane przez spółkę, mają wpływ na sukcesywny wzrost liczby uzyskiwanych punktów.
– Strategia Emitel jest tworzona i realizowana z uwzględnieniem interesów wszystkich grup interesariuszy – właściciela, pracowników oraz klientów i dostawców. Nie zapominamy oczywiście o zasadach zrównoważonego rozwoju, a w szczególności potrzebie dbałości o środowisko naturalne. Takie podejście przynosi korzyści firmie i jej otoczeniu oraz przyczynia się do podnoszenia jakości życia nas wszystkich. W ten sposób budujemy również wartość naszej firmy – bowiem już dawno minęły czasy, gdy przedsiębiorstwa oceniano wyłącznie przez pryzmat wyników finansowych – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.
– Świadomość zasad, praktyk i wyników działań ESG i ich wpływu na postrzeganie firm rośnie na całym świecie, niezależnie od sektora przemysłu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Emitel osiąga niezrównane, doskonałe wyniki ESG, o czym świadczą stale poprawiające się punkty w ankiecie GRESB. Gratulujemy całemu zespołowi uzyskania tak wysokiego wyniku – powiedział Jim Metcalfe, Partner Zarządzający Alinda Capital Partners i Przewodniczący Rady Nadzorczej Emitel.
Utworzone w 2009 roku GRESB jest niezależnym badaniem zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju firm. Prowadzone badanie jest istotnym punktem odniesienia rynków finansowych. W 2021 roku GRESB BV – korporacja pożytku publicznego – rozpoczęła proces tworzenia niezależnej Fundacji GRESB, której jest właścicielem i zarządza standardami, na których opierają się oceny GRESB.
Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.