5 gwiazdek dla Emitel w globalnym badaniu ESG
W najnowszym badaniu GRESB, oceniającym działania w zakresie zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju, Emitel zdobył rekordową liczbę 90 punktów oraz ponownie otrzymał wyróżnienie 5 gwiazdek. Uzyskany przez Emitel wynik pokazuje, że dbałość o środowisko, społeczeństwo i ład korporacyjny jest istotna dla firmy, a działania w tym zakresie są konsekwentnie wdrażane.
Wyróżnienie 5 gwiazdek przyznawane jest przez GRESB jedynie 20% najlepszych firm biorących udział w badaniu. W tym roku Emitel uzyskał rekordowe 90 punktów na 100 możliwych, poprawiając ubiegłoroczną ocenę o 4 punkty. Dzięki temu zajął 5. miejsce w swojej kategorii i znalazł się w gronie 100 najlepszych firm spośród 549 uczestniczących w badaniu.
Emitel bierze udział w międzynarodowym badaniu GRESB od 2016 roku, a kolejne działania w ramach społecznego zaangażowania biznesu, konsekwentnie wprowadzane przez spółkę, mają wpływ na sukcesywny wzrost liczby uzyskiwanych punktów.
– Strategia Emitel jest tworzona i realizowana z uwzględnieniem interesów wszystkich grup interesariuszy – właściciela, pracowników oraz klientów i dostawców. Nie zapominamy oczywiście o zasadach zrównoważonego rozwoju, a w szczególności potrzebie dbałości o środowisko naturalne. Takie podejście przynosi korzyści firmie i jej otoczeniu oraz przyczynia się do podnoszenia jakości życia nas wszystkich. W ten sposób budujemy również wartość naszej firmy – bowiem już dawno minęły czasy, gdy przedsiębiorstwa oceniano wyłącznie przez pryzmat wyników finansowych – powiedział Andrzej J. Kozłowski, Prezes Zarządu Emitel S.A.
– Świadomość zasad, praktyk i wyników działań ESG i ich wpływu na postrzeganie firm rośnie na całym świecie, niezależnie od sektora przemysłu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Emitel osiąga niezrównane, doskonałe wyniki ESG, o czym świadczą stale poprawiające się punkty w ankiecie GRESB. Gratulujemy całemu zespołowi uzyskania tak wysokiego wyniku – powiedział Jim Metcalfe, Partner Zarządzający Alinda Capital Partners i Przewodniczący Rady Nadzorczej Emitel.
Utworzone w 2009 roku GRESB jest niezależnym badaniem zaangażowania społecznego i zrównoważonego rozwoju firm. Prowadzone badanie jest istotnym punktem odniesienia rynków finansowych. W 2021 roku GRESB BV – korporacja pożytku publicznego – rozpoczęła proces tworzenia niezależnej Fundacji GRESB, której jest właścicielem i zarządza standardami, na których opierają się oceny GRESB.
Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów
Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.