Emitel partnerem technologicznym Mistrzostw Świata w SUP
W dniach 7-11 września w Gdyni, po raz pierwszy w Polsce, odbyły się Mistrzostwa Świata w SUP (stand up paddle), czyli w wiosłowaniu na stojąco, organizowane przez Polski Związek Kajakowy we współpracy ze Związkiem Sportowym SUP oraz Międzynarodową Federacją Kajakową (ICF). Fani SUP, jednego z najbardziej rozwojowych sportów wodnych w Polsce, którzy nie mogli być w tym czasie w Gdyni, mieli możliwość śledzenia na żywo przebiegu zawodów dzięki streamingowi.
Usługi niezbędne dla prowadzenia streamingu zapewniła firma Emitel, która była partnerem technologicznym tego wydarzenia i udostępniła swoje rozwiązania technologiczne organizatorom. Ponad 500 zawodników z 45 krajów walczyło w trzech konkurencjach (sprint, bieg techniczny, długi dystans) w ramach czterech kategorii wiekowych (juniorzy, open, master 40+, master 50+).
Przez całe Mistrzostwa Świata Emitel zapewnił organizatorom na plaży w Gdyni dostęp do Internetu symetrycznego z najwyższym dostępnym SLA (Service Level Agreement) oraz dostęp do sieci WiFi dla uczestników, sędziów i mediów. Szczególnie ważne dla wszystkich zainteresowanych śledzeniem zmagań zawodników było umożliwienie organizatorom i mediom pewnego łącza do streamingu wydarzenia, dzięki czemu oglądanie zawodów mogło odbywać się płynnie i bez zakłóceń. Streaming na żywo był dostępny na stronie https://www.canoeicf.com/ i na YT: https://www.youtube.com/watch?v=c-JZuJZm9yc. Ze względu na skalę wydarzenia Emitel zapewnił także obecność i wsparcie inżyniera na miejscu imprezy. Takie działanie na rzecz promocji sportu wpisuje się w strategię ESG Emitel S.A.
– SUP to nowa dyscyplina w naszym kraju, można powiedzieć, że dopiero raczkuje. Dlatego tak ważne dla promocji tej dyscypliny były Mistrzostwa Świata w Gdyni. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu i rozwiązaniom technologicznym, tą dyscypliną zainteresuje się wiele osób w Polsce, szczególnie tych najmłodszych, dzięki czemu z każdym rokiem będzie mogła rosnąć liczba medalistów z naszego kraju – powiedział odpowiedzialny za wdrożenie Jarosław Kroc, Key Account Manager w Emitel S.A.
Spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w budowie inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.
PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań
Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.