Emitel partnerem technologicznym Mistrzostw Świata w SUP
W dniach 7-11 września w Gdyni, po raz pierwszy w Polsce, odbyły się Mistrzostwa Świata w SUP (stand up paddle), czyli w wiosłowaniu na stojąco, organizowane przez Polski Związek Kajakowy we współpracy ze Związkiem Sportowym SUP oraz Międzynarodową Federacją Kajakową (ICF). Fani SUP, jednego z najbardziej rozwojowych sportów wodnych w Polsce, którzy nie mogli być w tym czasie w Gdyni, mieli możliwość śledzenia na żywo przebiegu zawodów dzięki streamingowi.
Usługi niezbędne dla prowadzenia streamingu zapewniła firma Emitel, która była partnerem technologicznym tego wydarzenia i udostępniła swoje rozwiązania technologiczne organizatorom. Ponad 500 zawodników z 45 krajów walczyło w trzech konkurencjach (sprint, bieg techniczny, długi dystans) w ramach czterech kategorii wiekowych (juniorzy, open, master 40+, master 50+).
Przez całe Mistrzostwa Świata Emitel zapewnił organizatorom na plaży w Gdyni dostęp do Internetu symetrycznego z najwyższym dostępnym SLA (Service Level Agreement) oraz dostęp do sieci WiFi dla uczestników, sędziów i mediów. Szczególnie ważne dla wszystkich zainteresowanych śledzeniem zmagań zawodników było umożliwienie organizatorom i mediom pewnego łącza do streamingu wydarzenia, dzięki czemu oglądanie zawodów mogło odbywać się płynnie i bez zakłóceń. Streaming na żywo był dostępny na stronie https://www.canoeicf.com/ i na YT: https://www.youtube.com/watch?v=c-JZuJZm9yc. Ze względu na skalę wydarzenia Emitel zapewnił także obecność i wsparcie inżyniera na miejscu imprezy. Takie działanie na rzecz promocji sportu wpisuje się w strategię ESG Emitel S.A.
– SUP to nowa dyscyplina w naszym kraju, można powiedzieć, że dopiero raczkuje. Dlatego tak ważne dla promocji tej dyscypliny były Mistrzostwa Świata w Gdyni. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu i rozwiązaniom technologicznym, tą dyscypliną zainteresuje się wiele osób w Polsce, szczególnie tych najmłodszych, dzięki czemu z każdym rokiem będzie mogła rosnąć liczba medalistów z naszego kraju – powiedział odpowiedzialny za wdrożenie Jarosław Kroc, Key Account Manager w Emitel S.A.
Spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej, uczestniczy w budowie inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.
Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów
Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.