Emitel z certyfikatem Świadomy Wybór „Newsweeka” 2021
Emitel otrzymał od redakcji „Newsweeka” certyfikat w kategorii Zmieniamy świat na lepsze, za budowany system zdalnego odczytu wodomierzy dla wrocławskich wodociągów. To nowa kategoria wyróżnień redakcji – B2B, czyli business to business. Jest ona przeznaczona dla firm, które choć nie zawsze świadczą usługi indywidualnym klientom, to wpływają na jakość ich życia.
Budowana przez Emitel sieć swoim zasięgiem obejmie całe miasto, a na licznikach wody zainstalowane zostaną specjalne urządzenia, które umożliwią bezprzewodową komunikację. Wrocławskie MPWiK otrzyma dane dotyczące zużycie wody bez konieczności wysyłania w teren pracowników i angażowania klientów. Dzięki temu projektowi będzie można efektywnie zarządzać przepływem wody, co jest niezwykle istotne i przekłada się na realne oszczędności.
To jeden z największych miejskich projektów Internetu Rzeczy (IoT) w Polsce, który docelowo obejmować będzie nawet ponad 70 tys. liczników. Dostarczone rozwiązania zapewnią także rozszerzoną łączność z urządzeniami zlokalizowanymi w trudno dostępnych lokalizacjach, takimi jak głębokie studnie czy piwnice. Do realizacji projektu sieci Emitel stosuje technologię LoRaWAN, która już wcześniej z powodzeniem była wykorzystywana przez spółkę przy wdrożeniach IoT w innych miastach.
– Rozwiązanie, które Emitel wdraża we Wrocławiu, było szyte na miarę dla naszego klienta, ponieważ właśnie w ten sposób podchodzimy do projektów z zakresu Internetu Rzeczy. Bazując na naszym know-how oraz bogatym doświadczeniu w budowie rozwiązań Smart Cities jesteśmy w stanie szybko przygotować optymalne rozwiązanie – powiedział Maciej Staszak, Wiceprezes Zarządu – Dyrektor Sprzedaży w Emitel S.A.
Kapituła w uzasadnieniu nadania certyfikatu Świadomy Wybór „Newsweeka” 2021 wskazała, że Emitel otrzymał nagrodę dla systemu zdalnego odczytywania wodomierzy stworzonego dla Miejskiego Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, ponieważ w opinii redakcji ten projekt jest technologią przyszłości w praktyce. Inni nagrodzeni w kategorii Zmieniamy świat na lepsze to: Stena Recycling za Stena Circular Economy Award oraz firma Zadbano za swoją najbardziej popularną usługę Home Delivery.
W skład Kapituły weszli:
Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego i szef działu biznes „Newsweeka”
Renata Kim, szefowa działu społeczeństwo „Newsweeka”
Anna Dygasiewicz-Piwko, dyrektor projektu „Newsweek Living”
Maciej Gajek, dziennikarz „Newsweeka”, opiekun merytoryczny akcji Świadomy Wybór.
O Emitel
Należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners spółka Emitel S.A. to największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Od ponad 50 lat dzięki Emitel sygnały telewizji i radia mogą być odbierane we wszystkich polskich domach. Oprócz usług dla nadawców telewizyjnych i radiowych, Emitel oferuje infrastrukturę wysokościową dla operatorów telefonii komórkowej, projektuje i instaluje nowoczesne systemy łączności bezprzewodowej oraz uczestniczy w tworzeniu inteligentnych miast i włącza się w prace nad przygotowaniem do budowy sieci 5G w Polsce.
Dodatkowe informacje:
Agnieszka Sobucka
Menedżer ds. Komunikacji i PR, Rzecznik Prasowy
Kom: +48 507 710 701
Agnieszka.Sobucka@emitel.pl

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.