Komunikaty PR

Firma Sony wprowadza na rynek Portable Data Transmitter

2024-02-23  |  08:30
Biuro prasowe

Firma Sony ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, dedykowanego, przenośnego nadajnika PDT-FP1, który umożliwia przesyłanie materiałów wideo i zdjęć z dużą szybkością i niskimi opóźnieniami przez sieci 5G. Po podłączeniu do kamery*[1], urządzenie służące do komunikacji bezprzewodowej będzie wykorzystywane w sytuacjach, w których wymagana jest szybkość od momentu rejestracji obrazu do jego dostarczenia, transmisji i dystrybucji, takich jak np. fotografowanie zdarzenia czy produkcja transmisji wideo. Zapewnia ono szybką, stabilną i mobilną transmisję danych o niskim opóźnieniu w sieciach 5G, na zewnątrz lub w pomieszczeniach, gdzie połączenie Wi-Fi jest niedostępne, umożliwiając wydajne i proste przepływy pracy.

Do przesyłania danych urządzenie wykorzystuje unikalną strukturę anteny obsługującą szereg krajowych, międzynarodowych i autonomicznych sieci 5G*[2] . Posiada 6,1-calowy wyświetlacz OLED i wentylator chłodzący zapewniający stabilną pracę. Jest wyposażone w wejście HDMI, port LAN, port USB Type-C®, złącze ładowania USB Type-C i otwór na śrubę do montażu na kamerze.   

Zastosowania PDT-FP1 są wielorakie dzięki jego potężnym możliwościom łączności:

  • Przesyłanie i dostarczanie multimediów przy użyciu PDT-FP1 jako modemu służącego do wysyłania  treści do dowolnego miejsca docelowego FTP. Można go również używać w połączeniu z aplikacją Sony Creators' Cloud for Enterprise do przesyłania multimediów z kompatybilnych kamer Sony do PDT-FP1, a następnie dostarczania ich do serwisów Sony Cloud*[3] , takich jak Ci Media Cloud i C3 Portal, przy użyciu bezpiecznych, solidnych i niezawodnych mechanizmów przesyłania. Pozwala to na uwolnienie multimediów z kamery, dzięki czemu można je przeglądać i przesyłać, gdy kamera jest spakowana lub używana.
     
  • Strumieniowanie na żywo z dowolnej, podłączonej kamery przy użyciu RTMP. W przypadku dystrybucji wideo, PDT-FP1 umożliwi bezpośrednie przesyłanie strumieniowe z kompatybilnej kamery*1 do kanału YouTube™ za pośrednictwem strumieniowania opartego na USB i stabilnych sieci bezprzewodowych 5G, uwalniając operatorów od ograniczeń spowodowanych lokalizacją miejsca rejestracji obrazu lub transmisji.
     
  • Monitorowanie sieci: dedykowana aplikacja Network Visualiser umożliwia użytkownikom wizualizację stanu sieci i warunków komunikacji podczas nagrywania - zapewniając, że treści są dostarczane do właściwych  adresatów.

 

Główne cechy

1. Szybka komunikacja z małymi opóźnieniami, nawet za granicą*2

  • Dzięki unikalnej strukturze anteny, która optymalizuje komunikację, PDT-FP1 obsługuje szeroki zakres pasm*2 , takich jak krajowe i międzynarodowe sieci 5G sub6/mm Wave*[4], samodzielne sieci 5G i lokalne sieci 5G, realizując szybką komunikację o niskim opóźnieniu.
  • Oprócz fizycznej karty nano SIM, PDT-FP1 obsługuje również kartę eSIM dla funkcji dual SIM. Możliwe jest również automatyczne wybieranie*[5] linii*[6] , z którą łatwo się połączyć w zależności od warunków sieciowych, oraz przełączanie kart SIM w celu przesyłania danych.
     

2. Wentylator chłodzący i struktura kanałów zapewniająca stabilną, ciągłą komunikację

  • Pomimo smukłej obudowy, PDT-FP1 ma strukturę opartą na kanałach, która skutecznie rozprasza wewnętrzne ciepło, dodatkowo wspierając stabilną i ciągłą komunikację. Można wybrać różne tryby pracy, automatyczny, priorytet chłodzenia i priorytet ciszy, aby jak najlepiej dostosować się do każdego środowiska lokalizacji.
     

3. Prosty transfer danych dzięki połączeniu z kamerami Sony*2

Funkcja "Połączenie przewodowe kamery" upraszcza i skraca czas konfiguracji.

  • Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala może jednocześnie wyświetlać jakość komunikacji i stan transmisji plików*[7] . Status transferu można monitorować podczas pracy, aby nie tracić okazji do dobrych ujęć.
  • Model PDT-FP1 jest wyposażony w port LAN, złącze USB Type-C® i złącze HDMI Type-A do połączenia kamer*2 . Ponadto, przy użyciu złącza ładowania typu C i zewnętrznego źródła zasilania, PDT-FP1 może być używany do jednoczesnego przesyłania strumieniowego i przesyłania danych.
  • Kształt urządzenia został zaprojektowany tak, aby dobrze pasował do kamery, a oprócz otworu na śrubę do mocowania, posiada również otwór na pasek do mocowania akcesoriów i kabli.
  • Wbudowana pamięć 8 GB (RAM)/256 GB (ROM) i obsługa microSDXC do 1 TB umożliwia szybkie przetwarzanie i przechowywanie dużych ilości danych.

 

Ceny i dostępność

PDT-FP1 będzie dostępny w wybranych krajach Europy (Niemcy/Wielka Brytania/Francja/Hiszpania/Dania/Norwegia/Szwecja/Finlandia) od maja 2024 roku w cenie około 1300 euro.  

 


[1] Lista kompatybilnych kamer zostanie opublikowana w odpowiednim czasie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu. pro.sony/fp1

[2] Sprawdź stronę produktu dla kompatybilnych sieci: pro.sony/fp1

[3] Kompatybilne usługi będą ogłaszane sekwencyjnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu. pro.sony/fp1

[4] PDT-FP1 obsługuje n257, a czas obsługi pasma mm Wave w Europie zależy od regionu i operatora.

[5] Do automatycznego przełączania karty SIM wymagane są odpowiednie ustawienia.

[6]Wymaga umowy z innym operatorem. Ponadto Sony nie gwarantuje szybkości połączenia lub komunikacji we wszystkich środowiskach.

[7] Oprócz Transfer & Tagging, docelowe aplikacje obejmują aplikację mobilną Creators' Cloud Creators' App i rozwiązanie do produkcji wideo w chmurze Creators' App for Enterprise.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile Biuro prasowe
2024-09-23 | 13:30

PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile

PragmaGO przeprowadziła migrację infrastruktury IT do T-Mobile. To działanie, dzięki któremu Spółka będzie mogła bez przeszkód kontynuować rozwój usług
Telekomunikacja Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań
2024-09-17 | 01:00

Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań

Jak podaje Europejska Agencja Środowiska, 1/4 całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej w 2019 roku pochodziła z sektora transportu, z czego niemal 72% – z transportu drogowego. Zgodnie z
Telekomunikacja Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
2024-07-04 | 09:00

Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej

Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy stanowią trzon sektora oraz filar polskiej gospodarki cyfrowej, apelują do posłów o stworzenie dobrego i przewidywalnego prawa.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.