Firma Sony wprowadza na rynek Portable Data Transmitter
Firma Sony ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego, dedykowanego, przenośnego nadajnika PDT-FP1, który umożliwia przesyłanie materiałów wideo i zdjęć z dużą szybkością i niskimi opóźnieniami przez sieci 5G. Po podłączeniu do kamery*[1], urządzenie służące do komunikacji bezprzewodowej będzie wykorzystywane w sytuacjach, w których wymagana jest szybkość od momentu rejestracji obrazu do jego dostarczenia, transmisji i dystrybucji, takich jak np. fotografowanie zdarzenia czy produkcja transmisji wideo. Zapewnia ono szybką, stabilną i mobilną transmisję danych o niskim opóźnieniu w sieciach 5G, na zewnątrz lub w pomieszczeniach, gdzie połączenie Wi-Fi jest niedostępne, umożliwiając wydajne i proste przepływy pracy.
Do przesyłania danych urządzenie wykorzystuje unikalną strukturę anteny obsługującą szereg krajowych, międzynarodowych i autonomicznych sieci 5G*[2] . Posiada 6,1-calowy wyświetlacz OLED i wentylator chłodzący zapewniający stabilną pracę. Jest wyposażone w wejście HDMI, port LAN, port USB Type-C®, złącze ładowania USB Type-C i otwór na śrubę do montażu na kamerze.
Zastosowania PDT-FP1 są wielorakie dzięki jego potężnym możliwościom łączności:
- Przesyłanie i dostarczanie multimediów przy użyciu PDT-FP1 jako modemu służącego do wysyłania treści do dowolnego miejsca docelowego FTP. Można go również używać w połączeniu z aplikacją Sony Creators' Cloud for Enterprise do przesyłania multimediów z kompatybilnych kamer Sony do PDT-FP1, a następnie dostarczania ich do serwisów Sony Cloud*[3] , takich jak Ci Media Cloud i C3 Portal, przy użyciu bezpiecznych, solidnych i niezawodnych mechanizmów przesyłania. Pozwala to na uwolnienie multimediów z kamery, dzięki czemu można je przeglądać i przesyłać, gdy kamera jest spakowana lub używana.
- Strumieniowanie na żywo z dowolnej, podłączonej kamery przy użyciu RTMP. W przypadku dystrybucji wideo, PDT-FP1 umożliwi bezpośrednie przesyłanie strumieniowe z kompatybilnej kamery*1 do kanału YouTube™ za pośrednictwem strumieniowania opartego na USB i stabilnych sieci bezprzewodowych 5G, uwalniając operatorów od ograniczeń spowodowanych lokalizacją miejsca rejestracji obrazu lub transmisji.
- Monitorowanie sieci: dedykowana aplikacja Network Visualiser umożliwia użytkownikom wizualizację stanu sieci i warunków komunikacji podczas nagrywania - zapewniając, że treści są dostarczane do właściwych adresatów.
Główne cechy
1. Szybka komunikacja z małymi opóźnieniami, nawet za granicą*2
- Dzięki unikalnej strukturze anteny, która optymalizuje komunikację, PDT-FP1 obsługuje szeroki zakres pasm*2 , takich jak krajowe i międzynarodowe sieci 5G sub6/mm Wave*[4], samodzielne sieci 5G i lokalne sieci 5G, realizując szybką komunikację o niskim opóźnieniu.
- Oprócz fizycznej karty nano SIM, PDT-FP1 obsługuje również kartę eSIM dla funkcji dual SIM. Możliwe jest również automatyczne wybieranie*[5] linii*[6] , z którą łatwo się połączyć w zależności od warunków sieciowych, oraz przełączanie kart SIM w celu przesyłania danych.
2. Wentylator chłodzący i struktura kanałów zapewniająca stabilną, ciągłą komunikację
- Pomimo smukłej obudowy, PDT-FP1 ma strukturę opartą na kanałach, która skutecznie rozprasza wewnętrzne ciepło, dodatkowo wspierając stabilną i ciągłą komunikację. Można wybrać różne tryby pracy, automatyczny, priorytet chłodzenia i priorytet ciszy, aby jak najlepiej dostosować się do każdego środowiska lokalizacji.
3. Prosty transfer danych dzięki połączeniu z kamerami Sony*2
Funkcja "Połączenie przewodowe kamery" upraszcza i skraca czas konfiguracji.
- Wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala może jednocześnie wyświetlać jakość komunikacji i stan transmisji plików*[7] . Status transferu można monitorować podczas pracy, aby nie tracić okazji do dobrych ujęć.
- Model PDT-FP1 jest wyposażony w port LAN, złącze USB Type-C® i złącze HDMI Type-A do połączenia kamer*2 . Ponadto, przy użyciu złącza ładowania typu C i zewnętrznego źródła zasilania, PDT-FP1 może być używany do jednoczesnego przesyłania strumieniowego i przesyłania danych.
- Kształt urządzenia został zaprojektowany tak, aby dobrze pasował do kamery, a oprócz otworu na śrubę do mocowania, posiada również otwór na pasek do mocowania akcesoriów i kabli.
- Wbudowana pamięć 8 GB (RAM)/256 GB (ROM) i obsługa microSDXC do 1 TB umożliwia szybkie przetwarzanie i przechowywanie dużych ilości danych.
Ceny i dostępność
PDT-FP1 będzie dostępny w wybranych krajach Europy (Niemcy/Wielka Brytania/Francja/Hiszpania/Dania/Norwegia/Szwecja/Finlandia) od maja 2024 roku w cenie około 1300 euro.
[1] Lista kompatybilnych kamer zostanie opublikowana w odpowiednim czasie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu. pro.sony/fp1
[2] Sprawdź stronę produktu dla kompatybilnych sieci: pro.sony/fp1
[3] Kompatybilne usługi będą ogłaszane sekwencyjnie. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktu. pro.sony/fp1
[4] PDT-FP1 obsługuje n257, a czas obsługi pasma mm Wave w Europie zależy od regionu i operatora.
[5] Do automatycznego przełączania karty SIM wymagane są odpowiednie ustawienia.
[6]Wymaga umowy z innym operatorem. Ponadto Sony nie gwarantuje szybkości połączenia lub komunikacji we wszystkich środowiskach.
[7] Oprócz Transfer & Tagging, docelowe aplikacje obejmują aplikację mobilną Creators' Cloud Creators' App i rozwiązanie do produkcji wideo w chmurze Creators' App for Enterprise.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.