Komunikaty PR

IS–Wireless wybrany jako dostawca sieci 5G w Niemczech

2023-07-14  |  11:00
Biuro prasowe

Konsorcjum liderów niemieckiego przemysłu pod nazwą CampusDynA w skład, którego wchodzą Gestalt Robotics, T-Systems, OSRAM, Fraunhofer oraz Werner-von-Siemens Center (WvSC) for Industry and Science, wybrało IS-Wireless na dostawcę sieci 5G w modelu Open RAN. Zostanie ona uruchomiona w Berlinie w bieżącym roku.

Firmy tworzące konsorcjum są zainteresowane potencjałem prywatnych sieci 5G w modelu Open RAN w zastosowaniach przemysłowych w tym m.in. na potrzeby autonomicznych robotów mobilnych (AMRs), czy w celu optymalizacji zużycia energii w zakładach produkcyjnych. IS-Wireless będzie wspierać konsorcjum w tych działaniach, dostarczając kompletną sieć radiową 5G RAN (Radio Access Network), obejmującą O-RU (końcówki radiowe), O-DU (Distributed Units) i O-CU (Centralised Units). Firma dostarczy również near-RT RIC (RAN Intelligent Controller) wraz z oprogramowaniem, tzw. xApps, zapewniając niezbędną wydajność sieci w wymagających warunkach pracy autonomicznych robotów mobilnych. Udane wdrożenie prywatnej sieci 5G w Berlinie jest dla CampusDynA priorytetem i pozwoli osiągnąć cel projektu, czyli zrozumienie potencjału sieci w modelu Open RAN dla zastosowań przemysłowych. 

- Cieszymy się, że prywatne sieci 5G oparte o nasze najnowsze technologie budzą coraz większe zainteresowanie - mówi Sławomir Pietrzyk, Prezes i Założyciel IS-Wireless. - Fakt, że zostaliśmy wybrani przez niemieckie konsorcjum spośród grupy silnych konkurentów, jest dla nas potwierdzeniem, że obraliśmy właściwy kierunek rozwoju naszych produktów. Funkcjonalność i jakość rozwiązań mają ogromne znaczenie, szczególnie w zastosowaniach dla Przemysłu 4.0 - dodaje Sławomir Pietrzyk.

- Cieszymy się z nadchodzącej współpracy z IS-Wireless. Stabilne prywatne sieci 5G stanowią fundament dla nowatorskich urządzeń AMRs komunikujących się przez nasze oprogramowanie NavigateSYS. Nadrzędnym celem projektu badawczego jest osiągnięcie optymalnego poziomu alokowania zasobów w sieci, a w efekcie wydajniejsze wykorzystanie przepustowości. Praca ta pozwala nam rozwijać nowe, jeszcze bardziej inteligentne modele działania AMRs. Jesteśmy dumni mogąc uczestniczyć w tym projekcie - komentuje prof. dr inż. Jens Lambrecht, Dyrektor Zarządzający w Gestalt Robotics.

 

- Dzięki środowisku do prowadzenia testów w berlińskim Werner-von-Siemens Centre for Industry and Science możemy w praktyce sprawdzać działanie najnowszych trendów technologicznych już na wczesnym etapie ich rozwoju, takich jak Open RAN działający z naszą platformą robotyczną “Autonomus Logistics”. Następnie, gdy te rozwiązania przedstawiają realną wartość, możemy je demonstrować naszym klientom - mówi Lutz Schneider, Product Owner Autonomous Logistics w T-Systems.

- Sieci 5G w modelu Open RAN od IS-Wireless stanowią ogromną wartość dodaną dla infrastruktury przemysłowej wykorzystywanej w projektach badawczych z udziałem naszych partnerów - mówi Peter Höhmann, project manager w Werner-von-Siemens Centre for Industry and Science.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów Biuro prasowe
2025-03-26 | 10:30

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Kary na kwotę niemal ćwierć miliarda złotych od UOKiK dla firm telekomunikacyjnych w latach 2020-2024 za naruszenie praw konsumentów – między innymi za wprowadzenie
Telekomunikacja Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów
2024-12-27 | 10:00

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Obecnie prawie nikt nie wyobraża sobie życia bez smartfona i Internetu. Niestety rosnące zapotrzebowanie na korzystanie z urządzeń mobilnych nie idzie w parze z chęcią do płacenia za te
Telekomunikacja Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
2024-12-03 | 09:00

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona

Smartfony są urządzeniami wspierającymi codzienne funkcjonowanie. Dla wielu to podręczny asystent, który pomaga m.in. organizować pracę. Nie tak łatwo wybrać smartfona,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.