Lexmark w dalszym ciągu dominuje rynek Managed Print Services
W swoim raporcie Managed Print Services Market Landscape 2022, Quocirca ogłosiła Lexmarka liderem, podkreślając zalety Global IoT System, który zapewnia zwiększony czas pracy i usługi
w chmurze. W pokonanym polu firma zostawiła kluczowych konkurentów z całego świata w tym HP, Xeroxa, Canona, Ricoha i Konica Minolta.
Dyrektorka Quocirca, Louella Fernandes, powiedziała: - Lexmark po raz kolejny udowodnił, że jest
w stanie szybko dostosować się do zmieniających się wymagań rynku i potrzeb klientów w zakresie zarządzanych usług druku. Przyjmując podejście do MPS oparte na technologii i danych oraz dokonując znaczących inwestycji w sąsiednie technologie, takie jak IoT i interaktywna analityka, Lexmark utrzymał silną pozycję na rynku.
Raport podkreśla najważniejsze przewagi konkurencyjne Lexmarka, w tym:
- Wykorzystanie technologii IoT do gromadzenia danych o wydajności z ponad miliona urządzeń na całym świecie
- Elastyczny pakiet usług MPS dla przedsiębiorstw różnej wielkości, z inwestycjami wspierającymi rozwój MPS i wprowadzającymi zaawansowane możliwości na poziomie przedsiębiorstwa na rynek SMB i do hybrydowego środowiska pracy, w tym rozwiązanie Lexmark Cloud Bridge
- Ekspertyzy branżowe w celu optymalizacji procesów biznesowych klientów
- Ocenę bezpieczeństwa klientów przez dedykowanych konsultantów ds. bezpieczeństwa
- Ofertę Cloud Print Infrastructure as a Service (CPI), która wykorzystuje technologie IoT
i chmury do zarządzania środowiskami druku za pośrednictwem usługi subskrypcyjnej - Dbałość o zrównoważony rozwój dzięki urządzeniom o większej trwałości, programowi Smart Refresh firmy Lexmark, inicjatywom recyklingowym i partnerstwu z PrintReleaf
- Uznanie Lexmarka za lidera MSP w najnowszym raporcie Quocirca Managed Print Services Landscape potwierdza nasze ciągłe zaangażowanie w dostarczanie wiodących w branży rozwiązań w zakresie przetwarzania obrazu i IoT. Pomagają one naszym klientom dostosować się do szybko zmieniających się realiów pracy, dzięki kompleksowej infrastrukturze MPS, globalnej platformie dostarczania usług oraz szerokiego portfolio rozwiązań i usług w chmurze - powiedział Mariusz Ożarowski, dyrektor zarządzający w Lexmark Polska.
W czerwcu Quocirca uznała Lexmarka za lidera w raporcie Sustainability Vendor Landscape oraz Cloud Print Services Market Landscape.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.