Komunikaty PR

MWC 2023: Przyszłość leży w prywatnych sieciach 5G. Jak je usprawnić i dopasować

2023-02-28  |  11:35
Biuro prasowe

Prywatne sieci 5G cieszą się coraz większą popularnością. Jaka jest tego przyczyna? Pojawienie się w ostatnich latach przetwarzania brzegowego, w połączeniu z trendami makroekonomicznymi, skłaniają dostawców usług do ponownego przemyślenia sposobu obsługi sieci i działających w nich aplikacji. Celem jest uzyskanie szybszych transferów, poprawa łączności oraz wydajności. Od przemysłu 4.0, poprzez inteligentną infrastrukturę, aż po radiowe sieci dostępowe (RAN), dostawcy usług chcą elastyczności i autonomii oferowanej przez prywatne sieci 5G, aby móc w łatwy sposób wprowadzać innowacje.

Z perspektywy dostawców usług prywatne sieci 5G oferują możliwość odgrywania bardziej wiodącej roli w ramach krytycznych operacji biznesowych przedsiębiorstwa, zapewniając platformę, która hostuje sieć prywatną obok aplikacji biznesowych mogących działać na brzegu sieci. Zmniejsza to zużycie energii, zwiększa elastyczność i możliwości zarządzania siecią, jednocześnie obniżając całkowity koszt posiadania.

Standaryzacja na otwartej platformie prywatnej sieci 5G

Podstawowymi filarami prywatnych sieci 5G są kontrola, zasięg, pojemność i autonomia. Innymi słowy – zdolność do kontrolowania urządzeń i działań w ramach sieci, rozszerzenie zasięgu usług na odległe lokalizacje, zezwalanie na wysoką przepustowość dla aplikacji oraz działanie niezależnie od sieci publicznych, co podnosi bezpieczeństwo. W Red Hat wierzymy, że kluczem do odblokowania każdego z tych filarów jest wspólna platforma cloud-native. Umożliwia ona dostawcom usług budowanie rozwiązań na standardowych komponentach i w ten sposób wspiera obecne wymagania sieciowe, jednocześnie stwarzając warunki do wdrożenia przyszłych innowacji.

Aby spełnić wymagania dotyczące prywatnych sieci 5G oraz aplikacji, Red Hat OpenShift dostarcza jądro o niskiej latencji, a także zapewnia optymalizację funkcji wydajnościowych i szybką ścieżkę danych na platformie, która może skalować się od jednego do wielu węzłów. Dzięki temu możliwe jest zapewnienie wydajności w wielu scenariuszach wdrożeń w chmurze hybrydowej. Red Hat OpenShift jest wspólną platformą, która zapewnia elastyczność, adresuje łączność 5G i obciążenia brzegowe dla aplikacji przemysłowych, umożliwiając jednocześnie dostawcom usług oferowanie znacznie więcej, niż tylko przydział widma dla prywatnych sieci 5G.

 

Dostarczanie wartości dodanej poprzez wyspecjalizowany ekosystem

 

Red Hat OpenShift jest wspierany przez ekosystem wykwalifikowanych i certyfikowanych partnerów, którzy oferują nie tylko możliwości sieciowe i operacyjne wykorzystywane w aplikacjach, ale także wspólne zarządzanie nimi na tej samej platformie. Aby umożliwić prywatne rozwiązania 5G, Red Hat współpracował z Airspan w celu walidacji chmurowych funkcji sieciowych (CNF) pod kątem interoperacyjności i zarządzania cyklem życia.

W ramach współpracy na rzecz prywatnej sieci 5G wdrożyliśmy zdezagregowaną radiową sieć dostępową (RAN) w laboratorium Red Hat 5G telco w Bostonie, wykorzystując w tym celu małe komórki Airspan i oprogramowanie dostępu radiowego w chmurze Druid Raemis. W ten sposób powstała prywatna sieć 5G end-to-end, mogąca stanowić rdzeń każdego przedsiębiorstwa.

Infrastruktura cloud-native oparta na Red Hat OpenShift została wdrożona przy użyciu rozwiązań typu zero-touch, w tym Airspan Control Platform (ACP) i RAN Software dla Airspan Distributed Unit (DU) i Central Unit (CU), które zostały zweryfikowane przez dostawców pod kątem współpracy z Red Hat Open Shift. Ponadto Red Hat OpenShift oferuje funkcje takie jak jądra o niskiej latencji, synchronizacja czasu czy SR-IOV, poprawiające wydajność i łączność.

Infrastruktura fizyczna została zbudowana z wykorzystaniem procesorów Intel Xeon® Scalable trzeciej generacji, Intel vRAN Accelerator ACC100 Adapter, Intel Ethernet Controller E810 oraz komponentów Intel FlexRAN™ Reference Architecture for Wireless Access.

Dodatkowo Red Hat współpracuje z innymi partnerami, takimi jak np. Casa Systems, Intel i Telenor Sweden, którzy umożliwiają rozbudowę systemu o dodatkowe możliwości sieciowe i operacyjne wykorzystywane przez aplikacje, zarządzane na tej samej platformie. Można je wdrożyć w wielu różnych architekturach, rozszerzając możliwości prywatnej sieci 5G wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna.

Poza telekomunikacją, Red Hat zapewnia wraz z niezależnymi dostawcami oprogramowania (ISV) krytyczną infrastrukturę wykorzystywaną w tysiącach środowisk branżowych i horyzontalnych. Obejmuje to rozwiązania przemysłowe, które są używane np. do tworzenia centrów logistycznych przyszłości czy zakładów produkcyjnych z doskonałą łącznością bezprzewodową. To właśnie dzięki ścisłej współpracy wszystkich partnerów działających na spójnej platformie Red Hat OpenShift możliwe jest uzyskanie najwyższej wartości transformacji biznesowej.

 

Odwiedź Red Hat na MWC Barcelona 2023 (hala 2, stoisko 2F30), aby dowiedzieć się więcej o możliwościach Red Hat dla prywatnych sieci 5G. Więcej informacji na temat wykwalifikowanego ekosystemu partnerów telekomunikacyjnych firmy Red Hat jest dostępnych na stronie RedHat.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile Biuro prasowe
2024-09-23 | 13:30

PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile

PragmaGO przeprowadziła migrację infrastruktury IT do T-Mobile. To działanie, dzięki któremu Spółka będzie mogła bez przeszkód kontynuować rozwój usług
Telekomunikacja Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań
2024-09-17 | 01:00

Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań

Jak podaje Europejska Agencja Środowiska, 1/4 całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej w 2019 roku pochodziła z sektora transportu, z czego niemal 72% – z transportu drogowego. Zgodnie z
Telekomunikacja Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
2024-07-04 | 09:00

Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej

Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy stanowią trzon sektora oraz filar polskiej gospodarki cyfrowej, apelują do posłów o stworzenie dobrego i przewidywalnego prawa.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.