Komunikaty PR

Orange Polska ukończył udaną migrację do Teradata Vantage w Google Cloud

2022-04-26  |  12:00
Biuro prasowe

Trwająca cyfrowa transformacja, wykorzystująca wiodącą w branży technologię Teradata i zarządzana przez Accenture, pomaga Orange Polska przyspieszyć wzrost

Teradata (NYSE: TDC) poinformowała, że Orange Polska, członek Grupy Orange, przeprowadził migrację swoich podstawowych procesów raportowania i analizy do Teradata Vantage w Google Cloud. Orange Polska w zeszłym roku wybrał ofertę cloud as-a-service Teradata jako kluczowy pierwszy krok w strategicznej i udanej migracji do chmury. Oczekiwane korzyści obejmują zwiększoną elastyczność, szybki czas wprowadzenia produktu na rynek, ograniczenie ryzyka i zoptymalizowany zwrot z inwestycji.

Orange Polska to wiodący telekom w Polsce. Dysponuje największą w kraju infrastrukturą, umożliwiającą świadczenie usług opartych o najnowocześniejsze technologie, w tym gigabitowy internet światłowodowy, 4G LTE i #hello5G. Orange dostarcza usługi mobilne 16 milionom klientów, a szerokopasmowy internet ponad 2,7 milionom klientów. Jej sieć światłowodowa dociera do ponad 6 milionów polskich gospodarstw domowych. Orange Polska prowadzi własną działalność badawczo-rozwojową i jest dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT oraz cyberbezpieczeństwa.

„Włączenie chmury jest kluczowym elementem naszej strategii, a właściwe wyboru technologicznego mającego fundamentalne znaczenie dla transformacji naszej działalności i wzrostu” – powiedział Bertrand Grèzes-Besset, dyrektor ds. informacji w Orange Polska. „Wielkie zbiory danych i analizy wiodą prym, a my możemy teraz wykorzystać elastyczność i sprawność chmury. Wybór odpowiedniego partnera, który pomoże nam w pierwszym kroku, był absolutnie niezbędny. Oceniliśmy kilka opcji i Teradata okazała się najlepiej dopasowaną architekturą, przy najmniejszym ryzyku i najlepszym ROI. Dzisiaj z przyjemnością ogłaszamy zakończenie naszej udanej migracji do Teradata Vantage w Google Cloud”.

Aby wesprzeć migrację, Orange Polska zaangażowało również firmę Accenture, z którą od prawie dwóch dekad współpracuje przy strategii cyfrowej transformacji firmy telekomunikacyjnej.

„Przez lata zdobyliśmy wzajemne zaufanie, które nieustannie przekształcamy w nowe innowacyjne projekty – ostatnim z nich była migracja danych Orange Polska do Teradata Vantage w Google Cloud” – powiedział Paweł Krawczykowski, Dyrektor Zarządzający Accenture w Polsce. „Ta ważna i strategiczna migracja obejmowała przeniesienie hurtowni danych z dedykowanym sprzętem do nowej instancji Teradata Vantage w środowisku Google Cloud. Orange Polska odniesie korzyści ze znacznie skróconego czasu przywracania po awarii i możliwości efektywniejszego wykorzystania chmury w organizacji.”

Dzięki Vantage w Google Cloud Orange Polska ma platformę danych w chmurze, która może przy racjonalizacji kosztów oraz mniejszych obciążeniach i skali, wspierać szerokie spektrum procesów operacyjnych, wykorzystujących dane i analizy do rozwoju firmy. Od raportowania regulacyjnego i procesów sprzedaży, po analizy specyficzne dla sieci, każdy dział może korzystać z elastyczności i skalowalności chmury bez poświęcania wydajności i szybkości platformy Vantage.

„Wcześniej korzystaliśmy z Teradata w środowisku lokalnym i to doświadczenie było cenne, ale ze względu na wysoce strategiczny charakter tej decyzji pozostanie przy Teradata po przeniesieniu się do chmury nie było oczywiste” – powiedział Piotr Sobczyk, Dyrektor Business Intelligence w Orange Polska. „Gdy przeprowadziliśmy nasze badania, odporności i możliwości Vantage w zakresie zapewniania skalowalności bez wygórowanych kosztów, a także ich wsparcia dla złożonych obciążeń o znaczeniu krytycznym dla firmy – nawet w chmurze – zauważyliśmy różnicę. Potwierdziła to udana migracja i znaczna poprawa satysfakcji użytkowników. Wierzymy, że Teradata rozwiąże dzisiejsze oraz przyszłe wyzwania analityczne”.

Teradata Vantage to połączona wielochmurowa platforma danych do analiz korporacyjnych. Upraszcza ekosystemy, ujednolicając analitykę, jeziora danych i hurtownie danych, eliminując silosy i umożliwiając wiodącym przedsiębiorstwom, takim jak Orange Polska, opłacalne i konsekwentne sprawdzanie wszystkich swoich danych przez cały czas. Niezależnie od tego, gdzie znajdują się dane – w chmurze z wykorzystaniem tanich magazynów obiektów, w wielu chmurach, lokalnie lub w dowolnej ich kombinacji – Vantage umożliwia uzyskanie pełnego obrazu biznesu. Łącząc Vantage z własnymi usługami chmurowymi z Google Cloud, Teradata umożliwia klientom rozszerzenie ich ekosystemu chmurowego dzięki głębokiej integracji specyficznych dla chmury usług natywnych dla chmury.

„Wykorzystanie wielu korzyści płynących z chmury jest imperatywem biznesowym, a pierwszy krok przygotowuje grunt pod przyszłe projekty” – powiedział Mariusz Wądołowski, dyrektor sprzedaży Teradata w Polsce. „Dlatego jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że innowacyjna i patrząca w przyszłość firma, taka jak Orange Polska wybrała Teradata, bo osiągnąć ten kamień milowy. Migrując do Vantage w Google Cloud, Orange Polska może mieć pewność, że jej dane korporacyjne są bezpiecznie przechowywane lokalnie i pozostaną w kraju – dostępne na platformie danych Vantage i gotowe do operacjonalizacji złożonych analiz korporacyjnych, które mają wpływ na wyniki biznesowe”.

O Teradata

Teradata to połączona wielochmurowa platforma danych dla przedsiębiorstw. Nasze analizy korporacyjne rozwiązują wyzwania biznesowe od początku jej powstania aż do uzyskania skali. Tylko Teradata już dziś zapewnia elastyczność w obsłudze ogromnych i mieszanych obciążeń danych przyszłości. Dowiedz się więcej na Teradata.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Sony o technologiach chmurowych! Biuro prasowe
2024-03-28 | 10:30

Sony o technologiach chmurowych!

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To
Telekomunikacja Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem
2024-03-14 | 09:00

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.