Palo Alto Networks rozszerza partnerstwo z Orange
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
W lutym br. Orange Business, Orange Cyberdefense i Palo Alto Networks rozszerzyły partnerstwo dot. zabezpieczenia łączności w sieci. To kolejny etap rozpoczętej w połowie 2023 roku współpracy francuskiego telekomu z Palo Alto Networks. Firmy tworzą platformę Secure Access Service Edge (SASE), która zabezpiecza operacje Orange w zakresie sieci i bezpieczeństwa dzięki wysokiej wydajności, prostocie i Zero Trust Network Access 2.0. O szczegółach współpracy przeczytasz w poniższym artykule.
Globalny telekom i lider rynku cyberbezpieczeństwa rozszerzyły swoje partnerstwo konkretnie dotyczące adaptacji platformy PANW Prisma Secure Access Service Edge (SASE) i integracji jej z Service Provider (SP) Interconnect. Orange Business jest pierwszym dostawcą usług na świecie, który udostępnia to rozwiązanie za pośrednictwem swojej Evolution Platform. Podjęte działania docelowo umożliwią klientom komponowanie listy usług w celu spełnienia zmieniających się wymagań biznesowych.
Przejście do pracy z dowolnego miejsca, sieci definiowane programowo i szybkie przyjęcie łączności w chmurze umożliwiają globalnym przedsiębiorstwom, takim jak Orange, osiągnięcie nowego poziomu produktywności i wydajności. Wraz ze wzrostem popularności rozproszonej infrastruktury sieciowej, która uwzględnia pracę zdalną i hybrydową, rośnie potencjalna powierzchnia ataku. Rozwój platformowych narzędzi Palo Alto Networks ma na celu zminimalizowanie takich cyber-zagrożeń.
Pogłębiona współpraca Orange i PANW
Orange, we współpracy z Palo Alto Networks, proponuje łączność w sieci przy użyciu innowacyjnej usługi infrastruktury połączeń SP. Orange Business wykorzystuje swoją globalną sieć operatorską, aby umożliwić sieciom swoich klientów połączenie z platformą PANW – Prisma SASE i z powrotem do internetowej sieci szkieletowej Orange. Ta topologia sieci optymalizuje wykorzystanie sieci, poprawia wydajność i zapewnia kompleksową widoczność ruchu.
Korzystając z zaufanych rozwiązań łączności nowej generacji, Orange Business opracował Evolution Platform. Zadaniem tego narzędzia jest zapewnienie bezpiecznego i w pełni wirtualnego ekosystemu do orkiestracji sieci i chmury. Jednocześnie, firma dąży do dostosowania strategii biznesowej swoich klientów do możliwości całej infrastruktury, aby zachować właściwy poziom cyberbezpieczeństwa. Evolution Platform wykorzystuje szkielet analizy zagrożeń Orange Cyberdefense, uzupełniony o najnowocześniejsze możliwości, w tym wykrywanie i reagowanie.
Napędzanie skali i wzrostu
Tak usprawnione podejście umożliwi klientom Orange i PANW korzystanie z jednej uproszczonej oferty. Obejmuje ona łączność oraz SASE zarządzane przez intuicyjny, wielodostępny portal do zarządzania chmurą. Dodatkowo partnerzy skorzystają ze skalowanej, globalnej infrastruktury sieciowej, aby zapewnić bezpieczne korzyści biznesowe SASE w czasie rzeczywistym. Obejmują one kontrolę wrażliwych danych dla generatywnych przypadków użycia danych AI SASE, Autonomous Digital Experience Management(ADEM) i bezpieczne zarządzanie postawą w czasie rzeczywistym.
Z perspektywy bezpieczeństwa rozwiązanie zapewni kompleksowy dostęp do sieci Zero Trust Network Access(ZTNA) z kompleksowym wglądem w sieć transportową dla oddziałów, chmur i centrów danych. Obejmuje ono uproszczoną łączność z dostawcami usług, umożliwiając płynne wdrażanie chmur publicznych i hybrydowych. Zapewni to klientom ze strategiami wielochmurowymi większą niezawodność sieci.
- Nasze partnerstwo jest wielkim krokiem naprzód w kierunku globalnej transformacji biznesowej z tradycyjnego modelu między dostawcami usług a partnerami. Daje klientom autonomię w budowaniu własnych rozwiązań w oparciu o potrzeby, dzięki płynnemu interfejsowi zapewnianemu przez Evolution Platform i zwiększonej wydajności oferowanej przez SP Interconnect. Liczymy, że już niebawem z takich możliwości będą korzystać także nasi klienci w Europie Środkowo-Wschodniej – podsumowuje Wojciech Gołębiewski, Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający w Europie Wschodniej, Palo Alto Networks.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.