PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
PragmaGO przeprowadziła migrację infrastruktury IT do T-Mobile. To działanie, dzięki któremu Spółka będzie mogła bez przeszkód kontynuować rozwój usług finansowych dla przedsiębiorców.
Wdrożenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań od T-Mobile zapewnia stabilność i najwyższą jakość procesów, a co za tym idzie - finansowania PragmaGO. Przedsiębiorcy, którzy z niego korzystają, mogą mieć pewność, że ich dane są chronione na najwyższym poziomie.
Nowa infrastruktura IT obejmuje:
- Geograficznie rozciągnięty klaster HA oparty na wirtualizatorze Proxmox z synchroniczną replikacją danych. Rozwiązanie to zapewnia ciągłość działania systemów nawet w przypadku awarii jednego z centrów danych. Są one synchronizowane w czasie rzeczywistym, co minimalizuje ryzyko ich utraty i pozwala na szybkie odzyskiwanie sprawności operacyjnej;
- System backupowy w oddzielnej geograficznie lokalizacji. Regularne kopie zapasowe przechowywane poza główną siedzibą firmy gwarantują, że w razie awarii dane mogą być szybko odzyskane;
- Klaster firewalli Fortigate, który zapewnia zaawansowaną ochronę sieci. Oferuje on szeroki zakres funkcji zabezpieczeń, takich jak inspekcja ruchu sieciowego, ochrona przed zagrożeniami typu malware oraz filtrowanie treści. Umożliwia też tworzenie i zarządzanie politykami bezpieczeństwa, które są dostosowane do specyficznych potrzeb PragmaGO;
- Tuning wydajnościowy, który pozwala lepiej zarządzać zasobami i obniżać koszty operacyjne.
”Obsługujemy 17 tys. klientów biznesowych rocznie. Dynamicznie rozwijamy innowacyjne produkty embedded finance, które wymagają technicznej implementacji w środowisku partnera (np. platformy marketplace). To sprawia, że jednorazowo dajemy dostęp do finansowania klientom partnera na bardzo dużą skalę, a zakres przetwarzanych danych rośnie skokowo. Wybraliśmy T-Mobile, ponieważ zaproponowane rozwiązania są skalowalne i pozwalają nam elastycznie dostosowywać się do wzrostu biznesu. Inwestycja w nową infrastrukturę IT daje nam swobodę działania i realizowania strategii, która zakłada również ekspansję na rynki europejskie. Mamy pewność, że jesteśmy na to przygotowani” – mówi Wojciech Bublik, Prezes Zarządu PragmaGO.tech.
„Wdrożenie naszych usług w PragmaGO było kompleksowym projektem, mającym na celu zaspokojenie zaawansowanych potrzeb branży finansowej, gdzie nieprzerwana dostępność i bezpieczeństwo danych są kluczowe. Jako T-Mobile zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy dedykowane środowisko chmurowe oparte na wirtualizacji Proxmox, które zapewnia najwyższej jakości mechanizmy zabezpieczeń, efektywną synchronizację danych oraz przełączanie między macierzami w przypadku awarii. Nasze rozwiązanie minimalizuje ryzyko utraty danych i przestojów operacyjnych. Zastosowanie firewalli Fortigate oraz zaawansowanych systemów backupu znacząco podniosło poziom bezpieczeństwa i ochrony danych. Dzięki wdrożeniu PragmaGO zyskała elastyczność w dostosowaniu i skalowaniu swojego środowiska IT oraz zwiększyła zdolność szybkiego reagowania na nagłe sytuacje” – mówi Mateusz Sienkiewicz, Business Development Account Cloud Products, T-Mobile.
Jak miasta inwestują w zieloną komunikację? Przegląd rozwiązań
Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Sony o technologiach chmurowych!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.