PragmaGO implementuje infrastrukturę IT T-Mobile
PragmaGO przeprowadziła migrację infrastruktury IT do T-Mobile. To działanie, dzięki któremu Spółka będzie mogła bez przeszkód kontynuować rozwój usług finansowych dla przedsiębiorców.
Wdrożenie zaawansowanych technologicznie rozwiązań od T-Mobile zapewnia stabilność i najwyższą jakość procesów, a co za tym idzie - finansowania PragmaGO. Przedsiębiorcy, którzy z niego korzystają, mogą mieć pewność, że ich dane są chronione na najwyższym poziomie.
Nowa infrastruktura IT obejmuje:
- Geograficznie rozciągnięty klaster HA oparty na wirtualizatorze Proxmox z synchroniczną replikacją danych. Rozwiązanie to zapewnia ciągłość działania systemów nawet w przypadku awarii jednego z centrów danych. Są one synchronizowane w czasie rzeczywistym, co minimalizuje ryzyko ich utraty i pozwala na szybkie odzyskiwanie sprawności operacyjnej;
- System backupowy w oddzielnej geograficznie lokalizacji. Regularne kopie zapasowe przechowywane poza główną siedzibą firmy gwarantują, że w razie awarii dane mogą być szybko odzyskane;
- Klaster firewalli Fortigate, który zapewnia zaawansowaną ochronę sieci. Oferuje on szeroki zakres funkcji zabezpieczeń, takich jak inspekcja ruchu sieciowego, ochrona przed zagrożeniami typu malware oraz filtrowanie treści. Umożliwia też tworzenie i zarządzanie politykami bezpieczeństwa, które są dostosowane do specyficznych potrzeb PragmaGO;
- Tuning wydajnościowy, który pozwala lepiej zarządzać zasobami i obniżać koszty operacyjne.
”Obsługujemy 17 tys. klientów biznesowych rocznie. Dynamicznie rozwijamy innowacyjne produkty embedded finance, które wymagają technicznej implementacji w środowisku partnera (np. platformy marketplace). To sprawia, że jednorazowo dajemy dostęp do finansowania klientom partnera na bardzo dużą skalę, a zakres przetwarzanych danych rośnie skokowo. Wybraliśmy T-Mobile, ponieważ zaproponowane rozwiązania są skalowalne i pozwalają nam elastycznie dostosowywać się do wzrostu biznesu. Inwestycja w nową infrastrukturę IT daje nam swobodę działania i realizowania strategii, która zakłada również ekspansję na rynki europejskie. Mamy pewność, że jesteśmy na to przygotowani” – mówi Wojciech Bublik, Prezes Zarządu PragmaGO.tech.
„Wdrożenie naszych usług w PragmaGO było kompleksowym projektem, mającym na celu zaspokojenie zaawansowanych potrzeb branży finansowej, gdzie nieprzerwana dostępność i bezpieczeństwo danych są kluczowe. Jako T-Mobile zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy dedykowane środowisko chmurowe oparte na wirtualizacji Proxmox, które zapewnia najwyższej jakości mechanizmy zabezpieczeń, efektywną synchronizację danych oraz przełączanie między macierzami w przypadku awarii. Nasze rozwiązanie minimalizuje ryzyko utraty danych i przestojów operacyjnych. Zastosowanie firewalli Fortigate oraz zaawansowanych systemów backupu znacząco podniosło poziom bezpieczeństwa i ochrony danych. Dzięki wdrożeniu PragmaGO zyskała elastyczność w dostosowaniu i skalowaniu swojego środowiska IT oraz zwiększyła zdolność szybkiego reagowania na nagłe sytuacje” – mówi Mateusz Sienkiewicz, Business Development Account Cloud Products, T-Mobile.

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

Smartfony: długi i cyberataki – pokolenie Z na celowniku hakerów

Porównywarki telefonów - pomoc przy zakupie smartfona
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć
W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Regionalne – Wielkopolskie
Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.
Problemy społeczne
Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.