Komunikaty PR

Program CSR Nexera Heroes z kolejnym rekordem

2024-03-14  |  09:00

220 milionów kroków wystarcza by trzykrotnie okrążyć ziemię. Właśnie taki dystans w 2023 roku przemierzyli pracownicy firmy Nexera, którzy od kilku lat, w ramach oddolnej inicjatywy, wspierają lokalne organizacje i akcje pomocowe. Wykonane kroki to tylko jeden z elementów społecznego zaangażowania Nexery, która aktywnie pomaga potrzebującym w regionach, w których prowadzi działalność. Tylko w 2023 r. całkowite wsparcie wyniosło ponad 450 tysięcy złotych i trafiło do 25 organizacji oraz inicjatyw. W sumie zebrana dotychczas kwota sięga już niemal miliona złotych.

Pracownicze akcje społeczne mają różnorodną formułę, jednak niewiele z nich powstaje w pełni oddolnie. A tak jest właśnie w przypadku programu Nexera Heroes, który trwa nieprzerwanie od 2018 roku. W pierwszych miesiącach nie miał on oficjalnego charakteru i własnej nazwy. Wszystko zaczęło się od niepozornej inicjatywy budowy drewnianych bud dla zwierząt podczas wyjazdu integracyjnego, które pracownicy Nexery przekazali następnie do schronisk. Z upływem czasu i dzięki sportowemu zacięciu kilku osób akcja nabrała rozpędu i stała się nieodłącznym elementem funkcjonowania firmy.

Małe kroki, ale wielkie zaangażowanie

Dodatkowym bodźcem zachęcającym pracowników do regularnej aktywności charytatywnej (i fizycznej) stała się grywalizacja. W przypadku Nexery przejawia się ona w liczeniu pokonanego dystansu za pomocą sportowych opasek. Zespół dzieli się na grupy, odpowiadające Regionom Nexery (czyli obszarom, w których firma prowadzi działalność biznesową). Co kwartał najbardziej aktywna drużyna, która sumarycznie wykona najwięcej kroków, wybiera organizacje, które chce wesprzeć.. Następnie zebrana kwota wpłacana jest na dany cel, a cała zabawa zaczyna się od nowa. I z każdym kolejnym miesiącem zyskuje coraz większą popularność. Jeszcze w 2021 roku Nexerianie "wydeptali” 103 mln kroków. W ubiegłym roku było to ponad dwa razy więcej. Biorąc pod uwagę, że każdy kolejny rok był lepszy od poprzedniego, teraz poprzeczka po raz kolejny poszła w górę.

Nic tak nie mobilizuje do działania jak poczucie realnego wpływu zmiany świata na lepsze. A jeszcze lepiej, gdy dzieje się to dosłownie na wyciągnięcie ręki, w miejscach, które dobrze znamy. W Nexerze działamy lokalnie i w taki sam sposób chcemy pomagać. Wspieramy organizacje i społeczności w regionach. Tutaj nikt nikogo nie musi już dodatkowo zachęcać, ani przekonywać i to najlepszy dowód na sukces naszego oddolnego programu. Czuję ogromną dumę z całego zespołu, który go stworzył i systematycznie zwiększa jego skalę mówi Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Długa lista lokalnych potrzeb

Program Nexera Hereos to nie tylko liczenie kroków, ale również dodatkowe formy wsparcia, których z roku na rok przybywa. Operator aktywnie działa przez cały rok i uważnie obserwuje bieżące zapotrzebowanie lokalnych podmiotów niosących pomoc, zarówno społecznościom, jak i zwierzętom. Nexera regularnie angażuje się w regionalne współprace partnerskie, wspiera schroniska, ośrodki rehabilitacji i strategiczne jednostki, takie jak np. Ochotnicza Straż Pożarna. Ponadto pomaga rozwijać kariery sportowe młodych, zdolnych ludzi, finansując ich sprzęt i treningi, a także angażuje się w podnoszenie kwalifikacji zawodowych pedagogów. Przykładem ostatniego punktu jest cykliczne już zaangażowanie Nexery w Akademię Przywództwa Liderów Oświaty, w ramach którego finansuje udział w projekcie dyrektorom lokalnych szkół. Ci z kolei zyskują szansę pozyskania nowych umiejętności, które wykorzystują w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zebrane środki przekazujemy na bardzo konkretne cele. Dzięki temu udało się nam np. współfinansować specyficzne i trudne formy rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. W Działdowie lokalny ośrodek PSONI zakupił niezbędny sprzęt do muzykoterapii, a w Wieluniu znacząco przyspieszyła budowa ogrodu sensorycznego prowadzonego przez miejscowe stowarzyszenie integracyjne. Z drugiej strony zgromadzone fundusze pozwoliły sfinansować akcesoria sportowe wraz z opłatami startowymi w zawodach Wojciechowi – triathloniście, podopiecznemu Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaś w jednej z gmin na Kujawach i Pomorzu lokalna Ochotnicza Straż Pożarna mogła szybko wymienić drzwi garażowe. Każda taka akcja ma swoją unikalną historię i każda napędza nas do dalszego działaniapodkreśla Paweł Biarda, członek zarządu ds. komercyjnych Nexery.

Więcej szczegółów nt. programu można przeczytać w najnowszej, czwartej już edycji raportu „Nexera Heroes”. W 2024 roku projekt jest kontynuowany, a firma celuje w kolejny, rekordowy wynik.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telekomunikacja Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej Biuro prasowe
2024-07-04 | 09:00

Apel do posłów o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej

Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni, którzy stanowią trzon sektora oraz filar polskiej gospodarki cyfrowej, apelują do posłów o stworzenie dobrego i przewidywalnego prawa.
Telekomunikacja Sony o technologiach chmurowych!
2024-03-28 | 10:30

Sony o technologiach chmurowych!

Cloudsourcing Storytelling to cykl podcastów przygotowany przez Sony. W każdym odcinku eksperci i twórcy rozmawiają o tym jak wykorzystać technologie chmurowe do szybszej i
Telekomunikacja Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
2024-03-27 | 01:00

Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G

STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Kosmiczne śmieci są coraz większym problemem. Ich obecność na orbicie generuje znaczne koszty

Liczba kosmicznych odpadów stale rośnie. Ich źródłem są obiekty, które zostały wysłane w kosmos, zakończyły misję lub uległy rozpadowi. Krążące w przestrzeni kosmicznej fragmenty tych obiektów stwarzają ryzyko kolizji z tymi, które są obecnie eksploatowane. Unikanie takich zdarzeń wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na monitoring zagrożeń czy zwiększeniem zużycia paliwa poprzez obieranie niekolizyjnych kursów. Jednym ze sposobów na zmniejszenie tego problemu jest wydłużenie eksploatacji obiektów poprzez ich tankowanie na orbicie. Polacy pracują nad taką technologią.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.