Startuje pierwsza w Polsce Akademia 5G
STARTUJE PIERWSZA W POLSCE AKADEMIA 5G
Akademia 5G to pierwszy w Polsce kompleksowy cykl edukacyjny poświęcony automatyzacji przedsiębiorstw z wykorzystaniem technologii 5G. To wspólna odpowiedź Orange Polska i APA Group na wzrost zapotrzebowania na specjalistyczną wiedzę związaną z 5G wśród przedstawicieli biznesu.
Akademia to propozycja dla przedstawicieli tych polskich firm, które poszukują innowacyjnych rozwiązań z zakresu zarządzania, produkcji, logistyki czy technologii. Ma pomóc im nauczyć się wykorzystywania technologii 5G, aby zwiększyć efektywność, produktywność i konkurencyjność .
- Akademia 5G odpowiada na kluczowe wyzwania: niedostateczną świadomość korzyści 5G w biznesie, obieg nieprawdziwych informacji o 5G w przestrzeni publicznej i brak kluczowych kompetencji z obszarze 5G na rynku. Edukacja jest tutaj niezbędna. 5G przekracza granice tradycyjnego internetu i otwiera nowe horyzonty dla biznesu i społeczeństwa. Akademia ma szansę znacznie przyspieszyć rozpowszechnianie się tej technologii. To nie tylko krok naprzód dla branży telekomunikacyjnej, ale także impuls do transformacji cyfrowej w wielu sektorach. - mówi Bożena Leśniewska, wiceprezeska zarządu ds. rynku biznesowego Orange Polska.
Akademia 5G składa się z serii trzech spotkań online, zaplanowanych na 9, 16 i 23 kwietnia 2024 r. oraz stacjonarnego finału 28 maja w Centrum Testowania Technologii Przemysłu 4.0 w Gliwicach. Uczestnicy będą mieli okazję spotkania technologicznych ekspertów, jak dr hab. Aleksandra Przegalińska, Artur Kurasiński, Adam Przeździęk, a także praktyków wdrożeń technologii 5G z Orange Polska i APA Group. Program obejmuje m.in. procedury pozyskiwania pasm 5G, wdrożenie sieci kampusowej 5G krok po kroku, integrację infrastruktury firmy, wykorzystanie Big Data, cyberbezpieczeństwo oraz praktyczne przykłady wdrożeń w Polsce.
Udział w Akademii 5G jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowani mogą rejestrować się na stronie www.akademia5G.pl do 8 kwietnia. Uczestnicy otrzymają m.in. interaktywny podręcznik dla menedżerów z przykładami implementacji kampusowych sieci 5G, a na koniec - certyfikat ukończenia kursu.
- Jako ktoś, kto zawsze patrzył w przyszłość, uważam, że technologia 5G otwiera nowe, fascynujące rozdziały dla efektywności w biznesie. Prędkość transmisji danych, minimalne opóźnienia i zdolność obsługi ogromnej liczby urządzeń w sieci to tylko początek tego, co oferuje 5G. Współpracując ze sztuczną inteligencją i narzędziami IIoT do zarządzania, 5G całkowicie zmienia sposób, w jaki przedsiębiorstwa optymalizują swoje procesy i monitorują efektywność energetyczną. W mojej opinii, menedżerowie, którzy zrozumieją i wdrożą te inteligentne rozwiązania, nie tylko uzyskają przewagę konkurencyjną, ale również zdefiniują nowe standardy innowacyjności w swoich branżach- komentuje współorganizator i jeden z prelegentów Akademii 5G, dr inż. Artur Pollak, prezes zarządu APA Group.
Akademia 5G to kolejny wspólny projekt Orange Polska i APA Group po konferencji „Transformacja cyfrowa z 5G” i pierwszej w Polsce uczelnianej sieci kampusowej 5G na trenie Politechniki Śląskiej.
Patronat nad inicjatywą objęły Politechnika Śląska i Platforma Przemysłu Przyszłości.
---
Kontakt dla mediów:
Marta Darowska, Loudy Public Relations, + 48 515 091 929, marta@loudy.pl
Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska, wojciech.jabczynski@orange.com
Orange Polska
Orange Polska to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych nad Wisłą. Ma największą w Polsce infrastrukturę, dzięki której oferuje usługi w najnowocześniejszych technologiach m.in. 5G, czy gigabitowy internet światłowodowy. Jest też dostawcą kompleksowych rozwiązań IoT, ICT i cyberbezpieczeństwa. www.orange.pl
APA Group
APA Group jest wiodącym podmiotem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami. Posiada ponad 20 lat doświadczenia i dziesiątki udanych wdrożeń dla instytucji, osób prywatnych, gmin i zakładów przemysłowych na całym świecie.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.