tesa jako najlepszy wybór dla firm przetwarzających
Taśmy transferowe i siatkowe stosowane są w wielu różnych sytuacjach, np. wymagających łączenia warstw, łączenia wstęg w biegu, czy montażu lekkich konstrukcji. Nadają się w szczególności, gdy wymagany jest produkt nadzwyczaj cienki i/lub przywierający do elastycznych podłoży. Produkowane są bez użycia rozpuszczalników, co prowadzi do procesów aplikacyjnych przyjaznych dla środowiska o niskiej zawartości lotnych związków organicznych.
Taśmy transferowe różnią się od pozostałych taśm dwustronnych brakiem nośnika. Taśmy siatkowe mają podobną strukturę, a jedyną różnicą jest fakt, że masa klejąca jest wzmocniona siatką. Oba rodzaje taśm są przezroczyste i bardzo plastyczne, ale nie pozwalają na zmianę położenia. W związku z tym, że są cienkie i mocne, zapewniają skuteczny proces konwersji i laminacji.
Szeroki asortyment – szeroka gama zastosowań
W miarę rozwoju produktów i procesów produkcyjnych, zastosowanie taśm odgrywa coraz większą rolę w generowaniu wydajności i stwarzaniu nowych możliwości. Właśnie dlatego firma tesa dba o to, by firmy przetwarzające miały dostęp do zróżnicowanych rozwiązań opartych o taśmy klejące najwyższej jakości, opracowanych do wielu różnych zastosowań przemysłowych. Takim rozwiązaniem jest np. taśma beznośnikowa tesa® 4985 zawierająca modyfikowaną akrylową masę klejącą, czy dwustronna taśma transferowa tesa® 52105, pokryta elastyczną i przezroczystą warstwą akrylowej substancji klejącej na bazie wody.
Taśmy transferowe i siatkowe firmy tesa świetnie sprawdzają się w wielu branżach – przykładowo w elektronice motoryzacyjnej, przemyśle transportowym - do montażu i łączenia tkanin obiciowych. Są również niezwykle przydatne w produkcji odzieży - do łączenia i laminowania skór, również w handlu detalicznym, czy zarządzaniu obiektami – do montażu oznaczeń. Jako inne zastosowania wymienia się także: maskowanie, zabezpieczanie powierzchni, naprawy oraz zaślepianie otworów konstrukcyjnych.
Główne cechy:
- Niewidoczne łączenie
- Odporność na działanie substancji chemicznych
- Plastyczność
- Zdatność do laminowania
- Szybkie przywieranie
- Niska zawartość lotnych związków organicznych
Innowacyjne rozwiązania w zakresie taśm oferowane przez firmę tesa nie tylko spełniają najwyższe standardy jakości, ale także odpowiadają na zróżnicowane potrzeby przemysłowe, zapewniając trwałość, precyzję i przyjazność dla środowiska. Współpracując z tesą, firmy mogą liczyć na efektywne wsparcie w procesach produkcyjnych, co przekłada się na lepszą wydajność i nowe możliwości rozwoju.
Osoby zainteresowane taśmami transferowymi i siatkowymi firmy tesa mogą dowiedzieć się więcej
u przedstawicieli firmy.
Kontakt:
Szilvia Owolabi
Regional MarCom Manager
Industrial Trade and Converting Market
Eastern Europe
tesa tape Kft.
Hillside Offices | Alkotás utca 55-61 | H-1123 Budapest | Hungary
T: +36 30 928 1591
E-Mail: Szilvia.Owolabi@tesa.com

Nowy model myjni przemysłowej NOYEN: Dlaczego warto zainwestować w kompaktowe rozwiązanie mycia detali

Nowy Prezes Związku Browary Polskie

CBAM - szansa czy zagrożenie dla polskiego przemysłu?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.