Komunikaty PR

Tesco Technology stawia na rozwój w Polsce i otwiera nowoczesne biuro w Krakowie

2022-04-12  |  10:00
Biuro prasowe

Polski oddział Tesco Technology, jeden z pięciu hubów technologicznych Tesco, funkcjonuje w Krakowie od 2018 roku i stale się rozwija. Z tego powodu firma postanowiła zmienić lokalizację swojego biura, tym samym przygotowując hub, będący synonimem nowoczesnego i progresywnego miejsca pracy w branży IT. 7 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie nowej placówki.

Ciągły rozwój polskiej filii Tesco Technology zrodził potrzebę zmiany lokalizacji. Nowe biuro znajduje się w biurowcu ul. Przy Rondzie 4 w Krakowie. Urządzone ono zostało w taki sposób, aby stworzyć najlepsze możliwe miejsce do kreatywnego myślenia oraz realizacji pomysłów. Przy projektowaniu aranżacji tej placówki skorzystano ze wskazówek samych pracowników, dzięki czemu przestrzeń przybrała formułę open space. Poza podstawowym wyposażeniem pojawiło się tam także wiele nieoczywistych elementów, m.in. powstała strefa „Chill Zone”, w której znajdują się takie atrakcje jak stół do bilardu, piłkarzyki czy play station. Uroczyste otwarcie nowego biura dla pracowników, mediów i gości odbyło się 7 kwietnia br.

Event rozpoczął Guus Dekkers, CTO Tesco Technology, uroczyście witając gości. Opowiedział on o głównych celach „Serving customers, communities and planet”, widzianego z technologicznego punktu widzenia. Po nim głos zabrał Artur Kurasiński, który poprowadził ekspercką debatę na temat zagadnienia „Technologies of the Future – how will they impact society and work”. Udział w niej wzięli także Bartosz Ziółek - Prezes Zarządu Amber Global Consulting, Urszula Skiepko - Członek Zarządu DataWorkshop, oraz Krzysztof M. Maj - dr, adiunkt w Katedrze Informatyki i Medioznawstwa. Podczas eventu odbyły się również krótkie prezentacje najciekawszych, najbardziej imponujących projektów Tesco Technology wspierających światowy retail. Goście mogli m.in. usłyszeć o Tesco Till, czyli o kasach samoobsługowych, do których developerzy piszą spersonalizowane programy zgodne z wymogami klientów. Podczas eventu mówiono też o autonomicznych sklepach „GetGo”, do których można wejść, włożyć zakupy prosto do swojej torby i wyjść, nie wciągając portfela. Cały proces płatności zachodzi automatycznie, a w placówce nie potrzeba do tego personelu obsługi.

Dodatkowo zespoły wystawiły stoiska, przy których odwiedzający mogli bezpośrednio porozmawiać zarówno o najnowszych projektach, innowacjach, jak i o kulturze działalności firmy. Była to świetna okazja, by wymienić się opiniami z Guusem Dekkersem, CTO Tesco Technology, oraz Rolandem Płaszowskim, Head of Software Development & Site Lead w krakowskim hubie.

Naszym celem jest pokazanie branży IT, że właśnie tutaj, w Krakowie, działamy nad innowacyjnymi projektami, z których branża retail korzysta na całym świecie. Nowy HUB technologiczny Tesco Technology jest naszą odpowiedzą na oczekiwania polskich specialistów – zarówno pod względem miejsca, jak i kultury organizacyjnej oraz wartości firmy. Dzięki temu powstało nowoczesne miejsce pracy przystosowane do kreatywnego myślenia oraz rozwoju. Chcemy docenić pracę naszych kolegów i koleżanek z biura, bez których nie bylibyśmy przodującym liderem na rynku technologii biznesu retail, i stworzyć miejsce, które zaistnieje na krakowskim rynku pracy – skomentował Roland Płaszowski.

Od samego początku działalności Tesco Technology w Polsce firma skupia się na optymalnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii do wspierania innowacji w branży retail. Firma w ciągu ostatnich 3 lat mocno pracowała nad tym, by jeszcze lepiej wykorzystywać technologie cyfrowe do obsługi klientów na wszystkich rynkach, na których działa. Ta transformacja nie byłaby możliwa bez najlepszej klasy specjalistów, których znaleziono m.in. właśnie w Polsce. Wszystkim będzie przyświecać jeden cel wspólny – rozwiązywanie problemów na skalę globalną i dokonywanie pozytywnych zmian dla wygody klientów, dobra społeczności lokalnych i ochrony środowiska.

Z platformy, którą wdrożyli specjaliści Tesco Technology, korzystają dziesiątki milionów konsumentów. Developerzy z krakowskiego oddziału biorą udział w budowie systemów, które napędzają wszystkie aspekty działania organizacji Tesco w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii. Efektem ich działań są m.in. kasy samoobsługowe o znacznie wygodniejszym interfejsie użytkownika, platforma do zakupów webowych, systemy zarządzania czasem pracy pracowników czy modele analityczne pozwalające na podejmowanie decyzji na podstawie danych. Od 2018 roku klienci Tesco mogli także korzystać z formuły zakupów Scan&Shop. Ten innowacyjny system pozwala na doliczanie kolejnych zakupów na rachunek jeszcze w trakcie przemieszczania się po sklepie, przy wykorzystaniu urządzeń dostępnych przy wejściu. Dzięki temu można na bieżąco kontrolować wartość produktów w koszyku, a samą płatność wykonać przy kasie.

 

***

Tesco Technology to zespół Tesco odpowiedzialny za architekturę, projektowanie, testowanie, wdrażanie, infrastrukturę oraz działanie i bezpieczeństwo systemów. Zespół Tesco Technology w Krakowie funkcjonuje od 2016 roku i wraz z oddziałami w Wielkiej Brytanii, Węgier i Indii tworzy zespół technologiczny składający się z prawie 4 tys. ekspertów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce Biuro prasowe
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,
IT i technologie Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
2025-03-03 | 12:05

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych

Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

Finanse

Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.

Prawo

Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.