Komunikaty PR

Thorium Space bierze udział we wrześniowych targach MSPO w Kielcach

2021-09-07  |  10:00
Biuro prasowe

 

Thorium Space, innowacyjna spółka, tworząca nowatorskie rozwiązania dla przemysłu kosmicznego, bierze udział w targach MSPO 2021 (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego). Organizowane od 29 lat wydarzenie odbywa się w Kielcach.  Podczas popularnego eventu Thorium Space opowie m.in. o polskim rynku kosmicznym i możliwościach rozwoju tego sektora. Partnerem strategicznym Targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wartość autorskich projektów spółki opiewa na ponad 75 mln zł. 

Nasze rozwiązania przeznaczone na rynek kosmiczny w dużej mierze mogą poprawić bezpieczeństwo i obronność kraju. Długoterminowym celem Thorium Space jest budowa satelitów telekomunikacyjnych i umieszczenie ich na orbicie geostacjonarnej. Szacujemy, że koszt budowy satelity SmallGEO, który wystarczy dla kraju wielkości Polski, to rząd wielkości około 50 mln euro. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli zapewnić łączność krytyczną oraz usługi komercyjne, co pozwoliłoby na większą niezależność Polski w przestrzeni kosmicznej – mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.

Na targach MSPO spółka opowie o dotychczas realizowanych projektach, postępie w pracach, a także o możliwościach polskiego sektora kosmicznego. Thorium Space aktualnie koncentruje się na najsilniejszym elemencie biznesu – tworzeniu płaskich anten macierzowych sterowanych elektronicznie. Rozwiązanie w odróżnieniu od obecnie wykorzystywanych technologii – reflektorów w postaci anten parabolicznych – pozbawione będzie elementów mechanicznych i pozwala na wydajniejsze i bardziej elastyczne sterowanie wiązkami nadawczo-odbiorczymi.

– MSPO to bardzo duże wydarzenie dla branży obronnej. Przez udział w targach możemy zwiększyć widoczność naszych rozwiązań. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to także ogromna przestrzeń, w której można nawiązać kontakty z ekspertami i przedstawicielami podmiotów i instytucji, które odpowiadają za obronność całego kraju. Wydarzenie pozwala także dotrzeć do profesjonalistów z rynku wojskowego i strategicznego, co otwiera przed nami szereg możliwości biznesowych – dodaje Paweł Rymaszewski. 

Obecnie zespół Thorium Space składa się z 30 osób, a do końca 2022 roku urośnie do około 60 osób, z czego zdecydowaną większość będą stanowić eksperci techniczni. Spółka realizuje projekty o łącznej kwocie ponad 75 mln zł. Wśród nich są m.in.  E-Band Multibeam AESA Transonder, projekt SUBCOM oraz stacja bazowa 5G.  Inny projekt T-XPDR złożony w programie „Szafir” będzie niedługo oceniany w panelu NCBR.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

8. edycja rankingu SEC Newgate: WYCENA PREZESÓW #TOP30 POLSKIEJ GIEŁDY ponownie została zdominowana przez sektor finansów i bankowości, którego przedstawiciele odpowiadają
Giełda Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
2024-12-20 | 08:20

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Łódzkie studio gier, notowane na warszawskiej giełdzie, Big Cheese Studio S.A., przedstawia plany rozwoju na 2025 rok. Ich celem jest wzmocnienie pozycji spółki na globalnym rynku
Giełda Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
2024-12-02 | 14:00

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów

Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tegorocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów realizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.