Toughbook definiuje nowe ścieżki w mobilności
Autor: Daniel Creasey, UK & Ireland Marketing Manager w Panasonic TOUGHBOOK
Podczas ostatniego Forum Innowacji TOUGHBOOK, które odbyło się na początku maja w Wielkiej Brytanii, już przy wejściu do głównej sali można było wyczuć rosnącą ekscytację. Wydarzenie to zgromadziło rzeszę klientów i partnerów, tworząc atmosferę pełną dynamicznych rozmów i szans na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych. Agenda spotkania, która wzbudziła duże zainteresowanie uczestników, obejmowała tematy takie jak złożoność mobilności, najnowsze inicjatywy w ramach brytyjskiego Programu Radiowego dla Ambulansów (ARP) oraz innowacje technologiczne dla pracowników mobilnych.
Wsparcie dla wysoce mobilnej siły roboczej
Na ostatnim Forum Innowacji TOUGHBOOK wyjątkową inspirację przyniosła sesja otwierająca prowadzona przez Chrisa Turnera, Head of G2M w Panasonic Toughbook, oraz Nicka Millera, EU Sales Strategy Manager w Panasonic Toughbook. Skupili się oni na nowo powstającym segmencie rynku – wysoce mobilnych pracownikach, których codzienność definiują wyzwania i specyficzne potrzeby. To ludzie, którzy pracują w sektorach od energetycznych, przez służby ratownicze, aż po logistykę. Odpowiedni dobór urządzeń mobilnych, które spełnią ich oczekiwania, staje się niezbędny. W końcu decyzja o wyborze między dłuższym czasem działania baterii a jej ciężarem czy jaśniejszym ekranem zużywającym więcej energii, wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb profesjonalistów.
Dodatkowo, coraz większa różnorodność profesjonalnych ról sprawia, że mobilność przestaje być tylko kwestią technologii, lecz ewoluuje w pełnoprawną strategię biznesową. Problemy takie jak zapewnienie ciągłej łączności w erze 5G, wydajność urządzeń, zastosowanie sztucznej inteligencji na brzegach sieci czy zabezpieczenia przed cyberzagrożeniami, to tylko niektóre wyzwania, komplikujące zarządzanie zespołami pracowniczymi pracującymi w terenie.
Forum było także okazją, by dowiedzieć się, jakie Panasonic podejmuje działania, aby utrzymać swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji, rozwijając funkcje inteligentnych usług. Te zaawansowane rozwiązania umożliwiają ciągłe monitorowanie kluczowych parametrów, takich jak stan baterii, intensywność użytkowania aplikacji czy jakość łączności. Dzięki temu możliwe jest podejmowanie działań prewencyjnych, od zapobiegania problemom z baterią poprzez jej wcześniejszą wymianę, aż po automatyczne aktualizacje, które zwiększają efektywność pracy urządzeń mobilnych w terenie.
Rozwój Narodowego Programu Radiowego dla Ambulansów (ARP) w Wielkiej Brytanii
Prezentacja Stuarta Murphy'ego, który pełni funkcję starszego menedżera w ramach NHS Trust Ambulance Radio Programme, była jednym z najbardziej interesujących elementów spotkania. Stuart przedstawił proces wdrażania krajowego projektu ARP, który rozpoczął się od umieszczania wytrzymałych urządzeń Panasonic TOUGHBOOK w karetkach na terenie 11 jednostek w Anglii, Szkocji i Walii. Te urządzenia są teraz nieodłącznym elementem wyposażenia zarówno w pojazdach szybkiej reakcji, jak i w karetkach z dwuosobowymi załogami. Do chwili obecnej zainstalowano już 2520 takich urządzeń. Murphy podkreślił, że oczekuje się zakończenia pełnego wdrożenia projektu do 2025 roku.
Toughbook w transformacji operacji sektora publicznego
Urządzenia Toughbook od Panasonic stają się niezbędnym narzędziem w sektorze publicznym, wspierając kluczowe działania policji, służb ratunkowych i straży pożarnej. W Wielkiej Brytanii jedna piąta wszystkich jednostek policyjnych korzysta z tych zaawansowanych technologicznie urządzeń. Model TOUGHBOOK FZ-G2 zyskał szczególne uznanie, rewolucjonizując sektor.
Toughbook to nie tylko narzędzie, ale także potężny sojusznik dla funkcjonariuszy. Dzięki niemu, mają oni natychmiastowy dostęp do kluczowych danych, co pozwala na szybkie i skuteczne reagowanie na incydenty. Z Toughbook zadania administracyjne stają się prostsze i szybsze, a to wszystko bez opuszczania terenu działania.
Dodatkowo, wspiera on zaawansowane operacje dronów oraz zwiększa precyzję analiz kryminalistycznych, co przekłada się na skuteczniejsze działania na miejscu zdarzenia. To narzędzie, które naprawdę zmienia zasady gry w sektorze publicznym, zapewniając wyższy poziom bezpieczeństwa i sprawności operacyjnej.
Jeszcze większe i jeszcze lepsze
Opinie uczestników wydarzenia były jednoznaczne – dzień był pełen interesujących, edukacyjnych i wnikliwych treści od zespołu Panasonic Toughbook oraz ich partnerów. Szczególnie uznanie uzyskały bezpośrednie rozmowy oraz możliwość nawiązania kontaktów.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.