15 lat Colian Logistic w branży TSL
Colian Logistic, spółka logistyczna powołana do życia w 2009 roku przez Grupę Colian, obchodzi jubileusz 15-lecia obecności w branży TSL. Firma, której celem na początku działalności było świadczenie usług wewnątrz organizacji, wyrosła na silnego, niezależnego operatora i wiarygodną markę.
Na przestrzeni ostatnich 15 lat rynek usług logistycznych szybko ewoluował. Pomimo ciągłych zmian w obrębie technologii, obowiązujących przepisów czy rosnących standardów transportowych, Colian Logistic nieustannie umacnia swoją pozycję w branży TSL i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Firma świadczy kompleksowe usługi logistyczne w ramach trzech filarów: transport (drogowy krajowy i zagraniczny oraz transport morski), magazynowanie (na powierzchni blisko 60 000 tys. m2) oraz obsługa klienta. Co więcej, spółka oferuje także usługi agencji celnej.
Obecnie Colian Logistic posiada 13 oddziałów w całym kraju i może pochwalić się imponującą liczbą 250 000 realizowanych zleceń rocznie. Baza tysiąca klientów, ceniących terminowość i fachowość obsługi, przekłada się na 6 000 000 palet przewożonych przez spółkę w skali 12 miesięcy.
Początki firmy były nieśmiałymi krokami w stronę rozwoju działań logistycznych w Grupie Colian. Szybko jednak okazało się, że nasz zespół tworzą specjaliści z pasją, którzy nie tylko dysponują odpowiednią wiedzą, ale przede wszystkim mają ogromny zapał do ciągłego rozwoju. W efekcie nieustannie poszerzamy zakres świadczonych usług i powiększamy grupę stałych klientów. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom za wysiłek i zaangażowanie wkładane w rozwój spółki – mówi Tomasz Kosik, Prezes Zarządu Colian Logistic.
Colian Logistic inwestuje w infrastrukturę i rozwija własną flotę. Jeszcze tym roku zostanie ukończona rozbudowa magazynu w Kostrzynie Wielkopolskim. Nowy obiekt pozwoli zwiększyć posiadane zaplecze magazynowe z 80 000 do blisko 100 000 miejsc paletowych, a to oznacza, że możliwości firmy w zakresie świadczonych usług będą znacznie szersze i przełożą się na sprawniejszą obsługę klientów. Ważną inwestycją w ostatnim czasie był zakup własnej floty – samochody marki DAF XG już wyjechały w trasy, realizując pierwsze zlecenia pod szyldem i w pełnej obsłudze Colian Logistic.
Potencjał firmy dostrzega i docenia rynek, o czym świadczą branżowe nagrody i wyróżnienia, których z roku na rok przybywa – Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy tytuł Best Managed Companies to jedynie wycinek osiągnięć spółki.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Dzięki e-commerce rośnie eksport polskich małych i średnich przedsiębiorców. Wartość ich sprzedaży na Amazon przekracza rocznie 5 mld zł
Mali i średni przedsiębiorcy coraz lepiej radzą sobie na arenie międzynarodowej, choć na razie tylko niecałe 5 proc. z nich sprzedaje swoje produkty za granicę. Duże możliwości ekspansji zagranicznej dają im e-commerce i współpraca z marketplace’ami. Za pośrednictwem Amazon w 2024 roku polskie MŚP sprzedały produkty za ponad 5,1 mld zł. Model sprzedaży sklepu umożliwia przedsiębiorcom z Polski działanie na skalę, która jeszcze kilka lat temu wydawała się zarezerwowana głównie dla największych marek
Polityka
Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji

– Polska należy do siedmiu krajów UE, które do tej pory nie wprowadziły jeszcze euro. Choć zobowiązaliśmy się do przyjęcia wspólnej waluty w traktacie akcesyjnym, nigdy nie podjęliśmy konsekwentnych działań w tym kierunku – ocenia europosłanka Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. W dodatku tylko co czwarty Polak jest zwolennikiem zmiany waluty. Również obecna sytuacja gospodarcza – wysoka inflacja i rosnący deficyt – nie sprzyjają dyskusji o przyjęciu euro.
Handel
Źle wprowadzony system ROP może oznaczać duży wzrost cen dla konsumentów. Podrożeć mogą produkty spożywcze

Ministerstwo Klimatu i Środowiska proponuje powierzenie NFOŚiGW zadań organizacji odpowiedzialności producenta, która w imieniu producentów będzie realizowała obowiązki wynikające z ROP w ramach zamkniętego obiegu finansowego. Przedstawiciele Polskiej Federacji Producentów Żywności i sektora odzysku odpadów ostrzegają, że może utrudnić to Polsce wypełnienie unijnych wymogów w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, a co za tym idzie, może się wiązać z karami, a w konsekwencji – ze wzrostem cen.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.