250 darmowych hulajnóg Bolt na Dzień bez Samochodu
W Światowy Dzień bez Samochodu (piątek, 22 września), Bolt udostępni aż 250 darmowych hulajnóg w ponad 60 miastach w Polsce. W ten sposób firma będzie zachęcać mieszkańców miast do wypróbowania alternatywnych do prywatnego samochodu środków transportu.
W Światowy Dzień bez Samochodu, Bolt udostępni aż 250 darmowych hulajnóg w ponad 60 miastach w Polsce. Akcja ma na celu zachęcenie mieszkańców miast do korzystania z niskoemisyjnych i alternatywnych dla prywatnego samochodu, środków transportu po mieście. Polacy dostrzegają już problem zatłoczenia miast, wynikającego z nadmiernej obecności samochodów. W przeprowadzonym przez Bolt badaniu, aż 58% respondentów przyznało, że chciałoby widzieć w miastach więcej przestrzeni wolnych od samochodów, pełnych zieleni i przestrzeni dla pieszych.
- Misją Bolt jest wspieranie powstawania miast dla ludzi, nie dla samochodów. Najbardziej efektywnym krokiem do tego, jest pokazanie mieszkańcom, że mają szereg alternatywnych środków transportu i nie każda podróż wymaga wykorzystania prywatnego samochodu. Obok komunikacji miejskiej opcją jest właśnie mikromobilność, jaką oferuje Bolt. Hulajnogi elektryczne to doskonały sposób na pokonanie średniego dystansu np. na przystanek autobusowy. Już teraz widzimy, że hulajnogi elektryczne zyskują na popularności - według naszych danych- w porównaniu rok do roku- liczba przejazdów jednośladami Bolt wzrosła dwukrotnie. Mamy nadzieję, że nasza akcja zachęci mieszkańców do wypróbowania tego środka transportu - komentuje Bartosz Małecki, Senior Operations Manager w Bolt Rentals.
Jak skorzystać z darmowej hulajnogi?
Udział w akcji będą mogli wziąć wszyscy mieszkańcy miast, w których dostępne są hulajnogi elektryczne Bolt. Liczba darmowych hulajnóg w każdym mieście jest proporcjonalna do ogólnej liczby dostępnego sprzętu, aby niezależnie od wielkości miasta, każdy miał szansę wziąć udział w akcji. Aby skorzystać z wolnego od opłaty przejazdu, wystarczy zeskanować kod QR na hulajnodze – jeśli trafi się na tę objętą akcją, przejazd rozpocznie się automatycznie, bez pobierania opłaty.
Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze elektrycznej
Korzystanie z hulajnóg Bolt jest niezwykle proste, jednak zalecane jest stosowanie się do ogólnych zasad bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy:
-
korzystania z kasku oraz wygodnego obuwia na płaskiej podeszwie,
-
jeżdżenia tylko w dozwolonych miejscach,
-
jeżdżenia w linii prostej, unikania ostrych zakrętów,
-
niekorzystania z hulajnogi w czasie ekstremalnych warunków pogodowych,
-
niekorzystania z hulajnogi pod wpływem środków odurzających,
-
korzystania z hulajnogi samemu – hulajnoga jest przeznaczona do użytku wyłącznie jednej osoby.
Zasady prawidłowego parkowania
Parkowanie jest równie ważnym elementem odpowiedzialnego korzystania z miejskich hulajnóg i zostało uregulowane w skali kraju w maju 2021. Zasady te opisane są również w aplikacji:
-
Jednoślad, po zakończeniu jazdy, należy pozostawić w miejscu do tego przeznaczonym, tzw. punkcie mobilności, które są już dostępne w niektórych miastach.
-
W przypadku jeśli nie ma takiego miejsca – jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni oraz równolegle do tej krawędzi.
-
Przepisy nakazują zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób z niepełnosprawnościami i zachowanie miejsca na chodniku o szerokości 1,5 m.
Przestrogą powinny być przejścia dla pieszych, dobrze wybrać miejsce oddalone od nich na tyle, by pojazd nie zagrażał bezpieczeństwu pieszych i pozostałych uczestniczek i uczestników ruchu drogowego. Na koniec należy pamiętać o ustawieniu urządzenia na nóżce, by zachowało równowagę.
***
Bolt to europejska superaplikacja, której misją jest uczynienie mobilności miejskiej bardziej przystępną, bezpieczną i zrównoważoną.
Bolt ma ponad 150 milionów klientek i klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Celem firmy jest przyspieszyć rezygnację z prywatnych aut na rzecz współdzielonej mobilności, oferując lepsze rozwiązania dla różnych potrzeb, w tym przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia i artykułów spożywczych.
Więcej informacji: www.bolt.eu

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.