Komunikaty PR

Agility DGS realizuje dwa kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony

2020-05-11  |  11:00
Biuro prasowe

Agility Defense&Government Services (DGS), należąca do Agility, czołowego globalnego dostawcy usług logistycznych i spedycyjnych, rozpoczęła 1 maja br. realizację dwóch umów na dostawę rozwiązań dla brytyjskiej Agencji Mienia Wojskowego (DESA), nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Planowana na cztery lata współpraca obejmować będzie sprzedaż i zbyt platform, sprzętu wojskowego oraz części zamiennych.

Pierwsza z umów dotyczy sprzedaży i zbytu wojskowych platform lotniczych, wyposażenia oraz podzespołów. Jej szacowana wartość wynosi 17 mln USD. Agencja Mienia Wojskowego DESA (Defence Equipment Sales Authority) to agencja brytyjskiego Ministerstwa Obrony (MOD) odpowiedzialna za sprzedaż nadwyżek sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Zgodnie z warunkami umowy, Agility DGS będzie się zajmować sprzedażą i zbytem samolotów, części zamiennych, materiałów i urządzeń szkoleniowych oraz sprzętu naziemnego, a także innych rodzajów wyposażenia lotniczego i podzespołów, na przykład systemów komunikacyjnych. Firma podobne zadania dla DESA wykonywała już od pięciu lat jako podwykonawca, w ostatnim przetargu została wybrana głównym wykonawcą umowy.

Agility DGS będzie odbierać sprzęt i podzespoły od właściwych agencji Ministerstwa w Wielkiej Brytanii, a następnie sprzedawać je odbiorcom na całym świecie, z zachowaniem wszelkich procedur eksportowych, niezbędnych dla tego typu towarów. Skuteczną realizację umowy umożliwi Agility DGS wykorzystanie zindywidualizowanego systemu informatycznego, który ułatwi identyfikację potencjalnych klientów z branży lotniczej. Firma opracowała również bazę danych, ułatwiającą dezynfekcję, identyfikację oraz zarządzanie zapasami. Ta sama baza, przygotowana specjalnie na potrzeby tego kontraktu, usprawni zarządzanie gromadzeniem towarów i raportowanie działań sprzedażowych.

Drugi z kontraktów dotyczy gromadzenia, demilitaryzacji i sprzedaży nadwyżek sprzętu oraz nieruchomości wojskowych. Obejmuje on zbyt nadwyżek aktywów w lokalizacjach operacyjnych i nieoperacyjnych poza granicami Wielkiej Brytanii. Szacowana wartość umowy ma wynieść 12,8 mln USD w okresie czterech lat. DESA zajmuje się zbytem materiałów wojskowych w kraju i zagranicą, w tym samolotów z podzespołami, okrętów, łodzi i innych jednostek pływających z podzespołami, pojazdów, a także usuwaniem odpadów niebezpiecznych, z wyjątkiem odpadów nuklearnych, gospodarczych i infrastruktury. Agility DGS współpracuje z DESA na Bliskim Wschodzie od 2012 roku i od początku uczestniczyła w operacji wycofywania brytyjskich wojsk z Afganistanu. Zgodnie z warunkami drugiej umowy, centrum zarządzania działaniami sprzedaży i zbytu mienia na całym świecie będzie oddział Agility DGS w Stoke-on-Trent, wykorzystując w tym celu system Quantum ERP, umożliwiający śledzenie zapasów, zarządzanie sprzedażą i raportowanie.

Możliwość zbytu nadwyżek mienia poza granicami kraju pozwala zaoszczędzić brytyjskiemu Ministerstwu Obrony, a dzięki temu też podatnikom, koszty związane z koniecznością sprowadzenia towarów do Wielkiej Brytanii. Agility DGS może zorganizować transport towarów do dowolnego miejsca na świecie, jeśli nie uda się ich sprzedać na rynkach lokalnych.

„Bardzo się cieszymy, że możemy realizować te dwa kontrakty dla DESA i mamy nadzieję na dalszą współpracę z brytyjskim Ministerstwem Obrony” powiedział Gareth Webberley, wiceprezes Agility DGS Europe. „Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzedaży, zbytu, recyklingu i raportowania, w połączeniu z globalną obecnością Agility, pozwalają skutecznie wspierać niezwykle istotne działania DESA i MOD na całym świecie”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za
Transport CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!
2024-07-17 | 15:00

CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!

CEVA Logistics otrzymała tytuł Mistrza ESG w Logistyce 2024 w kategorii: ład korporacyjny (Governance), przyznawany przez Forum Kobiet w Logistyce. Nagroda podkreśla osiągnięcia i
Transport Nowość na rynku kurierskim w Polsce
2024-07-17 | 11:40

Nowość na rynku kurierskim w Polsce

GLS Poland i ORLEN rozpoczynają współpracę i tworzą pierwszą w Polsce sieć współdzieloną. To oznacza, że już wkrótce przesyłki krajowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.