Agility DGS realizuje dwa kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony
Agility Defense&Government Services (DGS), należąca do Agility, czołowego globalnego dostawcy usług logistycznych i spedycyjnych, rozpoczęła 1 maja br. realizację dwóch umów na dostawę rozwiązań dla brytyjskiej Agencji Mienia Wojskowego (DESA), nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Planowana na cztery lata współpraca obejmować będzie sprzedaż i zbyt platform, sprzętu wojskowego oraz części zamiennych.
Pierwsza z umów dotyczy sprzedaży i zbytu wojskowych platform lotniczych, wyposażenia oraz podzespołów. Jej szacowana wartość wynosi 17 mln USD. Agencja Mienia Wojskowego DESA (Defence Equipment Sales Authority) to agencja brytyjskiego Ministerstwa Obrony (MOD) odpowiedzialna za sprzedaż nadwyżek sprzętu i wyposażenia wojskowego.
Zgodnie z warunkami umowy, Agility DGS będzie się zajmować sprzedażą i zbytem samolotów, części zamiennych, materiałów i urządzeń szkoleniowych oraz sprzętu naziemnego, a także innych rodzajów wyposażenia lotniczego i podzespołów, na przykład systemów komunikacyjnych. Firma podobne zadania dla DESA wykonywała już od pięciu lat jako podwykonawca, w ostatnim przetargu została wybrana głównym wykonawcą umowy.
Agility DGS będzie odbierać sprzęt i podzespoły od właściwych agencji Ministerstwa w Wielkiej Brytanii, a następnie sprzedawać je odbiorcom na całym świecie, z zachowaniem wszelkich procedur eksportowych, niezbędnych dla tego typu towarów. Skuteczną realizację umowy umożliwi Agility DGS wykorzystanie zindywidualizowanego systemu informatycznego, który ułatwi identyfikację potencjalnych klientów z branży lotniczej. Firma opracowała również bazę danych, ułatwiającą dezynfekcję, identyfikację oraz zarządzanie zapasami. Ta sama baza, przygotowana specjalnie na potrzeby tego kontraktu, usprawni zarządzanie gromadzeniem towarów i raportowanie działań sprzedażowych.
Drugi z kontraktów dotyczy gromadzenia, demilitaryzacji i sprzedaży nadwyżek sprzętu oraz nieruchomości wojskowych. Obejmuje on zbyt nadwyżek aktywów w lokalizacjach operacyjnych i nieoperacyjnych poza granicami Wielkiej Brytanii. Szacowana wartość umowy ma wynieść 12,8 mln USD w okresie czterech lat. DESA zajmuje się zbytem materiałów wojskowych w kraju i zagranicą, w tym samolotów z podzespołami, okrętów, łodzi i innych jednostek pływających z podzespołami, pojazdów, a także usuwaniem odpadów niebezpiecznych, z wyjątkiem odpadów nuklearnych, gospodarczych i infrastruktury. Agility DGS współpracuje z DESA na Bliskim Wschodzie od 2012 roku i od początku uczestniczyła w operacji wycofywania brytyjskich wojsk z Afganistanu. Zgodnie z warunkami drugiej umowy, centrum zarządzania działaniami sprzedaży i zbytu mienia na całym świecie będzie oddział Agility DGS w Stoke-on-Trent, wykorzystując w tym celu system Quantum ERP, umożliwiający śledzenie zapasów, zarządzanie sprzedażą i raportowanie.
Możliwość zbytu nadwyżek mienia poza granicami kraju pozwala zaoszczędzić brytyjskiemu Ministerstwu Obrony, a dzięki temu też podatnikom, koszty związane z koniecznością sprowadzenia towarów do Wielkiej Brytanii. Agility DGS może zorganizować transport towarów do dowolnego miejsca na świecie, jeśli nie uda się ich sprzedać na rynkach lokalnych.
„Bardzo się cieszymy, że możemy realizować te dwa kontrakty dla DESA i mamy nadzieję na dalszą współpracę z brytyjskim Ministerstwem Obrony” powiedział Gareth Webberley, wiceprezes Agility DGS Europe. „Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzedaży, zbytu, recyklingu i raportowania, w połączeniu z globalną obecnością Agility, pozwalają skutecznie wspierać niezwykle istotne działania DESA i MOD na całym świecie”.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.