Komunikaty PR

Agility DGS realizuje dwa kontrakty dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony

2020-05-11  |  11:00
Biuro prasowe

Agility Defense&Government Services (DGS), należąca do Agility, czołowego globalnego dostawcy usług logistycznych i spedycyjnych, rozpoczęła 1 maja br. realizację dwóch umów na dostawę rozwiązań dla brytyjskiej Agencji Mienia Wojskowego (DESA), nadzorowanej przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Planowana na cztery lata współpraca obejmować będzie sprzedaż i zbyt platform, sprzętu wojskowego oraz części zamiennych.

Pierwsza z umów dotyczy sprzedaży i zbytu wojskowych platform lotniczych, wyposażenia oraz podzespołów. Jej szacowana wartość wynosi 17 mln USD. Agencja Mienia Wojskowego DESA (Defence Equipment Sales Authority) to agencja brytyjskiego Ministerstwa Obrony (MOD) odpowiedzialna za sprzedaż nadwyżek sprzętu i wyposażenia wojskowego.

Zgodnie z warunkami umowy, Agility DGS będzie się zajmować sprzedażą i zbytem samolotów, części zamiennych, materiałów i urządzeń szkoleniowych oraz sprzętu naziemnego, a także innych rodzajów wyposażenia lotniczego i podzespołów, na przykład systemów komunikacyjnych. Firma podobne zadania dla DESA wykonywała już od pięciu lat jako podwykonawca, w ostatnim przetargu została wybrana głównym wykonawcą umowy.

Agility DGS będzie odbierać sprzęt i podzespoły od właściwych agencji Ministerstwa w Wielkiej Brytanii, a następnie sprzedawać je odbiorcom na całym świecie, z zachowaniem wszelkich procedur eksportowych, niezbędnych dla tego typu towarów. Skuteczną realizację umowy umożliwi Agility DGS wykorzystanie zindywidualizowanego systemu informatycznego, który ułatwi identyfikację potencjalnych klientów z branży lotniczej. Firma opracowała również bazę danych, ułatwiającą dezynfekcję, identyfikację oraz zarządzanie zapasami. Ta sama baza, przygotowana specjalnie na potrzeby tego kontraktu, usprawni zarządzanie gromadzeniem towarów i raportowanie działań sprzedażowych.

Drugi z kontraktów dotyczy gromadzenia, demilitaryzacji i sprzedaży nadwyżek sprzętu oraz nieruchomości wojskowych. Obejmuje on zbyt nadwyżek aktywów w lokalizacjach operacyjnych i nieoperacyjnych poza granicami Wielkiej Brytanii. Szacowana wartość umowy ma wynieść 12,8 mln USD w okresie czterech lat. DESA zajmuje się zbytem materiałów wojskowych w kraju i zagranicą, w tym samolotów z podzespołami, okrętów, łodzi i innych jednostek pływających z podzespołami, pojazdów, a także usuwaniem odpadów niebezpiecznych, z wyjątkiem odpadów nuklearnych, gospodarczych i infrastruktury. Agility DGS współpracuje z DESA na Bliskim Wschodzie od 2012 roku i od początku uczestniczyła w operacji wycofywania brytyjskich wojsk z Afganistanu. Zgodnie z warunkami drugiej umowy, centrum zarządzania działaniami sprzedaży i zbytu mienia na całym świecie będzie oddział Agility DGS w Stoke-on-Trent, wykorzystując w tym celu system Quantum ERP, umożliwiający śledzenie zapasów, zarządzanie sprzedażą i raportowanie.

Możliwość zbytu nadwyżek mienia poza granicami kraju pozwala zaoszczędzić brytyjskiemu Ministerstwu Obrony, a dzięki temu też podatnikom, koszty związane z koniecznością sprowadzenia towarów do Wielkiej Brytanii. Agility DGS może zorganizować transport towarów do dowolnego miejsca na świecie, jeśli nie uda się ich sprzedać na rynkach lokalnych.

„Bardzo się cieszymy, że możemy realizować te dwa kontrakty dla DESA i mamy nadzieję na dalszą współpracę z brytyjskim Ministerstwem Obrony” powiedział Gareth Webberley, wiceprezes Agility DGS Europe. „Nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzedaży, zbytu, recyklingu i raportowania, w połączeniu z globalną obecnością Agility, pozwalają skutecznie wspierać niezwykle istotne działania DESA i MOD na całym świecie”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.