Komunikaty PR

Apel otwarty do firm sharingowych - połączmy siły w walce z koronawirusem!

2020-03-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Sala
Wheelme

Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
kinga|wheelme.app| |kinga|wheelme.app
607845945
https://wheelme.app/
Do pobrania Apel ( 0.13 MB )

Transport współdzielony jest obecnie jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Dlatego ważne jest zwiększenie dostępności usług shared mobility dla osób, które muszą codziennie docierać do pracy. Wheelme, jako platforma Mobility-as-a-Service i członek Stowarzyszenia Mobilne Miasto, apeluje do firm sharingowych - połączmy siły.  

 

Ostatnie tygodnie są dla nas wszystkich bardzo trudne. Tysiące osób zostały poddane domowej kwarantannie, kolejne setki tysięcy biorą udział w akcji #zostanwdomu. Wiemy, że grupy zawodowe m.in. takie jak: personel medyczny, pracownicy aptek, sklepów, muszą dotrzeć do pracy. Jednocześnie nie wszystkie pracujące w tych grupach zawodowych osoby dysponują własnym środkiem transportu. Te osoby szukają dowolnego, najbliższego i najłatwiej dostępnego sposobu na przemieszczenie się. W sytuacji, kiedy komunikacja miejska i podmiejska obwarowana jest obostrzeniami, wspólne działanie firm z branży pojazdów na minuty, pozwoli na stworzenie alternatywnej sieci transportu. Takie rozwiązanie umożliwi komfortowy i przede wszystkim bezpieczny transport do miejsca pracy. 

 

Jako Wheelme, platforma Mobility-as-a-Service (MaaS) działająca w Polsce od 2018 roku, chcielibyśmy podpisać się pod apelem Stowarzyszenia Mobilne Miasto, skierowanym do całej branży sharingowej w Polsce. 

 

Uważamy, że w obecnej sytuacji transport współdzielony jest jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Ogromnie cieszy nas fakt, jak starannie i sumiennie operatorzy pojazdów współdzielonych podchodzą do walki z koronawirusem i dezynfekują swoje pojazdy. 

 

Obserwując użycie Wheelme w ostatnich tygodniach pandemii SARS-CoV-2, zgromadzone dane (platforma Wheelme jest dostępna w blisko 50 miastach w Polsce) pozwalają nam wyciągać wnioski o rosnącym zapotrzebowaniu na dotarcie z punktu A do B, niezależnie od firmy, której pojazd miałby zostać użyty. Liczy się przede wszystkim dostępność.

 

Tak samo jak Prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto, Adam Jędrzejewski, uważamy, że jedną z metod na ułatwienie z korzystania z pojazdów na minuty, jest udostępnienie oferty firm zarządzających tymi pojazdami platformom MaaS, takim jak Wheelme.

 

Jednocześnie, jako Wheelme, deklarujemy pełną gotowość do takich działań. Pomimo #zostanwdomu i zespołu Wheelme rozsianego po całej Polsce, gwarantuję, że każda firma wyrażająca wolę współpracy, w ramach zwiększenia dostępności usług i integracji branży, zostanie włączona do systemu bezpośrednich wypożyczeń całkowicie nieodpłatnie, bez potrzeby zmian technicznych w systemie firmy, oraz w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. Jesteśmy w stanie przeznaczyć 80% naszych zasobów do końca kwietnia tylko na te działania.

 

Idąc o krok dalej, przygotowaliśmy portal http://sharingiscaring.pl, na którym zachęcamy firmy sharingowe do zjednoczenia się i wsparcia oddolnych inicjatyw społecznych w kwestiach transportu. Na początku apelujemy o wspólne wsparcie ponad 5000 wolontariuszy platformy IHELPYOU w codziennym dostarczaniu zakupów i środków medycznych.

 

Mamy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy i wszyscy ponownie będziemy mogli skupiać się nad jeszcze lepszym rozwojem branży shared mobility w Polsce.
 

CEO, Wheelme sp. z o.o.

Mateusz Młodawski

mateusz@wheelme.app

https://wheelme.app

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Wheelme
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany Biuro prasowe
2024-12-27 | 14:30

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany

Rosnące zainteresowanie rowerami wodorowymi, konieczność wykorzystywania innowacyjnych technologii w codziennym życiu oraz zwiększone zapotrzebowanie na nowe rozwiązania w transporcie
Transport Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
2024-12-19 | 15:00

Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie

Transport drogowy, który odpowiadał za 61,3% całkowitego przewozu towarów w Unii Europejskiej w 2023 roku[1], uważany jest za jednego z największych emitentów gazów
Transport Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
2024-12-16 | 09:00

Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników

System SENT, pierwotnie służący do monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów wrażliwych, obejmie również podmioty spoza Polski. 1 listopada 2024 obowiązek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.