Komunikaty PR

Apel otwarty do firm sharingowych - połączmy siły w walce z koronawirusem!

2020-03-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Sala
Wheelme

Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
kinga|wheelme.app| |kinga|wheelme.app
607845945
https://wheelme.app/
Do pobrania Apel ( 0.13 MB )

Transport współdzielony jest obecnie jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Dlatego ważne jest zwiększenie dostępności usług shared mobility dla osób, które muszą codziennie docierać do pracy. Wheelme, jako platforma Mobility-as-a-Service i członek Stowarzyszenia Mobilne Miasto, apeluje do firm sharingowych - połączmy siły.  

 

Ostatnie tygodnie są dla nas wszystkich bardzo trudne. Tysiące osób zostały poddane domowej kwarantannie, kolejne setki tysięcy biorą udział w akcji #zostanwdomu. Wiemy, że grupy zawodowe m.in. takie jak: personel medyczny, pracownicy aptek, sklepów, muszą dotrzeć do pracy. Jednocześnie nie wszystkie pracujące w tych grupach zawodowych osoby dysponują własnym środkiem transportu. Te osoby szukają dowolnego, najbliższego i najłatwiej dostępnego sposobu na przemieszczenie się. W sytuacji, kiedy komunikacja miejska i podmiejska obwarowana jest obostrzeniami, wspólne działanie firm z branży pojazdów na minuty, pozwoli na stworzenie alternatywnej sieci transportu. Takie rozwiązanie umożliwi komfortowy i przede wszystkim bezpieczny transport do miejsca pracy. 

 

Jako Wheelme, platforma Mobility-as-a-Service (MaaS) działająca w Polsce od 2018 roku, chcielibyśmy podpisać się pod apelem Stowarzyszenia Mobilne Miasto, skierowanym do całej branży sharingowej w Polsce. 

 

Uważamy, że w obecnej sytuacji transport współdzielony jest jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Ogromnie cieszy nas fakt, jak starannie i sumiennie operatorzy pojazdów współdzielonych podchodzą do walki z koronawirusem i dezynfekują swoje pojazdy. 

 

Obserwując użycie Wheelme w ostatnich tygodniach pandemii SARS-CoV-2, zgromadzone dane (platforma Wheelme jest dostępna w blisko 50 miastach w Polsce) pozwalają nam wyciągać wnioski o rosnącym zapotrzebowaniu na dotarcie z punktu A do B, niezależnie od firmy, której pojazd miałby zostać użyty. Liczy się przede wszystkim dostępność.

 

Tak samo jak Prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto, Adam Jędrzejewski, uważamy, że jedną z metod na ułatwienie z korzystania z pojazdów na minuty, jest udostępnienie oferty firm zarządzających tymi pojazdami platformom MaaS, takim jak Wheelme.

 

Jednocześnie, jako Wheelme, deklarujemy pełną gotowość do takich działań. Pomimo #zostanwdomu i zespołu Wheelme rozsianego po całej Polsce, gwarantuję, że każda firma wyrażająca wolę współpracy, w ramach zwiększenia dostępności usług i integracji branży, zostanie włączona do systemu bezpośrednich wypożyczeń całkowicie nieodpłatnie, bez potrzeby zmian technicznych w systemie firmy, oraz w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. Jesteśmy w stanie przeznaczyć 80% naszych zasobów do końca kwietnia tylko na te działania.

 

Idąc o krok dalej, przygotowaliśmy portal http://sharingiscaring.pl, na którym zachęcamy firmy sharingowe do zjednoczenia się i wsparcia oddolnych inicjatyw społecznych w kwestiach transportu. Na początku apelujemy o wspólne wsparcie ponad 5000 wolontariuszy platformy IHELPYOU w codziennym dostarczaniu zakupów i środków medycznych.

 

Mamy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy i wszyscy ponownie będziemy mogli skupiać się nad jeszcze lepszym rozwojem branży shared mobility w Polsce.
 

CEO, Wheelme sp. z o.o.

Mateusz Młodawski

mateusz@wheelme.app

https://wheelme.app

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Wheelme
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och Biuro prasowe
2024-07-22 | 08:00

DSV – Global Transport and Logistics od ponad 6 lat wspiera Aesculap Chifa w och

Aesculap Chifa, spółka z grupy B. Braun, jest jednym z kluczowych partnerów polskiego sektora ochrony zdrowia. DSV – Global Transport and Logistics od 6 lat odpowiada za
Transport CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!
2024-07-17 | 15:00

CEVA Logistics Mistrzem ESG w Logistyce 2024!

CEVA Logistics otrzymała tytuł Mistrza ESG w Logistyce 2024 w kategorii: ład korporacyjny (Governance), przyznawany przez Forum Kobiet w Logistyce. Nagroda podkreśla osiągnięcia i
Transport Nowość na rynku kurierskim w Polsce
2024-07-17 | 11:40

Nowość na rynku kurierskim w Polsce

GLS Poland i ORLEN rozpoczynają współpracę i tworzą pierwszą w Polsce sieć współdzieloną. To oznacza, że już wkrótce przesyłki krajowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.