Komunikaty PR

Apel otwarty do firm sharingowych - połączmy siły w walce z koronawirusem!

2020-03-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Sala
Wheelme

Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
kinga|wheelme.app| |kinga|wheelme.app
607845945
https://wheelme.app/
Do pobrania Apel ( 0.13 MB )

Transport współdzielony jest obecnie jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Dlatego ważne jest zwiększenie dostępności usług shared mobility dla osób, które muszą codziennie docierać do pracy. Wheelme, jako platforma Mobility-as-a-Service i członek Stowarzyszenia Mobilne Miasto, apeluje do firm sharingowych - połączmy siły.  

 

Ostatnie tygodnie są dla nas wszystkich bardzo trudne. Tysiące osób zostały poddane domowej kwarantannie, kolejne setki tysięcy biorą udział w akcji #zostanwdomu. Wiemy, że grupy zawodowe m.in. takie jak: personel medyczny, pracownicy aptek, sklepów, muszą dotrzeć do pracy. Jednocześnie nie wszystkie pracujące w tych grupach zawodowych osoby dysponują własnym środkiem transportu. Te osoby szukają dowolnego, najbliższego i najłatwiej dostępnego sposobu na przemieszczenie się. W sytuacji, kiedy komunikacja miejska i podmiejska obwarowana jest obostrzeniami, wspólne działanie firm z branży pojazdów na minuty, pozwoli na stworzenie alternatywnej sieci transportu. Takie rozwiązanie umożliwi komfortowy i przede wszystkim bezpieczny transport do miejsca pracy. 

 

Jako Wheelme, platforma Mobility-as-a-Service (MaaS) działająca w Polsce od 2018 roku, chcielibyśmy podpisać się pod apelem Stowarzyszenia Mobilne Miasto, skierowanym do całej branży sharingowej w Polsce. 

 

Uważamy, że w obecnej sytuacji transport współdzielony jest jedną z bezpieczniejszych metod poruszania się po mieście. Ogromnie cieszy nas fakt, jak starannie i sumiennie operatorzy pojazdów współdzielonych podchodzą do walki z koronawirusem i dezynfekują swoje pojazdy. 

 

Obserwując użycie Wheelme w ostatnich tygodniach pandemii SARS-CoV-2, zgromadzone dane (platforma Wheelme jest dostępna w blisko 50 miastach w Polsce) pozwalają nam wyciągać wnioski o rosnącym zapotrzebowaniu na dotarcie z punktu A do B, niezależnie od firmy, której pojazd miałby zostać użyty. Liczy się przede wszystkim dostępność.

 

Tak samo jak Prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto, Adam Jędrzejewski, uważamy, że jedną z metod na ułatwienie z korzystania z pojazdów na minuty, jest udostępnienie oferty firm zarządzających tymi pojazdami platformom MaaS, takim jak Wheelme.

 

Jednocześnie, jako Wheelme, deklarujemy pełną gotowość do takich działań. Pomimo #zostanwdomu i zespołu Wheelme rozsianego po całej Polsce, gwarantuję, że każda firma wyrażająca wolę współpracy, w ramach zwiększenia dostępności usług i integracji branży, zostanie włączona do systemu bezpośrednich wypożyczeń całkowicie nieodpłatnie, bez potrzeby zmian technicznych w systemie firmy, oraz w czasie nie dłuższym niż 24 godziny. Jesteśmy w stanie przeznaczyć 80% naszych zasobów do końca kwietnia tylko na te działania.

 

Idąc o krok dalej, przygotowaliśmy portal http://sharingiscaring.pl, na którym zachęcamy firmy sharingowe do zjednoczenia się i wsparcia oddolnych inicjatyw społecznych w kwestiach transportu. Na początku apelujemy o wspólne wsparcie ponad 5000 wolontariuszy platformy IHELPYOU w codziennym dostarczaniu zakupów i środków medycznych.

 

Mamy nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy i wszyscy ponownie będziemy mogli skupiać się nad jeszcze lepszym rozwojem branży shared mobility w Polsce.
 

CEO, Wheelme sp. z o.o.

Mateusz Młodawski

mateusz@wheelme.app

https://wheelme.app

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Wheelme
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja

Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.

Infrastruktura

Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców

W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.

Problemy społeczne

40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem

Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.