Komunikaty PR

Better Shelter z DSV – Global Transport and Logistics - współpraca w dobrej spr

2024-01-24  |  09:00
Kontakt
Szymon Rać
Okaeri Consulting

Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Każdego roku miliony ludzi na całym świecie mierzą się ze skutkami kryzysów humanitarnych. W takich sytuacjach jedną z pierwszy potrzeb jest zapewnienie bezpiecznego schronienia poszkodowanym. Odpowiedź na ten problem znalazła szwedzka organizacja non-profit Better Shelter, która współpracuje z DSV – Global Transport and Logistics.

Schronienie – podstawowa potrzeba w czasie kryzysu

Jak wskazywał INFORM Indeks z 2020 roku, współtworzony między innymi przez Komisję Europejską, 1/3 krajów na świecie doświadczała przynajmniej jednego kryzysu wewnętrznego, wymagającego pomocy humanitarnej. To samo badanie wykazało również, że rośnie czas trwania kryzysów i ich złożoność.

W sytuacji katastrofy humanitarnej lub jedną z pierwszych potrzeb doświadczającej jej ludności jest zapewnienie bezpiecznej przestrzeni. Odpowiedź na ten problem znalazła organizacja Better Shelter, która zapewnia modułowe schronienia dla osób bez dachu nad głową. Stworzona i dystrybuowana przez organizację konstrukcja, jest łatwa w transporcie i montażu, dzięki czemu pozwala szybko zapewnić prowizoryczne lokum w miejscu kryzysu.

Ze względu na specyfikę swojej działalności, która wymaga dużej elastyczności i niezawodności, organizacja potrzebowała godnego zaufania partnera, który zapewni kompleksowe usługi magazynowania i składania gotowych zestawów montażowych. Od 2015 roku współpracuje w tym obszarze z gdańskim oddziałem DSV Solutions.  

Gdańsk globalnym centrum pomocy

Ulokowany na Pomorzu kompleks magazynowy o powierzchni 7000 mkw stanowi obecnie główny tego typu obiekt dla Better Shelter. Elementy do budowy schronów trafiają do Gdańska za pośrednictwem szwedzkiego oddziału Grupy DSV. Na dwóch liniach produkcyjnych są następnie kompletowane i pakowane gotowe zestawy montażowe, składające się z ośmiu kartonów. Tak przygotowane pakiety są dystrybuowane na cały świat.

Moce przerobowe linii produkcyjnej DSV Solutions są przy tym projekcie elastycznie dostosowywane do potrzeb organizacji. W przypadku nagłych sytuacji, takich jak np. ostatnie trzęsienie ziemi w Turcji, istnieje możliwość ich szybkiego zwiększenia.

Projekt Better Shelter jest niezwykły ze względu na swoją specyfikę. Mamy świadomość, że każde zlecenie ze strony organizacji oznacza, że potrzebna jest pomoc, bo gdzieś na świecie doszło do konfliktu lub katastrofy naturalnej. Wiemy, że to jak szybko wsparcie dotrze na miejsce zależy między innymi od naszej pracy, co jest szczególną motywacją dla całego naszego zespołu. – mówi Jacek Bramowicz, Project Manager DSV.

W ciągu 8 lat współpracy Grupy DSV i Better Shelter, z gdańskiego centrum logistycznego do potrzebujących z krajów takich jak Sudan, Ukraina czy Syria, trafiło 85000 tymczasowych schronień. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie Biuro prasowe
2024-04-29 | 15:00

Ciężarówki bezemisyjne rozwożą produkty PepsiCo w Warszawie

Warszawa, 29 kwietnia 2024 roku PepsiCo zaopatruje punkty sprzedaży w ścisłym centrum Warszawy rozwożąc napoje i przekąski w bezemisyjnych ciężarówkach. Działanie to wpisuje
Transport Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?
2024-04-29 | 09:00

Jak obronić się przed mandatem za tachograf za granicą?

Podczas rutynowej kontroli drogowej na terenie Słowenii jeden z kierowców firmy Adecon został ukarany mandatem za rzekome nieprawidłowości w działaniu nowoczesnego tachografu. Pomimo
Transport Ile zarabiają kierowcy zawodowi C+E? Co wpływa na ich wynagrodzenia
2024-04-27 | 22:46

Ile zarabiają kierowcy zawodowi C+E? Co wpływa na ich wynagrodzenia

W 2023 r. w branży TSL nastąpiły istotne zmiany w ustalaniu wynagrodzeń dla kierowców. Wzrost płacy wraz z nowymi przepisami dotyczącymi delegowania pracowników, wpłynęły na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.