Komunikaty PR

Better Shelter z DSV – Global Transport and Logistics - współpraca w dobrej spr

2024-01-24  |  09:00
Kontakt
Szymon Rać
Okaeri Consulting

Łowicka 54/6
02-531 Warszawa
szymon.rac|okpr.pl| |szymon.rac|okpr.pl
514998402
okpr.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.04 MB )

Każdego roku miliony ludzi na całym świecie mierzą się ze skutkami kryzysów humanitarnych. W takich sytuacjach jedną z pierwszy potrzeb jest zapewnienie bezpiecznego schronienia poszkodowanym. Odpowiedź na ten problem znalazła szwedzka organizacja non-profit Better Shelter, która współpracuje z DSV – Global Transport and Logistics.

Schronienie – podstawowa potrzeba w czasie kryzysu

Jak wskazywał INFORM Indeks z 2020 roku, współtworzony między innymi przez Komisję Europejską, 1/3 krajów na świecie doświadczała przynajmniej jednego kryzysu wewnętrznego, wymagającego pomocy humanitarnej. To samo badanie wykazało również, że rośnie czas trwania kryzysów i ich złożoność.

W sytuacji katastrofy humanitarnej lub jedną z pierwszych potrzeb doświadczającej jej ludności jest zapewnienie bezpiecznej przestrzeni. Odpowiedź na ten problem znalazła organizacja Better Shelter, która zapewnia modułowe schronienia dla osób bez dachu nad głową. Stworzona i dystrybuowana przez organizację konstrukcja, jest łatwa w transporcie i montażu, dzięki czemu pozwala szybko zapewnić prowizoryczne lokum w miejscu kryzysu.

Ze względu na specyfikę swojej działalności, która wymaga dużej elastyczności i niezawodności, organizacja potrzebowała godnego zaufania partnera, który zapewni kompleksowe usługi magazynowania i składania gotowych zestawów montażowych. Od 2015 roku współpracuje w tym obszarze z gdańskim oddziałem DSV Solutions.  

Gdańsk globalnym centrum pomocy

Ulokowany na Pomorzu kompleks magazynowy o powierzchni 7000 mkw stanowi obecnie główny tego typu obiekt dla Better Shelter. Elementy do budowy schronów trafiają do Gdańska za pośrednictwem szwedzkiego oddziału Grupy DSV. Na dwóch liniach produkcyjnych są następnie kompletowane i pakowane gotowe zestawy montażowe, składające się z ośmiu kartonów. Tak przygotowane pakiety są dystrybuowane na cały świat.

Moce przerobowe linii produkcyjnej DSV Solutions są przy tym projekcie elastycznie dostosowywane do potrzeb organizacji. W przypadku nagłych sytuacji, takich jak np. ostatnie trzęsienie ziemi w Turcji, istnieje możliwość ich szybkiego zwiększenia.

Projekt Better Shelter jest niezwykły ze względu na swoją specyfikę. Mamy świadomość, że każde zlecenie ze strony organizacji oznacza, że potrzebna jest pomoc, bo gdzieś na świecie doszło do konfliktu lub katastrofy naturalnej. Wiemy, że to jak szybko wsparcie dotrze na miejsce zależy między innymi od naszej pracy, co jest szczególną motywacją dla całego naszego zespołu. – mówi Jacek Bramowicz, Project Manager DSV.

W ciągu 8 lat współpracy Grupy DSV i Better Shelter, z gdańskiego centrum logistycznego do potrzebujących z krajów takich jak Sudan, Ukraina czy Syria, trafiło 85000 tymczasowych schronień. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Okaeri Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Transport EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw Biuro prasowe
2024-11-29 | 16:00

EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw

Targor-Truck, dostawca zeroemisyjnego transportu drogowego towarów, dołącza do prestiżowego grona firm wyróżnionych przez EcoVadis, niezależną globalną agencję ratingową w
Transport CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
2024-11-27 | 15:00

CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników

CEVA Logistics, globalny lider logistyki 3PL, dąży do doskonałości w usługach logistyki kontraktowej. Operator zarządza ponad 800 magazynami dedykowanymi i multi-user na świecie, w tym 35 w
Transport DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
2024-11-27 | 12:00

DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji

Osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku: to wyzwanie, jakie wyznaczyło sobie DSV – Global Transport and Logistics, jeden z największych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.