CEVA Logistics zakończyła przejęcie Ingram Micro CLS
Grupa CMA CGM, zgodnie z umową ogłoszoną 8 grudnia 2021 roku, sfinalizowała przejęcie większej części działalności Commerce&Lifecycle Services (CLS) Ingram Micro, w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Indiach i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. Transakcja umocniła pozycję Grupy na rynku usług dedykowanych logistyce kontraktowej i e-commerce. CEVA Logistics, spółka zależna Grupy CMA CGM, stanie się czwartym co do wielkości globalnym dostawcą usług logistyki kontraktowej.
Wspólnie, CEVA Logistics i CLS będą zatrudniać ponad 98 tys. pracowników w ponad 1000 lokalizacjach w 160 krajach na świecie, dostarczając klientom responsywne rozwiązania logistyczne. Tym samym CEVA osiągnęła najwyższą pozycję w swojej historii, co prowadzi do celu, jakim jest dołączenie do TOP 5 największych globalnych firm logistycznych.
Połączony potencjał dla e-commerce
W wyniku globalnej pandemii COVID-19, wzrost popytu z strony konsumentów zdecydowanie przyspieszył rozwój handlu elektronicznego, nawet o kilka lat w stosunku do wcześniejszych prognoz. Dla CEVA e-commerce jest katalizatorem, który wpływa na cały łańcuch dostaw, dlatego wspólnie z klientami podejmuje działania, które mają im pomóc w odniesieniu sukcesu. Do 2025 roku 20 proc. globalnych przychodów CEVA może być generowanych przez obsługę firm z sektora e-commerce. CEVA stawia więc na rozwój kompleksowych rozwiązań dla tej branży, z ukierunkowaniem na wszystkie usługi i rodzaje transportu.
Dla nadawców e-commerce kluczowe znaczenie ma możliwość skorzystania z jednego dostawcy zintegrowanych usług zarządzania frachtem i logistyki kontraktowej, na każdym etapie łańcucha dostaw - od dostawców do klienta końcowego. W odpowiedzi na te potrzeby, CEVA rozwija kompleksowe usługi dla branży e-commerce - od zarządzania dostawcami i realizacji zamówień magazynowych, poprzez transport i usługi celne, aż po logistykę ostatniej mili i logistykę zwrotną.
Przejęty dział Ingram Micro Commerce&Lifecycle Services CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment, a szczególnie w zarządzaniu logistyką zwrotów, widocznością przesyłek i usługach dostaw same day. Z kolei Shipwire, platforma zamówień fullfilmentowych, zapewnia rozwiązania logistyczne w zakresie obsługi MŚP. Dzięki temu potencjałowi CEVA będzie mogła zwiększyć możliwości w zakresie obsługi e-commerce i rozszerzyć globalny zasięg, tak aby dostarczać klientom elastyczne rozwiązania logistyczne. Do zespołu CEVA dołączy 20 tys. pracowników z 43 oddziałów CLS na całym świecie. Dzięki ich doświadczeniu CEVA lepiej wykorzysta możliwości, jakie dają szybko rozwijające się rynki e-commerce, zwłaszcza w USA i Europie.
Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po zakończeniu reorganizacji w 2021 roku, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Jej pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim znacznie się wzmocni, co zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości, jakie daje boom na e-commerce. Grupa CMA CGM, zaangażowana w dostarczanie wiodących, kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, będzie kontynuowała rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach, żegludze i logistyce, zajmując pozycję światowego lidera w obu sektorach".
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.