CEVA Logistics zakończyła przejęcie Ingram Micro CLS
Grupa CMA CGM, zgodnie z umową ogłoszoną 8 grudnia 2021 roku, sfinalizowała przejęcie większej części działalności Commerce&Lifecycle Services (CLS) Ingram Micro, w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Indiach i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. Transakcja umocniła pozycję Grupy na rynku usług dedykowanych logistyce kontraktowej i e-commerce. CEVA Logistics, spółka zależna Grupy CMA CGM, stanie się czwartym co do wielkości globalnym dostawcą usług logistyki kontraktowej.
Wspólnie, CEVA Logistics i CLS będą zatrudniać ponad 98 tys. pracowników w ponad 1000 lokalizacjach w 160 krajach na świecie, dostarczając klientom responsywne rozwiązania logistyczne. Tym samym CEVA osiągnęła najwyższą pozycję w swojej historii, co prowadzi do celu, jakim jest dołączenie do TOP 5 największych globalnych firm logistycznych.
Połączony potencjał dla e-commerce
W wyniku globalnej pandemii COVID-19, wzrost popytu z strony konsumentów zdecydowanie przyspieszył rozwój handlu elektronicznego, nawet o kilka lat w stosunku do wcześniejszych prognoz. Dla CEVA e-commerce jest katalizatorem, który wpływa na cały łańcuch dostaw, dlatego wspólnie z klientami podejmuje działania, które mają im pomóc w odniesieniu sukcesu. Do 2025 roku 20 proc. globalnych przychodów CEVA może być generowanych przez obsługę firm z sektora e-commerce. CEVA stawia więc na rozwój kompleksowych rozwiązań dla tej branży, z ukierunkowaniem na wszystkie usługi i rodzaje transportu.
Dla nadawców e-commerce kluczowe znaczenie ma możliwość skorzystania z jednego dostawcy zintegrowanych usług zarządzania frachtem i logistyki kontraktowej, na każdym etapie łańcucha dostaw - od dostawców do klienta końcowego. W odpowiedzi na te potrzeby, CEVA rozwija kompleksowe usługi dla branży e-commerce - od zarządzania dostawcami i realizacji zamówień magazynowych, poprzez transport i usługi celne, aż po logistykę ostatniej mili i logistykę zwrotną.
Przejęty dział Ingram Micro Commerce&Lifecycle Services CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment, a szczególnie w zarządzaniu logistyką zwrotów, widocznością przesyłek i usługach dostaw same day. Z kolei Shipwire, platforma zamówień fullfilmentowych, zapewnia rozwiązania logistyczne w zakresie obsługi MŚP. Dzięki temu potencjałowi CEVA będzie mogła zwiększyć możliwości w zakresie obsługi e-commerce i rozszerzyć globalny zasięg, tak aby dostarczać klientom elastyczne rozwiązania logistyczne. Do zespołu CEVA dołączy 20 tys. pracowników z 43 oddziałów CLS na całym świecie. Dzięki ich doświadczeniu CEVA lepiej wykorzysta możliwości, jakie dają szybko rozwijające się rynki e-commerce, zwłaszcza w USA i Europie.
Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po zakończeniu reorganizacji w 2021 roku, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Jej pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim znacznie się wzmocni, co zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości, jakie daje boom na e-commerce. Grupa CMA CGM, zaangażowana w dostarczanie wiodących, kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, będzie kontynuowała rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach, żegludze i logistyce, zajmując pozycję światowego lidera w obu sektorach".

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.