CEVA Logistics uruchomi nowe centrum dystrybucji Signify w Pile
CEVA Logistics wzmacnia długoletnie partnerstwo i rozwija obsługę operacji magazynowych dla Signify, światowego lidera w dziedzinie oświetlenia. CEVA przygotowuje się teraz do uruchomienia nowego, skonsolidowanego centrum dystrybucji w Pile, którego otwarcie zaplanowano na 2024 rok.
W Pile ruszyła budowa nowego centrum dystrybucji Signify, którym będzie zarządzać CEVA. W obiekcie o powierzchni 32 500 mkw. skonsolidowane będą operacje magazynowe prowadzone wcześniej w dwóch centrach dystrybucji CEVA, w Pile i Robakowie. Zintegrowanie operacji w jednym miejscu ma poprawić wydajność operacyjną. Z nowego magazynu, tak jak w przypadku wcześniejszych lokalizacji, do klientów na całym świecie realizowane będą dostawy profesjonalnego i energooszczędnego oświetlenia LED (w tym opraw z czujnikami do inteligentnego sterowania oświetleniem), wewnętrznego i zewnętrznego, które jest wykorzystywane w nowoczesnych sklepach, biurach, halach przemysłowych, obiektach wielkopowierzchniowych oraz miastach: drogach, tunelach czy mostach.
Automatyzacja i standardy zrównoważonego rozwoju
W nowym centrum dystrybucji CEVA mają być zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji i zarządzania procesami magazynowymi oraz transportowymi. Należą do nich nowe systemy magazynowania z platformami typu drive-in, a także roboty foliujące, samojezdne wózki widłowe, paletyzatory czy przenośne drukarki.
Nowe centrum dystrybucji w Pile, budowane przez Panattoni, to obiekt klasy "A" spełniający najwyższe wymagania środowiskowe, co ma potwierdzić certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent. Wśród zastosowanych rozwiązań wymienić można panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED z systemem DALI, system sterowania Philips Dynalite (detekcja ruchu i automatyczna regulacja oświetlenia), a także model oświetlenia cyrkularnego Signify, zaprojektowany zgodnie z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego. Cała flota wózków widłowych będzie zasilana bateriami litowo-jonowymi, wspomagana systemem szybkiego ładowania.
CEVA i Signify – ponad 13 lat współpracy
W Polsce CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Signify (wcześniej Philips Lighting) w 2010 roku, stale rozszerzając jej zakres. Obecnie zarządza dystrybucją producenta oświetlenia w dwóch magazynach: w Pile oraz Robakowie k/Poznania (woj. wielkopolskie), o łącznej powierzchni 37 tys. mkw. Z obu lokalizacji realizowane są dostawy sprzętu oświetleniowego do klientów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, regionie DACH (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Liechtenstein) a także Skandynawii i krajach bałtyckich. Zespół CEVA, liczący ponad 300 pracowników, zapewnia kompleksową obsługę magazynową, w tym: operacje przychodzące i wychodzące, składowanie, planowanie transportu, cross - docking oraz liczne usługi o wartości dodanej. Należą do nich: etykietowanie, łączenie produktów w zestawy (kitting), re-packing, testowanie produktów a także zarządzanie zwrotami i punktami kompletacji. CEVA stawia na wykorzystanie innowacyjnych technologii i rozwiązań z zakresu automatyzacji, które zwiększają bezpieczeństwo i efektywność obsługi magazynowej a także, zgodnie z globalną polityką zrównoważonego rozwoju, są przyjazne dla środowiska.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.