CEVA Logistics uruchomi nowe centrum dystrybucji Signify w Pile
CEVA Logistics wzmacnia długoletnie partnerstwo i rozwija obsługę operacji magazynowych dla Signify, światowego lidera w dziedzinie oświetlenia. CEVA przygotowuje się teraz do uruchomienia nowego, skonsolidowanego centrum dystrybucji w Pile, którego otwarcie zaplanowano na 2024 rok.
W Pile ruszyła budowa nowego centrum dystrybucji Signify, którym będzie zarządzać CEVA. W obiekcie o powierzchni 32 500 mkw. skonsolidowane będą operacje magazynowe prowadzone wcześniej w dwóch centrach dystrybucji CEVA, w Pile i Robakowie. Zintegrowanie operacji w jednym miejscu ma poprawić wydajność operacyjną. Z nowego magazynu, tak jak w przypadku wcześniejszych lokalizacji, do klientów na całym świecie realizowane będą dostawy profesjonalnego i energooszczędnego oświetlenia LED (w tym opraw z czujnikami do inteligentnego sterowania oświetleniem), wewnętrznego i zewnętrznego, które jest wykorzystywane w nowoczesnych sklepach, biurach, halach przemysłowych, obiektach wielkopowierzchniowych oraz miastach: drogach, tunelach czy mostach.
Automatyzacja i standardy zrównoważonego rozwoju
W nowym centrum dystrybucji CEVA mają być zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu automatyzacji i zarządzania procesami magazynowymi oraz transportowymi. Należą do nich nowe systemy magazynowania z platformami typu drive-in, a także roboty foliujące, samojezdne wózki widłowe, paletyzatory czy przenośne drukarki.
Nowe centrum dystrybucji w Pile, budowane przez Panattoni, to obiekt klasy "A" spełniający najwyższe wymagania środowiskowe, co ma potwierdzić certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent. Wśród zastosowanych rozwiązań wymienić można panele fotowoltaiczne i oświetlenie LED z systemem DALI, system sterowania Philips Dynalite (detekcja ruchu i automatyczna regulacja oświetlenia), a także model oświetlenia cyrkularnego Signify, zaprojektowany zgodnie z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego. Cała flota wózków widłowych będzie zasilana bateriami litowo-jonowymi, wspomagana systemem szybkiego ładowania.
CEVA i Signify – ponad 13 lat współpracy
W Polsce CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z Signify (wcześniej Philips Lighting) w 2010 roku, stale rozszerzając jej zakres. Obecnie zarządza dystrybucją producenta oświetlenia w dwóch magazynach: w Pile oraz Robakowie k/Poznania (woj. wielkopolskie), o łącznej powierzchni 37 tys. mkw. Z obu lokalizacji realizowane są dostawy sprzętu oświetleniowego do klientów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej i Południowej, regionie DACH (Niemcy, Szwajcaria, Austria, Liechtenstein) a także Skandynawii i krajach bałtyckich. Zespół CEVA, liczący ponad 300 pracowników, zapewnia kompleksową obsługę magazynową, w tym: operacje przychodzące i wychodzące, składowanie, planowanie transportu, cross - docking oraz liczne usługi o wartości dodanej. Należą do nich: etykietowanie, łączenie produktów w zestawy (kitting), re-packing, testowanie produktów a także zarządzanie zwrotami i punktami kompletacji. CEVA stawia na wykorzystanie innowacyjnych technologii i rozwiązań z zakresu automatyzacji, które zwiększają bezpieczeństwo i efektywność obsługi magazynowej a także, zgodnie z globalną polityką zrównoważonego rozwoju, są przyjazne dla środowiska.
EcoVadis nagradza Targor-Truck za zaangażowanie w zrównoważone łańcuchy dostaw
CEVA Logistics organizuje globalny program szkoleń dla 25 tys. pracowników
DSV – Global Transport and Logistics w gronie liderów transformacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.