CEVA Logistics zaufanym partnerem logistycznym Ministerstwa Obrony Narodowej
CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, podsumowuje współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej w Polsce. Decydujące znaczenie ma międzynarodowe doświadczenie zespołu CEVA we wdrażaniu projektów dla przemysłu obronnego i branż o strategicznym znaczeniu.
CEVA Logistics rozpoczęła współpracę z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej w zakresie obsługi logistycznej i kompleksowych rozwiązań transportowych w 2021 roku. Umowa realizowana jest w ramach specjalnie powołanego do tego celu konsorcjum. Wraz z CEVA w jego skład wchodzi także firma Alioth Logistics Sp. z o.o., której zadaniem jest wsparcie procesów transportowych.
Liderem konsorcjum i głównym wykonawcą kontraktu z MON jest CEVA Logistics. Operator odpowiada za organizację transportów lotniczych między Polską a USA oraz obsługę celną w eksporcie i imporcie. Wsparcie CEVA obejmuje także magazynowanie, przygotowanie i kompletowanie ładunków oraz transporty drogowe ostatniej mili. Już w trakcie realizacji, zakres współpracy rozszerzono o usługi frachtu oceanicznego i logistyki projektowej.
Doświadczenie w obsłudze przemysłu obronnego i projektów specjalnych
O wyborze CEVA jako lidera konsorcjum zadecydowało bardzo duże doświadczenie i know- how polskich i globalnych zespołów w planowaniu, organizacji międzynarodowych dostaw lotniczych i oceanicznych dla przemysłu obronnego. Wszystkie dostawy dla Ministerstwa Obrony Narodowej realizowane są zgodnie z restrykcyjnymi wymogami i przepisami regulującymi eksport i import ładunków związanych z obronnością, które obowiązują w Polsce i innych krajach. Do ich obsługi zostały powołane dedykowane zespoły doświadczonych ekspertów CEVA, którzy posiadają odpowiednie certyfikaty i upoważnienia.
Silna obecność na świecie
Tym, co ma kluczowe znaczenie w realizacji dostaw dla MON, jest rozbudowana globalna sieć logistyczna oddziałów CEVA na całym świecie. Ich specjalizacją jest przygotowywanie dedykowanych rozwiązań logistycznych i kompleksowa organizacja międzynarodowych dostaw lotniczych (m.in. czartery, przesyłki Time Critical) oraz oceanicznych (FCL, LCL, 600 tras łączących 10 tys. pair-ports), a także obsługa celna w imporcie i eksporcie (dedykowane zespoły Customs Gateway).

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.