CHEP i Cabka otrzymują Red Dot Award za duży pojemnik składany CHEP ZirConic
Public Dialog
aleja Jana Chrystiana Szucha 16
00-582 Warszawa
j.borkowski|publicdialog.pl| |j.borkowski|publicdialog.pl
530544454
https://publicdialog.pl/
CHEP, światowy lider w dziedzinie palet i pojemników wielokrotnego użytku oraz Cabka, lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań transportowych, zdobyły nagrodę Red Dot Award w kategorii Product Design opakowań przemysłowych za duży pojemnik składany CHEP ZirConic. Wręczona 24 czerwca w Essen w Niemczech nagroda stanowi wyraz uznania dla innowacyjnego projektu, funkcjonalności i zrównoważonego wpływu na środowisko pojemnika CHEP ZirConic.
Rewolucyjne rozwiązanie wyzwań współczesnego łańcucha dostaw
Duży składany pojemnik CHEP ZirConic stworzony został w odpowiedzi na zauważone przez CHEP zapotrzebowania na doskonałe rozwiązania w zakresie opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTP), które odpowiadają współczesnym wymaganiom łańcucha dostaw. Zaprojektowany we współpracy z firmą Cabka, wiodącym ekspertem w dziedzinie projektowania produktów i inżynierii materiałowej, pojemnik CHEP ZirConic reprezentuje nową generację RTP, wyróżniającą się wydajnością operacyjną i zrównoważonym wpływem na środowisko.
– Jako lider branży dostrzegamy naszą wyjątkową pozycję, pozwalającą wykraczać poza zrównoważony rozwój i czynić nasze działania prawdziwie regeneracyjnymi, dzięki innowacjom produktowym i komercyjnym – powiedział Daniel López, dyrektor ds. zarządzania produktami i innowacyjnością w CHEP Europe – Pojemnik ZirConic to pierwszy z serii rozwiązań opakowaniowych nowej generacji, zaprojektowanych na podstawie opinii klientów i mających na celu ustanowienie nowego standardu branżowego w zakresie suchego przechowywania na najwyższym poziomie innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Nagroda Red Dot jest wyrazem uznania wartości dostarczonej naszym klientom dzięki wyjątkowej współpracy projektowej przeprowadzonej z firmą Cabka, naszym strategicznym partnerem – podkreślił.
Niezrównane wzornictwo i zrównoważone środowiskowo funkcje
Pojemnik CHEP ZirConic, wykonany w 97 proc. z pokonsumenckiego plastiku, wyróżnia się cyrkularną konstrukcją, w pełni nadając się do recyklingu po zakończeniu żywotności. Koncentracja na zrównoważonym rozwoju ogranicza ilość odpadów i wspiera model gospodarki o obiegu zamkniętym. Najważniejsze cechy składanego dużego pojemnika CHEP ZirConic:
- Modułowa konstrukcja zapewniająca dłuższą żywotność: ułatwia naprawę i wymianę komponentów, zapewniając minimalne przestoje i maksymalizując użyteczność.
- Optymalizacja łańcucha dostaw: oferuje do 15 proc. większą objętość wewnętrzną i 33 proc. dodatkowej ładowności, podnosząc ją z 500 kg do 750 kg, umożliwiając tym samym efektywne wykorzystanie powierzchni magazynowej i zasobów transportowych.
- Większa możliwość składania: umożliwia kompaktowe przechowywanie i zoptymalizowaną przestrzenią ładunkową ciężarówki, zmniejszając w ten sposób koszty transportu i emisję dwutlenku węgla. Co więcej, innowacyjna konstrukcja półki umożliwia złożenie jej wewnątrz kontenera, co dodatkowo optymalizuje wykorzystanie przestrzeni i usprawnia procesy wewnętrzne.
- Integralność zawartości: posiada bezpieczną, zatrzaskową pokrywę i konstrukcję zabezpieczającą przed manipulacją, chroniącą towary przed zanieczyszczeniem.
- Integracja z IoT: każdy kontener ma unikalną numerację seryjną pozwalającą na dokładne śledzenie i wyznaczoną przestrzeń do integracji urządzeń cyfrowych, co zapewnia szeroki wgląd w łańcuch dostaw i lepszą widoczność, która pozwala klientom podejmować świadome decyzje.
Opracowanie i wdrożenie
Projekt rozpoczął się we wrześniu 2021 r. we współpracy zespołów firm CHEP i Cabka. W Centrum Innowacji firmy Cabka w Walencji w Hiszpanii pojemnik CHEP ZirConic został opracowany przy użyciu metod takich jak analiza elementów skończonych (FEA) i prototypów w pełnej skali. Najnowocześniejszy zakład Cabka specjalizuje się w tworzeniu niestandardowych rozwiązań produktowych poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii, głębokie zrozumienie inżynierii materiałowej i kompleksowe testowanie produktów. Produkt udoskonalono w drodze walidacji technicznej i opinii klientów.
– Praca z CHEP nad opracowaniem pojemnika CHEP ZirConic była satysfakcjonującym doświadczeniem. Otrzymanie Red Dot Award podkreśla nasze udane partnerstwo i stanowi wyraz uznania dla naszego zaangażowania w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla gospodarki o obiegu zamkniętym – skomentował Ignacio Castellano Montoro, wiceprezes ds. łączenia i integracji systemów w firmie Cabka.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.